Szerző Téma: A hűség ára: Egy újabb megbízás lehetősége  (Megtekintve 554 alkalommal)

Description: Vinzent és Elisa (Az árnyékvilágban)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Karakterlap

Elisa Aschenbrenner

Wyvern

Quincy

*

Szint: 3.

Lélekenergia:

60% Complete
18 400 / 20 000

Hírnév: 2

Infó

Tárcában: 6 500 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Kék zöld árnyalattal

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#007A99

• Profil megtekintése

Nem elérhető Nem elérhető

A hűség ára: Egy újabb megbízás lehetősége
« Dátum: 2018. Ápr. 25, 13:41:07 »
A hűség ára: Egy újabb megbízás lehetősége

A fiú ellen indított nyomozásom kissé nehézkessé kezdett válni. Ugyan valamennyi információt közöltek a fiúról, de sajnos a hollétét még mindig homály fedi. Szerencsére viszont ezek a látogatások nem nevezhetőek teljesen sikertelennek. Legtöbbjüket teszt alá vetettem, amiből kilencven százalékos pontossággal kideríthettem mennyire is hűen szolgálják Őfelségét. Én személy szerint akkor sem veszem őket félvállról. Figyelni fogom minden mozdulatukat. Ha valamelyikük árulásra fogja adni a fejét arról én első kézből fogok tudni! Kane árulása a bizonyítéka annak, hogy még a leghűségesebb kutya is képes megvadulni. Muszáj olykor kemény nevelést eszközölni! El kell érni, hogy ezek a kutyák hű szolgák maradjanak. Mai napomat szerencsére nem az irodámba fogom tölteni. Mr.Shinzou egy nagyon fontos küldetést bízik rám. Feltűnt neki, hogy egy bizonyos Vinzent Feuerstein nevezetű quincy többször is felbukkant, ráadásul minő meglepő, hogy egy alkalom kivételével, háromszor is találkozott a kontakttal. Az információk szerint Vinzent mára már a Wandenreich hű tagjává avanzsálódott. Az árnyékvilágban lelte lakhelyét, ahol végül sátrat vert és vár Őfelsége utasításaira. Minő érdekessége viszont abban rejlik ennél a quincynél amit Kate osztott meg. Nem fogadta el ugyan Köhler ajándékát, de hűséget fogadott Őfelségének. Nagyon ravasz! Ez tetszik! Szeretem, ha valaki gondolkodik. Én magam is ezt tettem volna. Ki lenne olyan őrült, hogy valamelyik testrészét felajánlja annak a bohócnak? Értelmetlen! Ezért sem értem, hogy vajon Kate miért is ajánlotta fel az ujjait. Nevetséges! Legalább nem akkora veszteséget fog majd elszenvedni. Aztán kitudja, lehet Mr.Shinzou orvosolni fogja Kate hiányzó ujjait, ha netán elvesztené. Az információkat áttekintve, amit a paksamétában kaptam, érdekes dolgokat találok benne. Revolver pisztoly hős, ráadásul a legtöbb esetben hideg fejjel cselekszik. Nem sokat mutat magából ugyan és a képességeit is homály fedi, de az nagyon is látszik rajta, hogy nem gyenge. Óvatosan kell eljárnom! Amint felkészültem kellő képben az indulásra, szólok Alfrediusnak és még további négy katonámnak, hogy indulunk az árnyékvilágba. Szerencsére Limuzinnal áttudunk kelni, így nem kell a lábamat lejáratnom feleslegesen. Biztonság esetére magamra öltöm a ruhámhoz illő köpenyemet is, ha netán megfáznék. Kiérve az árnyékvilág kapujából, rögtön megakad a szemem a város kinézetén. Olyan fenségesnek érződik. Mestermű, ha szabad így fogalmaznom. Érződik benne népünk dicsősége és nemessége. Milyen kár viszont, hogy a legtöbb quincy aki lakják egy fanatikus csoport, akik nem nagyon szokásuk gondolkozni. Vakon hűségesen szolgálnak egy olyan lényt, akit nem is ismernek. Ugyan én is szolgálom Őfelségét, de elsősorban csak is Mr.Shinzouhoz köt az esküm. Ha arra kérne, hogy öljem meg az uralkodót, kérdés nélkül megtenném. Számomra ő az a vezér, akit én vakon követnék. Mivel már bizonyított előttem! Miután végre megérkezem a célhoz, alaposan szemügyre veszem a bérházat, amiben ez a bizonyos Vinzent nevezetű quincy él.
