Szerző Téma: Folyosók és lépcsősorok  (Megtekintve 5435 alkalommal)

Description:

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Karakterlap

Hirako Shinji

A Yuuniverzum ura

Eltávozott karakterek

Hírnév: 4

Infó

Tárcában: 3 459 950 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

• Profil megtekintése

Nem elérhető Nem elérhető

Folyosók és lépcsősorok
« Dátum: 2016. Máj. 18, 23:22:54 »
Neve: Folyosók és lépcsősorok
Leírása: Mivel a szép osztálytermekhez is valahogy el kell jutni, ezért folyosók és lépcsők hálózzák be az iskolát. A folyosókon találkozhatnak más osztályba tartozó diákok, de a szabálytalankodókat, vagy lófrálókat is nyakon csíphetik a tanárok. Szünetben ezek a helyek megtelnek a diákokkal, de mikor megszólal a csengő, teljesen kiürülnek. Mindent és mindenkit összekötnek. Rengeteg dolog történhet itt, ha valaki megáll és körbenéz, vagy ha csak egyszerűen átszalad rajta.

További képek: Kép1, Kép2, Kép3, Kép4

Karakterlap

Amarilla Bianchi

Quincy

*

Szint: 1.

Lélekenergia:

60% Complete
9 500 / 15 000

Hírnév: 3

Infó

Tárcában: 22 700 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Sárga

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#ad7170 || #fcf7bd

• Profil megtekintése

Re:Folyosók és lépcsősorok
« Válasz #1 Dátum: 2016. Máj. 19, 01:40:05 »
A Precíz és a Szertelen

Határozottan nem jó az ember számára, ha a nyakába sóznak egy feladatot, pláne mikor hosszú ebédszünet van, és az embernek már nagyon korog a gyomra. Ezért sem szándékoztam esetlegesen kétszer fordulni. Még jó, hogy az itteni térképek nem olyan hatalmasak, ráadásul olyan tokban vannak, amiknek van vállpántjuk. Éppen ezért, a két térképet a hátamra csaptam, kezembe feltornyoztam az atlaszokat és a további fontos cuccot, amit a szerár után a tanáriban is le kell még adnom. Legszívesebben átsuhantam volna, de mégsem tehetem csak úgy meg, így marad a folyosón való rohanás, az embereket kikerülve.
- VIGYÁZAT! … JOBBRÓL GYORSVONAT! VIGYÁZTAM!
Felkiáltással próbáltam jelezni, hogy nagysebességgel fogok mellettük elhaladni, azonban egyeseknél kitérő manővert kellett végrehajtanom. Még szerencse, hogy táncos múltamból egészen jó reflexel rendelkezem az ilyesmihez. Ezért sem jelent igazándiból nagy gondot. A lépcsőhöz érve is egy pár lépcsőfokot leugrok. Egészes stílusosan. Majd a fordulóban a falat megtaposva próbálok még nagyobb lendületet venni a következő ugrásomhoz. Szinte alig várom, hogy a szertár ajtajához elérjek, melyet szabadkéz híján, végül a lábammal nyitom ki. Természetesen más lányok vagy a közelben beszélgető fiúkat is megkérhettem volna, hogy segítsenek kinyitni, de minek, ha magam is képes vagyok rá. Feleslegesen zaklassam őket? Meg gyorsabban kinyitottam magam.
Rend a lelke mindennek, először a középen található asztal sarkára lerakom az atlaszokat, majd a két térképet az első üres helyre beteszem. Megfogom a további iratokat, melyeket el kell még vinnem a tanárihoz. Hasonló lendületességgel ugrok ki a szertárból, hogy a tanári felé futhassak tovább.
Sokan hihetik, hogy sprintversenyre készülök, de valójában csak egy finomsággal készültem mára és alig várom, hogy a terembe visszaérve megehessem. Azonban mielőtt a tanári felé futkorászhatnék, a folyosón egy fiú álja az utamat. Mit akar tőle?
- Sietek! Vigyáztam!
Felkiáltással próbáltam a tudtára adni, hogy egy másodpercet nem pazarolhatok az ebédszünetemből. Ráadásul még ezeket is le kell adnom. Ha már az utamba került, akkor nem fogom szó nélkül cölöpábránál hagyni… Faképnél… Elegánsan elfordulva kitérni és hoppon hagyni készülök.

.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Máj. 19, 14:12:32 írta Amarilla Bianchi »

Karakterlap

Anselm Eberhard Lindhorst

Hakase...

Eltávozott karakterek

Daitenshi

*

Tenshi

Szint: 2.

Lélekenergia:

60% Complete
11 000 / 15 000

Hírnév: 0

Infó

Tárcában: 26 400 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Daitenshi

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Asszem ez egy ilyen türkiz szín :D

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Mottó:
"Nincs annál rosszabb, mint amikor egy bohóc kenguru terrorizál."