- Csodás. Ha minden igaz a második emeleten fogjuk megtalálni. Figyelem uraim!
Odafordulok az embereimhez és várom, hogy vigyázzban álljanak. Amint mindegyikük lesi az utasításaimat, folytatom a hozzájuk intéző mondataimat. Embereimnek utasításba adom, hogy a második emelet lépcsőinél álljanak őrt és ellenőrizzék ki jön fel és le. Ha netán a képen szereplő Vinzentet vélik felfedezni kifelé jövet, azonnal kapják el. Nem szeretném, ha a célszemély nyúlcipőre fogná a dolgot. Lehet, hogy én viszem túlzásba, de hogy őszinte legyek a munkám során sok olyannal találkoztam, aki hűségesnek vallotta magát, még is a kezeim között kellet meghalnia, mivel olyan ügyesen tudott hazudni. Remélhetőleg mostani alanyom, nem esik ebbe a hibába. Legrosszabb esetben trófeaként fogja végezni. Úgy is kéne már egy újabb koponya a gyűjteményemben! Felérve a második emeletre, keresgélni kezdem a hetes számú ajtót. Amint sikeresen megtalálom, ellenőrizni kezdem, hogy a név is stimmel. Ezután megkérem Alfrediust, hogy kopogjon. Sajnos viszont nem indul egyszerűen a munkám, ugyanis semmi mozgás nem halható a kopogás után.
- Kopogjon még egyszer.
- Igen is Miss Aschenbrenner!
Másodjára is kopog, de még mindig semmi. Ez ugye valami vicc?! Nem elég, hogy előtte való napomon egy idiótával kellet nekem foglalkoznom, de hogy még meg is váratnak engem ez már több a soknál! Igyekszem türtőztetni magamat és tekintetemet Alfrediusra irányítom. Asszisztensem kissé leizzad amint rám néz, majd hevesebben kezd kopogni. De még mindig semmi mozgás. Nálam meg már kezd elpattanni a húr! Meg mer várakoztatni engem?
- Alfredius… melegen ajánlom, hogy kezdjen hevesebben kopogni egészen addig amíg nem nyílik az ajtó. Három percet fog kapni! Ha ez idő alatt nem nyílik ki az ajtó és kiderül, hogy végig itthon volt Mr.Feuerstein, akkor biztosíthatom, hogy golyót fogok ereszteni az agyába és trófeaként fogja végezni! Óra indul!
Látványosan az órámra kezdek pillantani, aminek az eredménye az lett, hogy már asszisztensem dörömböltetni kezdi az ajtót. Remélhetőleg csak megfogja hallani. Amint ajtót fog nyitni, ki fogom kérdezni, hogy vajon mi volt ez a késlekedés! Csak nem valamit eldugtunk a Wyvern elől? Ajánlom, hogy legyen egy nyomos oka annak amiért megmer várakoztatni! Az órámon lassan letelik a három perc, körülbelül két másodperc maradt hátra. Szerencséjére viszont mozgolódás kezd hallatszódni a lakáson belül, majd végül kinyílik az ajtó és egy nálam jóval magasabb férfi jelenik meg, égnek álló hajjal és… ez most komoly?
- Eeehhh….
Nyitottam volna ki a számat, de elfelejtettem mit is akartam volna közölni Mr.Feuersteinnel, mivel a szememet enyhén szólva kiégette a látvány, ami fogadott. Egy csupasz férfi teste! Szerencse, hogy még a gatya rajta van, de a felső teste nos… nem erre számítottam. Egy ideig némán bámulok előre, teljesen lefagyva. Alfredius egy kicsit köhögni kezd amire észhez térek, majd összeszedem magamat és végül beszélni kezdek
- Vinzent Feuersteinhoz van szerencsém? A nevem Elisa Aschenbrenner. Elnézést, hogy ilyen korán… megzavartam a… fürdését talán, de megkérhetném, hogy vegyen magára valamit? Kissé… kínos nekem, ha érti mire gondolok!
Megvárom míg a férfi elmegy valami kabátot, esetleg pólót keresni, amivel eltudja takarni a testét mielőtt a tárgyra térnék.
- Ha erről egy szót mer szólni Mr.Shinzounak, garantálom azt a golyót, amit ígértem Alfredius!
Nem szeretném, ha ez kitudódna. Életembe először láttam egy férfi izmos testét… a hideg is kiráz!

Karakterlap

Vinzent Feuerstein

Quincy

*

Szint: 1.

Lélekenergia:

60% Complete
6 500 / 15 000

Hírnév: 0

Infó

Tárcában: 6 800 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
ezüst

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#363F43

• Profil megtekintése

Re:A hűség ára: Egy újabb megbízás lehetősége
« Válasz #1 Dátum: 2018. Ápr. 28, 19:15:06 »
Előző este akadt némi gondja Karakurában a nyomozásaival. Az egyik épületben egy kíváncsiskodóknak felállított csapdába futott, amiből segítség nélkül csak nagy erőfeszítések árán sikerült kiszabadulnia, anélkül, hogy otthagyta volna a fogát. Csupán késő éjszaka érkezett vissza a Schatten Bereichben lévő szállására. Még annyi energiája sem maradt, hogy egy karbantartást végezzen revolverjén, helyette csak beledőlt az ágyába, mint akit villámcsapás ért, majd reggelig meg sem moccant. Bárki aki, látta volna, könnyen azt hihette volna, hogy valóban halott.
Reggel, miután lecsapta a vekkert, első dolga volt, hogy vegyen egy frissítő zuhanyt, mielőtt nekilátna a felszerelése tisztításának. Legalábbis ez lett volna a terve, de valaki kopogtatott a bejárati ajtón. Először még figyelmen kívül hagyta, mondván, hogy ha nagyon fontos valakinek, akkor majd visszajön később. Ezen a helyen amúgy is csak a Wandenreich keresheti. A második kopogásra már összeráncolta kicsit a homlokát, de továbbra sem tett semmit az ügy érdekében. Vajon kinek lehet ilyen sürgős? Nemsokára azonban már konstans dörömbölés hangja morajlott az ajtó felől.
- Az istenit…
Szaladt ki a száján rá nem jellemzően a szitkozódás, miközben kiszállt a zuhanyból. Rendesen felöltözni sem maradt ideje, csupán egy nadrágot vett magára, mielőtt az ajtót nyitott volna.
- Hálás lennék, ha nem kellene megjavíttatnom az ajtót.
Jegyezte meg szokásos unott, monoton hangján, mielőtt egyáltalán szemügyre vette volna, kinek is köszönheti ezt a remek reggelt.
- Segíthetek valamiben, jó ember?
Nézett végig az idős, jól öltözött úriemberen, aki előtte állt, azt találgatva, ezúttal vajon melyik sternritter akarja őt előszedni valami vacsorapartira vagy erdei kempingre. Akkor vette csak észre a látótere alatt megbújó másik alakot, amikor már megszólalt.
- Az lennék.
Válaszolta szűkszavúan az identitását célzó kérdésre. A másik kérésre, miszerint kapjon magára valamivel több öltözéket, mielőtt elárulnák, mégis miért jöttek, csak bólintott egyet, majd visszacsukta az ajtót, kint hagyva a két idegent még egy darabig.
Beletelt pár percbe, de eltette szekrénybe a már előre kikészített kabátját (amiben elindult volna aznap) és helyette otthoni kockás ingjét vette fel, mielőtt újra ajtót nyitott volna.
- Mit szeretnének közölni? Ha bizalmas téma, akkor beljebb is fáradhatnak.
Amennyiben igényt tartottak rá, beljebb invitálta őket a lakásba, majd a nappaliba érve mutatott az asztal körüli két heverő egyikére, hogy ott helyet foglalhatnak, majd ő maga pedig leült a szemben lévőre.

Karakterlap

Elisa Aschenbrenner

Wyvern

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
18 400 / 20 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Kék zöld árnyalattal