Post szín:
#22b822/#0b7938

• Profil megtekintése

« Válasz #2 Dátum: 2016. Máj. 20, 01:15:46 »
Aznapi sokadik szünet. Szomjas voltam, úgyhogy a békés, félig nyugodt osztálytermet a hátam mögött hagyva lecammogtam egy doboz narancsléért. Ebéd szünet volt mondjuk, de ez hidegen hagyott, nem is hoztam ebédet. Majd eszek otthon. Már ha sikerül ütnöm két tojást egy falat rízsre... Hmmmm... Jól hangzik. Sétáltam lefelé a folyosón, kerestem a legközelebbi autómatát, de nem nagyon láttam egyet sem. Elment a szünet nagy része, mire rájöttem, hogy ha esetleg egy emelettel feljebb nézem, talán találok valamit. Egy jó pár perce a folyosókon battyogás után megálltam egy végre megtalált automata mellett. Kiválogattam a narancslevet, majd bedobtam a pénzt, és kivettem az üdítőt. Letéptem a szívószálat a hátuljáról, és beleszúrtam a tetején lévő alufólia körbe. Vagyis szúrtam volna, ha egy leányzó nem futott volna el mellettem telepakolva könyvekkel, és térképtartókkal. Ha jól rémlik, már láttam... Talán végzős? Nem mintha érdekelne... Na, de akkor irány vissza az osztály.
Léptem előre körülbelül kettőt, és hirtelen majdnem orra buktam. Gyorsan a kezeim magam elé tettem, hiszen a hirenkyaku kicsit túlzás lett volna, és a folyosó járólapra érkeztem a két alakrom tompításával, fejemet oldalra fordítva, és lábujjhegyeimen egyensúlyozva magam. Mielőtt felkeltem volna, éreztem, hogy valami nekicsapódik a csuklómnak: egy földrajzi atlasz. Ez meg? Felkeltem, és felemeltem. A könyv a végzősöknek szólt.
Aztán végre kapcsoltam, és neki iramodtam a lépcsőnek, és lefutottam, sőt inkább leugrottam rajta. Próbáltam nem nagy feltűnést kelteni, de a másfél méter magasból gurulás, majd tompítás egy könyvvel, és narancslével nem olyan egyszerű. Mondjuk, hogy annak ne legyen baja, már leraktam előbb. Magyarán, ha végzek, akkor mehetek érte. Kis futkorászás után meg is találtam a leányt. Éppen kilépett a szertárból, és egyenes belém szaladt. Nem szószerint, de majdnem. Egyszóval ott álltunk egymás előtt. Közben ahogy láttam eléggé sietett valahova. Éhes lett volna? Valószínű.

"Ezt elejtetted." adtam át a könyvet, "Vigyázz, hogy hol hagyod el. Sikerült elesnem benne."
Elfordultam, majd visszanéztem egy pillanatra.
"Amúgy, azt a térképet nem le akartad rakni?" tettem fel a kérdést a még mindig a hátán lógó térképtartóval kapcsolatban.

Karakterlap

Amarilla Bianchi

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
9 500 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Sárga

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#ad7170 || #fcf7bd

• Profil megtekintése

« Válasz #3 Dátum: 2016. Máj. 20, 15:41:59 »
A Precíz és a Szertelen

Magas, közepesen hosszú barna haj és zöldes szemek, melyek előtt egy szemüveg volt. Ő sem őshonos szigetlakó, és ez nem csak a magassága miatt válik egyértelművé. Nem tűnik olyannak, aki csak úgy feltartana. Sokkal inkább olyannak tűnik, aki mindjárt leszid, hogy meghaladtam a sebesség korlátot, amit a folyosóra kiszabtak. Pedig ha tudná, hogy a csúcssebességem ettől csak nagyobb. De csak nem citálna el az igazgatóhoz, hogy bemószeroljon. Mondjuk, úgyis afelé megyek egyébként is, bár nem feltétlen azért, hogy büntit kapjak. 
Azt mondja, hogy valamit elfelejtettem. Ez nem is olyan nagy újdonság nálam. Örülnék, ha felvilágosítana, hogy speciel miről is van szó. … Ja! Elejtettem és nem elfelejtettem… De mikor és hogy? Ő meg jól eltaknyolt benne. De legalább a szemcsije megúszta.
- Köszi!
Majd egy jó lendülettel behajítottam, hogy az asztalra érkezzen, viszonylag a többi atlasz környékére. A srác is már fordult el, de megint visszafordul és megjegyzi, vagy inkább szóváteszi, hogy azt nem akarom letenni? Ekkor veszem észre, hogy bizony még egy térképet csaptam a hátamra. Megszabadultam a nagyobb súlytól, ezért észre sem vettem, hogy bizony még egy nagyon is ott van a hátamon.
- VÁÁ!!!
Kiáltottam fel, mikor tudatosult bennem, hogy nem potyakérdés volt. A térképet nem lehet csak úgy behajítani a szertárba, mint ahogyan az atlaszt. Ezért is ugrok vissza a szertárba és hátamról lekapva a térképet elég határozottan rakom az üres tartóba. Elég nagy baj lett volna, ha a térképpel a hátamon megyek be a tanáriba leadni az iratokat, ráadásul megint jöhettem volna ide vissza. Szóval sokkal tartozom ennek a srácnak.
- Még egyszer nagyon szépen köszönöm…
Mi is a neve? Én sem mutatkoztam be neki, de lehet nem ártana. Ha elárulja a nevét, akkor én is hasonlóan teszek.
- Örülök, én Amarilla Bianchi vagyok!
Húzom ki magam és mosolygok rá, kezemben a papírokkal, amiket még el kell vinnem a tanáriba. Gondolom így is sok gondot okoztam a srácnak, így biztos nem kísérne el. Meg gondolom ő is kihasználná az ebédszünetet. Egyébként is meglehetősen sietek nem?

.

Karakterlap

Hakase...

Eltávozott karakterek

Daitenshi

*

Tenshi

Lélekenergia:

60% Complete
11 000 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Daitenshi

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Mottó:

Post szín:
#22b822/#0b7938

• Profil megtekintése

« Válasz #4 Dátum: 2016. Máj. 21, 00:50:56 »
Eléggé érdekes volt a jelenet. Hogy lehet elfelejteni azt, hogy egy elég nagy térkép a hátadon lóg? Az emberiség apró kérdései... Ilyeneket nem értek. Minnél értelmetlenebb valami, annál kevésbé értem meg, és annál jobban zavar. Ez a téma nem volt túlzottan idegesítő, mondjuk. Csak feledékenység. Mondjuk, én mindenre szoktam figyelni, úgyhogy ez nálam szóba sem jöhetne. Közben a leány folyamatosan hajlongva köszönte meg a segítségemet.
"Nem nagy ügy... Amúgy is rámfért a gyakorlás köznapi viseletben..." A végét már csak úgy magamnak mondtam, de az eleje nagyon is a lányhoz szólt. Amarilla Bianchi, mint ahogy utána bemutatkozott. Gondoltam a dolgot viszonozni kéne azért, úgyhogy bemutatkoztam.
"Anselm Eberhard Lindhorst. Hívj csak Aelnek... Mindenki azt teszi." Azért ezt is hozzá szoktam fűzni. De legalább rájöttem valamire:
"Te sem vagy idevalósi, huh?" mosolyogtam rá, "Én Bécsből jöttem, te?" Végre valaki, aki európai lenne? Mondjuk, ahogy néztem az osztályban is vannak messzi vidékekről emberek... Mondjuk nem nagyon volt alkalmam velük kommunikálni, és nem is nagyon akartam. Nem volt túl sok okom rá. Lehet, hogy változtatni kéne? Hát, ők sem nagyon akartak eddig, úgyhogy nem fogom erőltetni.
Közben magamhoz tértem mély gondolkodásomból, és megint felnéztem a lányra. Egy köteg papír volt a kezében. Huh... Gondolom akkor elkísérem, mert baja lesz belőle, ha elveszít valamit, én meg anélkül vissza tudom neki adni, hogy észrevenné. Elég gyors tudok lenni... Megpróbálkozom kicsit az önbizalmát növelni evvel, hátha kicsit jobban magához tér, és kevésbé lesz feledékeny, és kábé figyelmetlen.

"Öhm... Figyelj, szerintem elkísérlek, mert ha elagysz valamit, az nem lesz jó, igaz? Úgysem hoztam ebédet, legalább hasznosan töltöm az időm." Nem akartam túl nyomulós lenni, de hát neki lesz rosszabb, ha nem megyek, úgyhogy éppen fordulni akartam, amikor leesett, hogy fogalmam sincs, hogy merre van az előre, és inkább megálltam egy helyben, hogy megkérdezzem, hogy hova tovább...
"Amúgy... Merre megyünk tovább?" Elég egyszerűen tettem fel a kérdést, nincs mit ezen ragozni mondjuk... Jobb így, mint sehogy... Gondolom...

Karakterlap

Amarilla Bianchi

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
9 500 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Sárga

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#ad7170 || #fcf7bd

• Profil megtekintése

« Válasz #5 Dátum: 2016. Jún. 01, 03:11:32 »
A Precíz és a Szertelen

Azt mondja segítsége nem volt nagy ügy, vagy dolog, de azért mégis csak kisegített. A második felét valahogy sehogy nem sikerült összeraknom. Köznapi viselet…? De hisz sulis egyenruha van rajta nem? Gyorsan magamra is pillantottam, de rajtam is az egyenruha volt. Meg a Tanbá sem repített felém semmit sem, hogy megbüntessen, amiért helytelen öltözékbe jöttem volna…
Ez ám a bonyolult név. VÁÁ!!! Még jó, hogy van beceneve, amint nem sértődik meg, ha hívom. Mindenki csak Ael-ként szólítja, így akkor nem lesz baj, ha én is így teszek.
- Bécsből jöttél? Akkor te osztrák, én meg talján vagyok. Nem éppen idevaló!
Kuncogok egy sort. Mert igen csak vicces. Bár lehet, hogy nem így kellene mondanom, mert nem mindenki ismeri az ilyen régies kifejezéseket. Én magam is csak azért, mert nagyszüleim így mondták. Meg mintha elgondolkodott volna.
- Olaszországból költöztünk át ide nem olyan régen. Te már régóta itt vagy?
Felajánlotta, hogy a gardedámom lesz. Nem is olyan rossz ötlet, mivel el ne hagyjak valamit. Viszont azt mondja, hogy ő nem hozott magával kaját, így van ideje kísértgetni… Ezek szerint pénzt sem hozott magával, hogy kirabolhassa a büfét. Éppen azért, ha eljön velem, akkor adok neki az enyémből.
- Ha felcsapsz a gardedámomnak, akkor adok a fincsi Focaccia-ból vagy a Supplí-ból vagy a Ricciarelli-ből… Ja, a Supplí a rizsgolyó olasz változata. Azonban előtte tényleg ezeket le kell adnom a tanáriba.
Nem feledkezem meg a kezembe lévő papírokról. De még tényleg jó, hogy nem konkrétan a Dirinek kell lepasszolnom.
- Szüleiddel költöztél ide? Vagy magad jöttél? Netán valamilyen rokonaid élnek erre felé? Vagy milyen indíttatásból költöztél ide? … Apukám új munkája miatt kellett ide költöznünk. Igyekszem beilleszkedni. Neked hogy megy?
Mondom, miközben igen csak gyorsan sétálok, vagyis haladok előre. Persze nem akarok szaladni, mert úgy igen nehéz beszélgetni.

.

Karakterlap

Hakase...

Eltávozott karakterek

Daitenshi

*

Tenshi

Lélekenergia:

60% Complete
11 000 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Daitenshi

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Mottó:

Post szín:
#22b822/#0b7938

• Profil megtekintése

« Válasz #6 Dátum: 2016. Jún. 25, 01:04:08 »
Ami perceken belül leesett, hogy a leány nem éppen egy zárkózott fajta. Elég sokat beszél, mondjuk nem zavar, de az információk áradata nem apad könnyen. Kicsit emlékeztetett a régebbi önmagamra. Még a bécsi Anselmre. Elég hamar összerakta a képet, hogy hasonlóan messziről érkeztünk Japánba. Ki gondolta volna, hogy ennyien jönnek ide, és ráadásul ugyanabba az iskolába is... Nem tudom, hogy ez pozitív, avagy negatív. Érdekesnek érdekes. Eközben persze haladtunk a folyosón, a sebességi korlátozásokat betartva, de még pont időben. Közben Bianchi-san ezer meg ezer kérdéssel bombázott. Próbáltam felvenni a ritmusát, de nem vagyok benne, hogy jól ment. Első kérdésére eleinte csak bólintottam, majd hozzáfűztem: "Másfél éve. Nem feltétlen régóta, de a másfél év az másfél év."
Egy hajszálnyi idővel később felkínálta a kompenzációt a segítségemért: Néhány falat a saját ebédjéből. Kedves, az biztos.
"Köszönöm, Bianchi-san, de nem fogadhatom el." Miközben mondtam, egy meleg mosolyt küldtem neki. Nyílván szívesen elfogdanám, de nem illik az itteni etikettbe. Nem Fogadhatom el, még akkor sem, ha éhenhalok. Majd folytatta egy kérdésözönnel: Kivel jöttem, kihez, miért, és, hogy be tudok e illeszkedni. Eközben hozzáfűzte, hogy ő családi okok miatt érkezett, és hogy próbál beilleszkedni. Mindent nem oszthatok meg vele a családomról, de néhány dolog belefér.
"Mondhatjuk, hogy egyedül, de valójában a Mesteremmel jöttem. Bécsben tanultam harcművészetet, és az itteni Nagymester ellátogatott hozzánk, én pedig megkértem, hogy hadd jöjjek hozzá tanulni. Édesanyám hamarosan költözik hozzám, de az még kis időbe fog telni neki. Mesteremtől eltanultam a japán etikettet, és különbőző életviteli dolgokat. Tőle tanultam japánul is." Azt hiszem ez elég tiszta volt eddig.

Karakterlap

Amarilla Bianchi

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
9 500 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Sárga

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#ad7170 || #fcf7bd

• Profil megtekintése

« Válasz #7 Dátum: 2016. Jún. 27, 19:09:29 »
Szóval másfél éve jött ide, ami már egészen jó.  Szóval ő sokkal jobban tisztábban van a dolgokkal, mint én. Mondjuk a "Bianchi-san" igazán furcsán hallatszott, talán azért is, mert olyan mondta, aki ugyan úgy nem idevalósi. Mondjuk, másfél év után majd lehet rám is így rám ragad? Nem, azért én nem vagyok olyan…
- Ha én hívhatlak Ael-nek, akkor te is nyugodtan hívhatsz a keresztnevemen, Amarilla-nak. Nem szoktak becézni, de az ittenieknek talán az Ami-ra jobban rá áll a nyelvük, otthon olaszban meg a Rilla-ra.
De nem szoktak becézgetni, mondván, hogy az Amarilla az teljesen én vagyok, és a becézéssel nem lehet jól leírni. Szóval tudom mi a nevem becézései, de nem szokták rám alkalmazni. Nem tartom helyesnek, hogy én becézhetem, ő meg csak a vezetéknevemen szólít. Egyébként is jobban szeretem, ha a keresztnevemen hívnak, de itt nagyon hozzá kell szoknom, hogy kizárólag a vezetéknevemen szólítanak. Itt még sértésnek is vehetik, ha valakit a keresztnevén szólítok.
- Miért ne? Segítesz, én meg viszonzom. Nincs apelláta!
Szögezem le, hogy bizony eltökéltem, hogy hálám jeléül eszik az uzsimból. Pláne, hogy egy középiskolás fiú esetében igazán fontos, hogy egy ne maradjon éhen. Valamit feltétlen ennie kell. Nem venném szívemre, hogy éhen maradjon. A másik, hogy az etikettet ilyen szempontból nem veszem figyelembe… ott is olyan sok a szabály, amit úgy sem tudnék megjegyezni se.
- Milyen harcművészetet tanultál? … Ha itteni, akkor valószínűleg az itt honosak közül lehet egy, de abból is sok van… Karate? … Judo? Hajime? Ninpuki? … Kendiko… Kendo… Az a bottal hadonászós igaz? Ahol a rácsos fejsisakot veszik fel, meg a konyhakesztyűt…
Karate kimondásakor a lapokat egy kezembe fogtam és előre nyújtott ujjakkal kezdtem csapkodni. A konyhakesztyűnél pedig kinyitottam és összezártam az ujjaimat.
- Otthon van a nagyim által készített virágos konyhakesztyűm. Én biztos azt hoznám el. … Itt tesin tanítják? Vagy csak fiúk csinálhatják?
Kezdtem el ezen gondolkodni. Nem vagyok olyan régen itt, hogy tisztában legyek azzal, hogy mit tanítanak, vagy fogunk csinálni a tesi órán.
- Az apukád? Ő nem jön? … Gondolom a harcművészeti életvitelt. Szamuráj életvitelt? Az utcsó Szamuráj filmet megnéztem, de te biztos jobban tudod. Mondasz pár dolgot?
A japánba érkezésem egyik előkészülete az volt, hogy megnéztem azt a filmet, és a Géniusz emlékiratait… Gésa… hostes lány és utcanő keveréke… Meg még, amit lehetett. De ő ezt a világot jobban ismerheti és egy kicsit kíváncsi vagyok rá. 

.

Karakterlap

Hakase...

Eltávozott karakterek

Daitenshi

*

Tenshi

Lélekenergia:

60% Complete
11 000 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Daitenshi

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Mottó:

Post szín:
#22b822/#0b7938

• Profil megtekintése

« Válasz #8 Dátum: 2016. Jún. 28, 00:37:27 »
Lehet, hogy európaiakat egyszerűen a keresztnevükön kéne szólítanom? Mondjuk az edzések miatt eléggé ráállt a nyelvem, nem tudtam mást tenni, muszály volt. Szóval akkor maradok ugyan a névutós verziónál... Vagy ne? Legyen egyszerűen Amarilla? Hmmm... Mi lenne, ha Ami-nak, vagy Rillának hívnám, ahogy mondta? És ha névutózom? Rilla-san? Nem, fura így... Tényleg európai elnevezés inkább, oda nem kell utó. Ami-san? Nem... Ami~chan... ^^ Ez nagyon jó. Tetszik. Vajon zavarná? Maradok az Amarillánál, aztán kitudja... Lehet, hogy idővel váltok majd...
"Akkor, ha Amarillának hívlak, az megfelel? Vagy Ami~chan? ^^" Megint kimondtam, amit nem akartam? Sikerült? Hurrá... Már nem tudok változtatni, úgyhogy mintha nem is mondtam volna ki.