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#007A99

• Profil megtekintése

« Válasz #2 Dátum: 2018. Ápr. 30, 00:01:02 »
Egyszerűen hihetetlen az, ami elém tárult. Nem elég, hogy megvárakoztat engem, de még fél pucéran is nyit nekem ajtót. Életembe először csodálhattam meg egy férfi felső testét. Mit ne mondja eléggé maradandóan beleégett az agyamba a Vinzentnek nevezett quincy felsőteste. Nagyon szeretném mimnél hamarabb eltörölni az agyamból eme nagyon kínos perceket, amit átkellet élnem ebben a pillanatban. Szerencsére tudom türtőztetni magamat mivel legalább végre ajtót nyitott és nem kell kopogni még húsz percen át. Alfredius is megtarthatja a fejét jelenleg. Türelmesen megvárom amíg a quincy végre felvesz valami felvállalható öltözetet mielőtt a tárgyra térnék vele. Nem tellett bele sok percbe. Amint újfent megjelent és felteszi ő is a kérdését majd megengedi, hogy beléphetek szerény hajlékába, azonnal válaszolok az egyértelmű kérdésre.
- Természetesen bizalmas. Lekötelez.
Azzal be is lépek határozottan a házba. Egyből megcsap valami kellemes illat. Olyan mintha gyümölcsök lennének a közelben. Lehetséges, hogy van a közelben egy tál tele zamatos ínyencségekkel, amivel megajándékozta a természet vagy esetleg a házon belül van egy kis telke, ahol éppen gyümölcsöket termesztene? Bár utóbbi elgondolás roppantul abszurdnak hangzik és lehetetlennek, főképp, hogy a második emeleten vagyunk, de akár előfordulhat, hogy van valaki annyira kreatív, hogy kertet csinál lakásából. Akkor mondjuk szeretném megkérdezni még is miféle elgondolás vezérelhette arra, hogy efféle agyament ötlettel ált elő, amit meg is valósított. Őfelsége egy két bohócából még ki is nézném. Miközben haladok befele a szobába, kezemmel végig simítom a közeli polcot. Ujjammal végig érintve a felületet megvizsgálom, mennyire is tiszta. Kellemes csalódás fogad, hogy porcicát nem vélek felfedezni. Mielőtt viszont rá térnék a lényegre, elsődlegesen is körül szeretnék nézni a lakásában.
- Nem bánja, ha netán egy kicsit körülnéznék mielőtt hozzá látnánk?
Határozott tekintettel nézek a quincyre miközben várom a válaszát a visszautasíthatatlan kérésemre. Válaszként a quincy követeli tőlem, hogy bizonyítsam be hatáskörömet azzal kapcsolatban, hogy milyen jogom is van turkálni a kis lakásában. Hihetetlen ez a konokság! Ez az arcátlanság, amit meg mer engedni magának! Nekem kellene bizonyítanom?! Milyen jogon?! Elfelejtette tán ez a kutya, hogy hol a helye? Kiborító, hogy egyes quincyk mit meg nem engednek maguknak!
- Kérem jól figyeljen. Az én feladatom az árulók megtalálása a Wandenreich seregein belül. Ellenőrzöm azokat a quincyket akik tagjai a seregnek vagy esetleg tagjai lesznek. Ön hűséget esküdött Őfelségének és Mr.Köhlernek igazam van? Remélem tisztában van azzal, hogy hűsége nem csak rájuk vonatkozik? Az én feladatom elbírálni melyek azok a quincyk akik megbízhatóak és melyek azok, akiket ki kell irtanom. Szóval újfent felteszem a kérdést. Körülnézhetek a hajlékában?