Majd a kajáról való nyilatkozását komolyan véve inkább bólinottam egyet, és hozzáfűztem:

"Ha ennyire kevesebbet akarsz enni... Amúgy is régen ettem európai kosztot..."
Lehet, hogy ellentmond a nézeteimnek, de hiába ellenkeznék, van olyan erőszakos ahogy látom, mint a tulajdon anyám, és kicsit úgy is éreztem, hogy neki mondanék nemet, ha ellent mernék mondani. Az meg ki van zárva.  Nem mintha veszélyes lenne rámnézve, ha csak otthon ennék... Nem vagyok egy nagy evő... attól függetlenül el fogom fogadni.

És csak ekkor jött a java. NEm volt bajom Kifejezetten azzal amit, mond, de azért eléggé fájt hallani. A karate, judo, és kendo még oké volt. Na de ninpuki, hajime, kendiko, és a bottal hadonászás a konyhakesztyűvel kegyetlen volt. Próbálok nem kegyetlenül ránézni, de nem garantált a dolog. Nem is nézek rá, viszont egy kicsit elkuncogom magam. Csak egy lehelletnyire. Aztán szóra emelem a szám, és belekezdek:

"Egyik sem nyert, Ami~chan. Arról nem is beszélve, hogy a fele nem létezik...^^ Ninjutsu-t tanulok. Ha van kedved, ellátogathatsz egy edzésre." Remélem, hogy nem volt túl durva... Megint csak beszélek... A következő kérdésére csak megvontam a vállam, mivel fogalmam sem volt róla.

Majd jött a golyó a szívbe. Apám? Komolyan? Miért kellett kérdezősködni? Érzékeny téma. Gondoltam kikerülöm a dolgot, sok kedvem nincs róla beszélnem. Úgyhogy az életvitelre csak bólintottam, inkább ráhagyom, végülis hasonlókat tanultam, a gésás hasonlatnál meg csak nevettem egyet.

"Szívesen kisegítelek persze, de lehet ezt valamikor, amikor tudunk is rendesen beszélni róla. Valamikor suli után jó neked? Akármikor, csak mondd." Ennyivel ráhagytam a témát.

Karakterlap

Amarilla Bianchi

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
9 500 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Sárga

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#ad7170 || #fcf7bd

• Profil megtekintése

« Válasz #9 Dátum: 2016. Jún. 29, 23:03:28 »
Először kimondta rendesen, hogy Amarilla, de utána csak Ami-chan lettem. Nem különösebben zavart, bár még meg kell szoknom, hogy ezt a nevet, vagy ezen néven leszek megszólítva, és akkor fülelnem kell.
Most hogy így mondja, hogy ha megkínálom, akkor nekem kevesebb jut. Bár jelen helyzetben egyébként nem bánom, mivel az éhhaláltól mentenék meg valakit. Meg anya mindig úgy csinál, hogy tudjak másnak is adni. Megoszthassam mással is az Olasz konyha és az ő remekműveit. Szóval szerintem Ael falatozása miatt én nem fogok kipusztulni… Legalábbis remélem.
Kicsit furcsa fejet vágott, de elnevette magát végül is. Azt mondta minddel mellé lőttem… Ninpuki… Ninja Sushi… ÁH! Úgy sem tudnám megjegyezni… De így hirtelen nem is tudom aztata, mit is jelent. Mármint milyen küzdősportot takar. Viszont szinte felcsillant a szemem, hogy elmehetnék megnézni.
- Ha lehet… Mindenféleképpen meglesném, milyen is.
Mosolyodok el. A vállvonása meg úgy tűnik neki sem tiszta, hogy mit is fogunk mi majd tesin venni. Ami talán egy kicsit meg is nyugtat. De akkor meglepi tesiórák lesznek. Nekem legalábbis erre kellesz majd számítani.
Úgy tűnik kikerülte az apukájára vonatkozó kérdésemet. Gondolom, nem szeretne róla különösebben tárgyalni. Leesik, és inkább jegelem a dolgot. Azt mondta szívesen kisegít. Suli után ráérek-e?
- Ráérek. Nincs különösebb dolgom. Sajnos, még nem iratkoztam be egyik klubhoz sem. Holott lehet, hogy az íjász klubba kellene mennem, gyakorolni. Arra lenne szükségem, de én szívesebben táncolnék. Tudod otthon edzés szinten táncoltam, és fel is léptünk, sőt versenyeztünk. Imádok táncolni, itt viszont még nem találtam tánc klubbot, vagy a sulin kívüli egyesületet, ahova szívesen járnék… Bár még keresek… Ha tánclépésekben lenne leírva a tananyag, akkor nem lenne semmi gondom… De miért nem úgy van? … Ninpuki mestered nagyon szigorú? Fogja engedni, hogy meglessem az edzést? Nem fog haragudni?
Villámütés szerűen váltottam, hogy bizony az nem elég, hogy én szeretném az edzését megnézni, abba a mesterének is bele kell egyeznie. Már látom is, hogy egy húzott szemű, nagy fehér szakállas, alacsony öreg mester egy fahusánggal jól térden csap, hogy be mertem lépni, majd jól fenéken billentve kitessékel. Utána persze jó fejmosást tart Ael-nek. Azt azért nem szeretném.

.

Karakterlap

Hakase...