Remélhetőleg most már tisztázódott a fejében, hogy hol is van a helye. Nagyon melegen ajánlom, hogy működjön velem együtt, mert már így is kezdek kijönni a sodromból! Munkáim során ugyan voltak helyzetek mikor ellent mertek mondani nekem, de azokat a problémákat könnyen és tisztán tudtam orvosolni lugerem személyében. Szerencsére Vinzetet megtudtam győzni álláspontomról, aminek roppantul örülök. Ezek szerint megjött az esze! Mostanában ritkaságnak örvend a józan ész. Pedig annyira egyszerű lenne! Elég csak rám nézni! Szerintem ki lehet következtetni még egy tuskóba vájt fejű idiótának, hogy rangilag hol is állok. Nevetségesek! Mindenesetre a helyzetet kihasználva már is a konyha felé indulok. Kellemes csalódásként fogom fel, mennyire is tisztán tartja-e helyiséget. Általában a férfiak nem éppen a konyhában szeretnek ténferegni és ez meg is szokott látszódni egy agglegény lakásánál a konyha kinézete. Minden lucskos és mocsokban ténfereg. Vinzetnél mást vélek felfedezni. Tisztaságot! Ezt szeretem! Azért biztonság esetében véletlen szerű pontot kiválasztok és ujjammal végig simítom a felületet. Patyolat tiszta. Nem találok semmi furcsát. Nézzük hát meg akkor a másik helyiséget! Belépve a küszöbre érdekes szobát vélek felfedezni. Egy műhelyet!
- Milyen érdekes. Maga ezek szerint szeret barkácsolni?
Kérdésem teljesen lényegtelen. Hiszen maga a helyiség minden választ megad, amit egy perccel ezelőtt feltettem. Szerszámok, alapanyagok hevernek a megfelelő dobozukban, nem mellesleg quincy fegyvereket is vélek felfedezni. Gintou kapszulák, quincy huzalok és jól látom töltények is párosulnak? Nocsak! Valaki ám nagyon napra kész!
- Ön aztán naprakész quincy. Ezekkel az eszközökkel akár boltot is nyithatna.
Fejtem ki véleményemet egy kis javaslattal megspékelve. Hálószobáját annyira nem találom érdekesnek, hogy megjegyzést fűzzek hozzá. Inkább csak ellenőrzöm, természetesen azért figyelve az intim helyek elkerülésére. Nincsen kedvem holmi alsógatyák között turkálni. Meghagyom eme szerény feladatott Alfrediusnak! Nem fogom bemocskolni a kezemet e féle gusztustalan ruhanemükre! Miután a lakást alaposan átfésültem és nem találok semmi olyan dolgot, amik mondhatni árulásra adnának gyanút a fotelhez közelítek, ahol letudok ülni Vinzentel szemben. Mielőtt viszont leülnék ujjammal újfent ellenőrzöm nem-e egy mocskos, porcicákkal teli székkel akarna nekem kedveskedni. Szerencséjére nem így van. Helyet foglalva, lábaimat keresztbe rakva intek Alfrediusnak, hogy vágja haptákba magát. Miután Vinzent is helyet foglal rátérek a tárgyra amiért idejöttem. Belső zsebemből rögtön kiveszem a noteszemet, majd a tollat is és fellapozok Vinzent nevére, ahol belefirkálom megjegyzéseimet.
- Felfogok tenni magának kérdéseket. Kérem, hogy őszintén válaszoljon rájuk. Önt egy Köhler nevezetű quincy avatta be a Wandenreich seregei közé igaz? Továbbá ott volt Eisner kunyhójánál és végigvitte a túlélő játékot, amivel kedveskedett maguknak? Továbbá fülembe jutott a hír, hogy miszerint ön, nem fogadta el Köhler ajándékát. Mondja csak mi volt az oka annak, hogy ne áldozza be valamelyik testrészét?
Kíváncsian várom, vajon mit fog a kérdéseimre válaszolni. Remélhetőleg épkézláb válaszokat kapok és nem valamiféle maszlagot, amivel semmire se fogok menni. Nem szeretném újra eljárni azokat a köröket, amivel azzal a fatuskó quincy idiótával kellet eljátszanom, aki még roppant mód az idegeimre ment és csoda, hogy nem sütöttem el abban a pillanatban szerény fegyveremet.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Ápr. 30, 01:56:18 írta Elisa Aschenbrenner »

Karakterlap

Vinzent Feuerstein

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
6 500 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
ezüst

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#363F43

• Profil megtekintése

« Válasz #3 Dátum: 2018. Ápr. 30, 13:34:45 »
Az ajánlatra rögtön érkezett is a válasz, majd azonnal be is lépett a házába. Azt várta volna az ember, hogy nem fecsérel több időt és tüstént el is foglalja a felkínált helyet, de ehelyett lakásnéző túrát akar játszani. Mégis miféle modor ez? Még be sem mutatkozott rendesen, de máris azt hiszi, hogy csak úgy bármit tehet, amihez kedve szottyan más házában. A lány méretét elnézve nem csoda, hogy nem tud semmit arról, hogy miként illendő viselkedni, amikor másnál vendégeskedik, de hogy az öreg fószer sem mutatott eddig az etikettről jóformán semmi tudomást. Tulajdonképpen, eddig még meg sem szólalt, csak a berekedt torkát köszörülte meg, még kint az ajtó előtt.
- Előbb tudni szeretném ki is maga pontosan.  Ha megfelelő hatásköre van hozzá, akkor körbe vezethetem.
Ha azt várta, hogy egy ismeretlen névtől majd hasra fog esni, akkor téved. Ennyi még nem jogosítja fel arra, hogy úgy mászkáljon itt, mintha itt lakna. Bemutatkozása meglehetősen kioktató és pökhendi, de legalább most már tudja, kivel is áll szemben, vagy legalábbis kinek állítja magát.
- Van erről valami jelvénye, vagy valamilyen irata, amivel ezt alá is tudja támasztani? Esetleg más valaki tudja ezt igazolni?
Talán ezzel szóra bírja a másikat is, de ha nem is, akkor legalább megbizonyosodhat az idegen kilétének valódiságáról más módon. Minden esetre, nem várhatja el, hogy rögtön mindent elhiggyen neki csupán a két szép szeméért. Válasz gyanánt az egyenruháján díszelgő címerre mutatott és Őfelségét emlegette, azonban az ismeretlen jelkép nem egyezik a Wandenreich logojával. A kereszt alsó szára megnyújtott, mint egy tradicionális római keresztnek és három pár szárny is szegélyezi. Megemlítette azonban azt is, hogy a másik fickó az ő asszisztense lenne, aki alá tudná támasztani az állítását.
- Akkor halljuk az ő válaszát, mert ez idáig nekem ez a címer nem mond semmit.
Tőle megtudta, hogy egy bizonyos Drake Shinzounak dolgoznak, és hogy Őfelsége is beleegyezését adta a vizsgálatokba. Több, mint a semmi, szóval végül úgy döntött nem akadékoskodik tovább és dolgára hagyja őket, de azért szemmel is tartja.
- Rendben van. Amég nem tesznek semmilyen kárt, addig nyugodtan végezhetik a munkájukat.
A törpe lenéző válaszát már figyelmen kívül hagyta.
Az egyetlen helység, ahol további kérdései voltak, az a műhelye volt, ami láthatóan felkeltette az érdeklődésüket.
- Örülök, hogy elnyerte a tetszését.
Mondta ugyan azzal a monoton, már-már gépre emlékeztető hanglejtéssel, ahogy szinte bérmi mást is.
- Magam készítem szinte a legtöbb felszerelésemet. Így lehetek csak biztos benne, hogy nem hagynak cserben, amikor szükség van rájuk.
Miután mindennel végeztek, amit át akartak nézni, végre megállapodtak a nappaliban, ahol leültek egymással szemben az asztal két oldalára. Miss Aschenbrenner elővette egy jegyzetfüzetet meg egy tollat és elkezdte vázolni a helyzetet. Egyszerre több kérdést is feltett, de mindegyik egyszerűen megválaszolható volt. Ez még bizonyára csak a felvezetés, gondolta.
- Igen, Matthias Köhler hívott meg egy levélben egyik díszvacsorájára, ahol ajánlatot tett, én pedig elfogadtam a feltételeit. Továbbá volt szerencsém Eisner úrhoz is, akivel bár csak pár szót váltottam, de teljesítettem az általa kitűzött túlélő próbát, melyre a birtokén lévő erdőben került sor.
Egy kicsit érdekelte volna, hogy a harmadik kérdés tárgyát adó információhoz hogyan jutott hozzá. Talán maga Eisner mondta volna el, vagy azok közül valaki, akik szintén jelen voltak a gyakorló téren?
- A hír igaz, valóban nem kötöttem zálogot egyetlen porcikámra sem. Ami az okot illeti, Mr. Köhler egy-egy talizmánt ajánlott fel nekünk, aminek birtoklásáért kellett felajánlanunk magunkból is egy részt. Mint a műhelyemből is látta, én többnyire csak a saját magam által készített dolgokban bízok, így visszautasítottam egy olyan varázstárgyat, aminek eredetében és működésében nem voltam biztos, bármekkora hatalma is kegyen. Kíváncsi még valamilyen részletre?
Kérdezhet tőle akármit, nincs olyan válasz, amire ne tudna választ adni, hiszen nincsen semmilyen titkolni valója. Nincs semmilyen oka, hogy elhallgasson valamit, hiszen ezeket egyébként sem tartja titkos információnak.

Karakterlap

Elisa Aschenbrenner

Wyvern

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
18 400 / 20 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Kék zöld árnyalattal