Eltávozott karakterek

Daitenshi

*

Tenshi

Lélekenergia:

60% Complete
11 000 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Daitenshi

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Mottó:

Post szín:
#22b822/#0b7938

• Profil megtekintése

« Válasz #10 Dátum: 2016. Jún. 30, 00:09:27 »
Kaptam egy egyszerű választ. Remek, eljönne megnézni az edzést. Na de, akkor most mondjam el neki, hogy a "Mester" megengedné, vagy valljak? Mondjam el, hogy én vagyok a Mester, vagy ne? Hmmm... Nehéz kérdés. Még szerintem senkinek sem mondtam el a dolgot, szóval senki sem tudja, hogy az aranyos kis Ael-kun, aki segít, és próbál beilleszkedni, valójában egy teljes harcművészeti iskola feje? Nem szeretem hangoztatni. Felesleges. Felesleges, magyarul nem árt, ha elmondom, ja? Akkor nem baj, gondolom...
"Hát, valószínüleg nem bánom, ha eljössz. Mármint, én, mint a Mester, nem bánom." Ezt egyszerűen letudtam akkor. Kimondtam, én vagyok a mestere az iskolának. Ennyi idősen több tudással, mint a korom duplája. Triplája, akár. Viszont ez továbbra sem segít az íjat használni. Mint Ami~chan mondta, jó ötlet lenne csatlakozni az íjászokhoz... Lehet, hogy tudok lőni, de egy hollowhoz nem elég pontos a lövésem. Arról nem is beszélve, hogy pontatlan is. Felajánljam, hogy elmegyek vele a klubba? Vagy egyáltalán menjek el? Kell az nekem? Mármint a Schneiderem tökéletes vágásokhoz... Túl fogom élni, ha nem lövök le minden lidércet. A lekaszabolás könnyebb amúgy is. Vagy ne? Amúgy minek neki íjászat? Hobbi? Biztos az. De ha hobbi, akkor arra menne, és nem táncra. Neki arra kellene járnia akkor. De ha nem hobbi, akkor családi szokás? MEg tudom érteni, mondjuk...
"Ami~chan, miért kell íjász klubba járnod? Mármint, ha hobbi lenne, akkor nem okozna bajt a tánc, amit meg akárhogy is forgatom a szavaid, jobban szeretsz, magyarul kell íjászkodnod... Családi szokás? Mármint nem akarok tolakodni..." Remélem nem voltam az... Nem akarok tolakodó lenni. Zavarna, ha valaki azt gondolná, hogy mindenbe bele akarom ütni az orrom... Holott nem érdekel annyira, csak nem tudom, mi a problémája. Mindegy, ha nagyon zavarja, akkor feldobom az ötletet, hogy elmegyek vele az órákra.
"Menjek el veled az íjász klubba? Nekem se ártana... Ha úgy vesszük, nekem is családi szokás. Mondjuk inkább preferálom a kezem áés a kardom, de nem zárom ki az íjat sem."
Megint összezavaróan sokat beszélek? Ha egyszer neki ugrom, akkor annak nincs vége, és csak fura lesz idővel. Ha nem zavarja, akkor jó, de nem akarok furának tűnni.. Rontaná az imidzsem, és azt már építem, hogy ne tűnjek ki. Mégsem járok el soha sehova az osztállyal, és azért elég európai fejem is van, mondjuk ez utóbbi nem csoda, de ez is tudja zavarni az ittenieket. Ha meg zavró vagyok, akkor javítanom kéne, hogy ne legyek az. Remélem menni fog.

Karakterlap

Amarilla Bianchi

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
9 500 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Sárga

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#ad7170 || #fcf7bd

• Profil megtekintése

« Válasz #11 Dátum: 2016. Jún. 30, 14:34:18 »
Azt mondja, hogy ő megengedi. Mondjuk ezt gondoltam, mivel azért hívott meg, hogy esetleg meg is mutatná. Nem hiszem, hogy csak úgy potyára meghívott volna. Viszont mikor finoman közölte, hogy egyébként ő a nagymester, akkor megtorpantam, és erős pislogás mellett az öreg mester képe dirib-darabra tört. Majd ismét elkezdtem haladni, és feldolgozni a hallottakat.
- Na és a mestered? De ugye nem? … Az idősebbek nem néznek szúrósan? … Akkor nyugodtan megyek, ha megengeded.
Válaszolok egy szökkenés kíséretében, meg persze mosolyogva. De tényleg meglepő, hogy középsulisként harcművészeti nagymester. Nem csodálkoznék, ha az idősebbek nagyon elleneznék. De ez tényleg nagy teljesítmény, melyet el kell ismerni, és jobban teszik, ha az öreg fószerek is elismerik…
- Igen, családi. Meg kell tanulnom jól használni az íjat. Nagyon béna vagyok a célzásban. Mák, ha legalább a táblát sikerül eltalálnom. Már pedig igazán fontos lenne. … De egyértelműn a táncolás a hobbim, azaz én edzésfajtám. Tudom és szeretem is csinálni. De lehet, azt kellene gyakorolnom, ami nem megy, nem igaz?
Mondjuk azt, hogy a véremben kellene lennie az íjászkodásnak, de nagyon elveszett bennem. Mármint az íj megidézése és a lélekdarabom használata, elrejtése, nagyon is jól megy. Az érzékelésben, mármint mások lélekdarabjának felismerésében még van hova fejlődnöm, de maga a célzás az katasztrófa. Előbb találom el a szomszédom céltábláját a sajátom helyett, holott nem is arra céloztam. Szóval van mit tanulnom és gyakorolnom, meg íjászklub szerencsére van is.
- Eljönnél velem? Tényleg? … Ha pusztakézzel, karddal és íjjal is jól tudsz majd bánni, akkor a fő-fő-fő nagymesteri címre is pályázhatnál. Akkor jönne rád csak igazán féltékenység.
Érdekes, hogy azt mondja, hogy családi. Lehetséges? … Nos, az roppant vicces lenne. Akkor felettébb csiga tempóba mehetünk, ahhoz képest, ahogy tudnánk menni. Merész lenne tesztelni. Mindenesetre nem lennék egyedül új a klubban. Legalább egy barát elkísérne.

.

Karakterlap

Hakase...

Eltávozott karakterek

Daitenshi

*

Tenshi

Lélekenergia:

60% Complete
11 000 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Daitenshi

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Mottó:

Post szín:
#22b822/#0b7938

• Profil megtekintése

« Válasz #12 Dátum: 2016. Jún. 30, 21:59:08 »
Mindig ugyan az a reakció, ha valakinek elmondom a dolgot. Habár ezúttal viccesebb volt, mert totális lefagyást láthattam egy pillanatra. mindegy leesett neki a dolog, mondjuk elég fura lett volna, ha mégsem így történt volna. Mármint, elég butának kell lenni a kijelntésem után, hogy ne értse meg. Aztán jöttek a kérdések.
"A mesterem idén januárban halt meg. Másfél évig oktatott... Nem, nevelt. Betöltötte azt a szerepet, amiről apám lemondott egyszer. Mondjuk meglepett, amikor nekem rontott egy éve, és a kezembe nyomott egy keresztet, hogy családi emlék, és tartsam meg, úgy tízen valahány év után, amikor először láttam. Az "idősebbek" nem fognak szólni semmit, mert tisztelik a Mester döntését, akár az előző, akár a mostaniét. Egy szóval: Gyere!"

Szóval tényleg családi dolog nála az íjhasználat. Előfordulhat? Ez a családi utalás, ez elég egyértelmű volt ahhoz, hogy ha quincy, akkor megértse. Remélem meg is foja érteni. Mondjuk ha táncolás a hobbija, akkor lehet, hogy az a fontosabb. Viszont, ha meg quincy, akkor veszélyben van. Annyira csak tud lőni, hogyha hollow támadja megvédje magát. mondjuk nem valószínű, hogy az lenne... Ki tudja? Vannak errefelé, ha minden igaz.
"Én azt mondom, hogyha táncolni szeretsz, táncolj elsősorban, én meg maximum kisegítelek, ha eljárok az íjász klubba. Első a szórakozás, nem?"
Lehet, hogy egy "nagymester" szájából ez furcsa, de ez az igazság. Tényleg azt kell csinálni amit szeret. Én is úgy teszek.

Féltékenység, huh? Nem fontos, az biztos. Nem szoktam ilyennel foglalkozni. Amit elértem, azért küzdöttem. Folyton. Nem álltam meg, nem haboztam, csak előre haladtam. Lehet, hogy többen féltékenyek rám, de az sem érdekel. Az a féltékeny, akinek nincsen ereje ahoz, hogy előre lépjen, még amikor hátra könnyebb is.

"Lehet, hogy tényleg igazad van. :D Soha nem foglalkoztam viszont féltékenységgel. Az azokban van, akik nem tudnak lépni, és dühösek magukra ezért. Viszont nem tudják feldolgozni, és inkább okolnak mást." Ilyen gondolatokkal még tényleg fő-fő-fő nagymester lehetek majd... ^^

Karakterlap

Amarilla Bianchi

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
9 500 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Sárga

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#ad7170 || #fcf7bd

• Profil megtekintése

« Válasz #13 Dátum: 2016. Júl. 08, 23:42:21 »
A Precíz és a Szertelen

Értem, szóval a mester nem is olyan régen halt meg. Mondjuk részben el is árulta, hogy mi is van az apukájával. Elhagyta, majd valami családi keresztel beállított hozzá. Kereszt… Lehetséges volna? Talán hozzám hasonlóan nemrég tudta meg, hogy ki és mi is a képessége? Akkor lenne, hogy igazán sorstárs, de lehet, hogy csak beképzelem. Csak szeretném, hogy hozzám hasonló legyen. De ha így tudta meg, akkor lehet nem is akarja ezt az egészet. Már csak azért is, mert a mesterét jobban tisztelte és szerette az apjánál, aki csak úgy megjelent előtte. Azon sem csodálkoznék, ha a keresztet is eldobta. Éppen ezért nem vagyok biztos benne, hogy jó néven venné, ha azt mondanám, hogy én is különleges vagyok. Előtte ki kellene puhatolóznom, hogy hogyan is érez a dolog iránt? De ha meg csak így rárontok, lehet, még el is szaladna. Én pedig szívesen barátkoznék vele. Most mit tegyek? Meg lehet, még sem kísérne el az íjászklubba, vagy engedne megnézni edzését. Pedig nagyon szeretném. Ráadásul támogatná a táncolásomat, szóval nagyon is kedvesnek tűnik.
- Én bevallom, valójában nem tudom, hogy mit is kell kezdeni a féltékenységgel… Én sosem éreztem, és az irányomba érzetteket sem veszem észre, vagy tudom kezelni.  … De akkor az is egy haragfajta? Düh, ami az sikereikre irányulnak? … Bár közel sem vagyok olyan kiemelkedő. … Te viszont roppant ügyes vagy. Természetesen, hogy megyek. Ma suli után? … Holnap meg megnézhetjük a klubbot is… Amúgy meg az apukád roppant buta ember lehet. Rád csak büszke lehetne, és szégyellje magát, hogy nem az. … Izé… A keresztet megtartottad? Mert nem csodálkoznék, ha nem tartottad volna meg… Vagy kellemetlenül érzed magad miatta…
Eléggé zavarba érzem magam. Szívesen mondanám neki, hogy különleges vagyok, és megmutatnám a saját keresztemet, de elég érzékeny téma lehet neki, ráadásul nem tudom miként fog erre reagálni. Talán még egy kicsit lassíthatok is a tempón… Persze ha nem lenne ilyen helyzetbe, akkor zokszó nélkül neki szegezném, sőt csillogó szemmel vetődnék rá és kérdeznék tőle. Nem vagyok félős, most inkább a tőlem egyáltalán nem megszokott módon próbálom visszafogni magam és óvatosan fogalmazni, de ez roppant nehéz nekem.
- NEKEM IS VAN KERESZTEM!
Mondom hangosabban, csukott szemmel, majd a lassabb sétám miatt, ha lemaradtam, akkor közelebb szaladok, és meg is mutatom neki. Ő is őszinte volt velem, nekem is az kellene lennem vele. Igen, ez vagyok, aki kicsit meggondolatlanul, ajtóstól ront be a házba. Lehet, hogy faképnél hagy, vagy elsőre nem is esik majd le neki, de el akartam mondani. Az okosabbak összerakják. Szemem kérdően és izgatottan csillog, hogy vajon hogyan fog erre reagálni. Szerencsére olyan folyosórészen voltunk, ami majdhogy nem a tanári közelében van, de azért a hangosabb szavaimat nem hallhatták benn, ahogy más diák sem. Nem jellemző rám megint az, hogy izgulok, hogy mi lesz a reakciója. De szeretném, ha nem lennénk rosszban, sőt jobban hasonlíthatunk ilyen szempontból, mint azt gondolná. De az sincs kizárva, hogy csak rosszul gondolom, és benézem a dolgokat… De ez nemsokára ki fog derülni…
- Remélem nem haragszol meg rám…
Próbálok bocsi szemekkel nézni rá. Egészen jól tudom csinálni, de nem tudom, rá milyen hatással van. Nem szoktam sűrűn bevetni, mert nem érzem szükségét, de most lehet túlmentem azon a határon. Vagy korláton?