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#007A99

• Profil megtekintése

« Válasz #4 Dátum: 2018. Máj. 02, 15:21:00 »
A lakását eddig átvizslatva tisztának mondhatom. Semmi jelét nem találtam eddig annak, hogy árulással vádoljam. Ugyan kissé gyanús volt nekem, hogy miért ellenkezett annyira, hogy átnézzem a lakóhelyét, de szerencsére jó magam és asszisztensem gyorsan tudtára adtuk mennyire van jogom őt átnézni. Akkor már rögtön átment szófogadó kutyába. Nagyon is elvárom a továbbiakban, hogy együttműködjön velem. Nem szeretem az olyan korcsokat, akik nem képesek a gazdájukra hallgatni! Esküvel véglegesítette helyét a quincyk társadalmában, mint egy szolga eb, akinek parancsra ugrania kéne! Nehogy azt képzelje, hogy csak azért, mert egy Sternritter jóvá hagyta, hogy a Wandenreich tagja lehessen azt csinálhat és úgy dönthet ahogyan azt kedve szottyanna neki. Jobb, ha beáll szépen a sorban és vár a parancsra, mint egy jól idomított kutya! Miután végzek a ház átvizslatásával és végre helyet foglalok, megkezdem a munkám első fázisát. Egy afféle bemelegítés még mielőtt ténylegesen a tárgyra térnék. Ezért teszt képben feltettem neki olyan kérdéseket amire már rég tudtam a helyes választ. Viszont én arra vagyok kíváncsi mennyire őszinte az előttem lévő quincy. Válaszai egyértelműen lefedik az igazságot, sőt mi több információt is közöl saját magáról, nevezetesen egy jelleméről. Szóval nem éppen bízik meg akárkiben igaz?
- Szóval akkor, ha jól kiveszem a szavait, ön, nem igazán bízik meg a társaiban csak is magában igaz? Ez a felfogás rendkívülien veszélyes, de olykor biztonságos is. Viszont remélem tisztában van azzal, hogy ahol ön most van és amilyen helyzetben is került a bizalom, mint olyan nem lehet kérdéses! Igen érdekesnek találom eme felfogását! Mondhatni kicsit hasonlít a sajátomhoz. Annyi különbséggel, hogy akiben én nem bízok azt alaposan átkutatom! Maga sem volt kivétel.
Mielőtt Vinzenthez érkeztem volna, alaposan átkutattam a róla szóló dokumentumokat. Igen érdekes információkat sikerült kapnom róla. Sokuk zsoldosként hivatkoznak rá, egy afféle gyilkoló gépre. Egyes állítások szerint az emberek világában személyes hadjáratot indított, legalább is a cselekedetek alapján erre engednek következtetni. Semaforos incidens során például remekül helytáll. A csapdából rafináltan szabadult ki. Nyilvánvaló, hogy kinézete sokkal inkább csalóka. Ez a férfi taktikus harcos, gondolkodik és igyekszik nem sokat mutatni magából. Ez viszont nagyon látszik a mostani helyzeten is. Jobb, ha óvatosan keverem a lapjaimat. Egy ilyen kaliberű quincy esetén óvatosan kell eljárni.
- És mit tudna elmondani Köhlerről a saját véleménye szerint? Milyennek találta? Úgy hallottam, hogy a vacsora, amit önöknek tartott fenséges volt nem, de? Esetleg, ha már itt tartunk szeretném, ha megerősítene nekem egy információt. Nevezetesen egy fiúról érdeklődnék. Ha jól számoltam már pedig nem szokásom tévedni, ön háromszor is kontaktba került egy bizonyos Kane Shinzouval. Megtudja nekem ezt erősíteni?
Nyilvánvaló eme információ is, hogy a férfi háromszor került vele kapcsolatban. Viszont fontos, hogy a válaszai alapján halhassam mennyire is tud őszinte lenni. Aki már egy kicsit is tud hazudni ott komolyabb gondokkal is lehet már számítani. Arról nem is beszélve, hogy a hűségét is valamilyen szinten tesztelni tudom. Elvégre ezek olyan információk, amikről jogosan tudhatnék! De persze nem csak ilyen könnyed tesztet fogok vele végig vinni. Vannak még trükkök a tarsolyomba! Mekkora szerencse, hogy alaposan felkészültem és magammal hoztam személyes pszichológiai tesztemet erre az alkalomra! De még nem szabad lelőnöm a poént. Előtte alaposan felkel vezetni a történetet mielőtt belevágnánk a közepébe!
- Mondja csak miért is jött ide Karakurába? Ha jól értesültem ön nem Japánban született igaz? Pontosan honnan is érkezett? Milyen célból? Turista? Vagy esetleg keress valamit? Esetleg maga valami pisztolyhős kalandor? Vagy talán valamelyik szervezetnek dolgozott? Ha igen miféle szervezetnek? CIA? Interpol? Vagy talán FSZB? Esetleg magányos farkas típusú? Bár jelen állás szerint nem annyira lényeges, de azért szeretném hallani a maga álláspontját ebben. Nos?
Remélhetőleg egy őszinte választ fogok tőle kapni. Az már biztos a számomra, hogy nem Japánból való, hiszen a forrásaim is megerősítették. Két dolog lehetséges ebben. Vagy kitörölték a rendszerből vagy nem ide valósi. Én az utóbbira tippelek.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Máj. 11, 12:19:06 írta Elisa Aschenbrenner »