.

Karakterlap

Hakase...

Eltávozott karakterek

Daitenshi

*

Tenshi

Lélekenergia:

60% Complete
11 000 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Daitenshi

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:

Egyéb hovatartozás:
Karakura High School

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Mottó:

Post szín:
#22b822/#0b7938

• Profil megtekintése

« Válasz #14 Dátum: 2016. Júl. 15, 22:48:42 »
Ahogy sétáltam mellette, belegondoltam, hogy miről beszélt. Apám buta ember lett volna? Mindenre volt oka... Legalábbis komolyabb annál, mint amit mondott. Fiatalság bolondság, nem igaz? Többször belegondoltam ebbe azóta, de nem tudom, hogy a saját életén kívül gondolt e valamire is akkor. Lehet, hogy tényleg buta volt. Elgondolkodtató volt ez a kérdés. Nem tudom, hogy mit válaszolnék, de szerencsére saját zavarában felmentett a válaszolás alól, amikoris hirtelen hozzámvágta, hogy neki is van keresztje, és valami furcsa kérdésként a végére még feltette, hogy nem haragszom e rá. Na ezt már végképp nem értettem, hogy mire utal, de ami lefogott, az a kereszt. Szóval neki is van? Lehet, hogy quincy akkor? Minden arra utal. Lehet, hogy azért mondta, mert én is mondtam, hogy nekem is van, és egyből rájött? Vagy csak tippel, és ez amolyan jelszó akar lenni, hogy ha quincy vagyok, megértem. Hát értem az utalást. De kicsit direktebben állok hozzá.

"Nekem is van." felhúztam bal csuklómról az inget, hogy a fegyver kilátszódjon. "Te is Quincy vagy? Meglepő kicsit... Őszíntén nem gondoltam... Najó, egy kicsit talán megfordult a fejemben..." Remélem nem voltam bunkó... Ugye nem? Nem értek ehhez... Ugye nem...? "Nem akartam bunkó lenni, bocsi... Nem tudom, hogy az voltam e..." Aztán ránéztem, és megláttam azokat a nagy, barna, elkerekedett szemeket. Ezzel mit kell kezdeni? És miért is kért bocsánatot? Majdnem elfelejtettem, annyira lefoglalt az, hogy próbáljam megfejteni, hogy ez miért lép túl a bolyhosság cukiságfaktorán. Majdnem olyan volt, mint ránézni egy Angora nyuszira... Visszatérve a kérdésre, gyorsan válaszoltam is.
"Nem, nem haragszom, nem tudom miből gondoltad... Miért haragudnék?" Egy elég homályos arcot vágtam hozzá, mint amikor semmit sem értek, mivel ez történt. Totálisan homály volt, ez a gondolat. Közben visszahúztam az inget a keresztre, nem tesz jót, ha random kilóg, és akárki megláthatja. Nem szeretném, ha ez megtörténne. Kitudja, lehet, hogy olyan tudná meg, hogy ki vagyok, akinek nem kéne, és visszaél vele.

Azért megfordult a fejemben, hogy rákérdezzek arra, hogy ő hogyan tudta meg, vagy eredetileg is tudta, és így nőtt fel? Vagy szokott lidércre vadászni? Ami még eszembe jutott, hogy mivel eléggé eltér a stílusa a harctól, legalábbis amennyire látom, lehet, hogy ki kéne találni neki valami keveréket, hogy, ha már mondjuk nem harcol komolyan, legalább meg tudja magát védeni valamilyen módon, a kedvenc dolgai keverékével. Lehet, hogy egyelőre nem kérdezem meg, de ha ilyen irányba folyna a beszélgetés valószínüleg fel fogok tenni néhány kérdést. Meg mondjuk nyílt is vagyok akármire. Mármint, amiben tudok segítek. Elvégre ez egy dojo-chou feladata, nem? Meg hát az önvédelem minden szinten fontos a mai világban, és ha megtámadják az utcán, nem lőhet rá az ellenfelére egy lélekrészecske nyílvesszővel. Amiről jut eszembe...

"Amúgy nem baj, ha nem tudod az íjat kezelni. Én személyszerint karddal harcolok, vagy kézzel a lidércek ellen." Gondoltam érdemes megemlíteni...