Karakterlap

Vinzent Feuerstein

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
6 500 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
ezüst

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#363F43

• Profil megtekintése

« Válasz #5 Dátum: 2019. Febr. 03, 17:20:43 »
A kikérdezés kezdett sokkal inkább átmenni egy személyiség tesztbe. Nos, nem mintha zavarta volna a dolog. Talán ha ismerik az optimális munkafeltételeit a jövőben jobb megbízatásokat is fog kapni. Minden esetre továbbra sem merült fel téma semmilyen kényes kérdésről, így magát kényelembe helyezve nyugodt lélegzetvétellel válaszolt.
- Valóban nem könnyen bízok senkiben, de ez a felfogás eddig kifizetődött számomra. Emiatt azonban nem kell aggódnia, ha a munka megkívánja, képes vagyok együttműködni másokkal, még ha nem is bízok bennük.
Az arra vonatkozó dicséretre, hogy eme felfogás igen érdekes lenne, sőt mi több, hogy saját magát véli felfedezni benne, csak szolidan elvigyorodott egy csöppet.
- Nos, aki eddig az én bizalmamat eljátszotta az jó eséllyel halott.
Ezután a Köhlerről, illetve a vacsoráról kérdezte még részletekbe menően, még végül kiderült valójában egy fiút keres, akivel többek közt is ott is találkozott. Talán ez a suhanc hozta most a nyakára Miss pöttömfelügyelőt. Pompás.
- Mit tudnék elmondani Köhler úrról? Nos, feltételezem semmit, amit eddig ne tudna, de legyen. Igen karizmatikus ember, akinek megvannak a módszerei, hogy elérje azt, amit akar. Az, hogy egy egész díszvacsorát hajlandó volt megszervezni annak érdekében, hogy új embereket toborozzon a Wandenreich ügyéhez arról tanúskodik, hogy megadja a formalitást a dolgoknak. És persze sok pénze van. – Tette még hozzá, némileg leereszkedő hanglejtéssel.
- Ami azt illeti, nem igazán kóstoltam bele az étkekbe a vacsora alatt. Tudja, mérgek meg ilyesmi. Az ember nem lehet elég óvatos. Csupán csak a vacsora vége felé hívatott be minket a házigazda személyes elbeszélgetésre és ajánlat tételre, egészen addig szándékait homály fedte. Kane Shinzou? – Gondolkodott egy pillanatig, homlokát ráncolva, mielőtt választ adott volna. – Igen, megerősíthetem, hogy volt ilyen nevű személy. Kamaszkorú, rendezetlen, rövid, fekete hajjal?
Valóban már három alkalommal is találkozott volna vele? Bár, belegondolva ez így igaz.
Ezután hírtelen a személyes múltjára terelődött a szó. A törpe hibátlanul eltalálta, hogy ilyen arcvonásokkal valószínűleg nem innen származik.
- Erre hogy sikerült rájönnie? – Tettetett meglepődöttséggel akarta kérdezni, de végül nem sikerült kellő erőfeszítést kicsikarnia magából. A többi kérdésre csak néha egyetértően biccentett, amikor hellyel közel jól tippelt.
- Nem turista vagyok, kerestem valamit, vagy inkább valakit, csakúgy, mint ahogy vélem maga is. Ezen kívül egyébként remekül eltalálta. Pisztolyhős és kalandor vagyok a magányos farkas kategóriából.
A mondata végére azért még neki is türtőztetnie kellett magát, hogy ne vigyorodjon el, de kikérdezője egyszerűen túl jól a szájába adta a válaszokat. Minden esetre megállapíthatta, hogy a vele szemben ülő szőke kislány mégsem olyan mindentudó, mint amilyennek beállítja magát, hiszen Köhler ennél sokkal többet ki tudott anno deríteni a múltjáról már addig a bizonyos vacsoráig is.
- Sosem dolgoztam semmiféle ilyen hivatalos szervezetnek, az önöké az első, már amennyiben hivatalos. Ugye az? Nos, nem mintha számítana. Korábban sem zavart, ha nem a törvény által megírt módon kellett megkeresnem a rávalómat.
Hivatalos jelentés szerint halott, ám holtteste sosem került elő. Az egész balesetet csupán megrendezte, mielőtt útnak indult volna hazájából. Azóta nem használta az igazi nevét semmilyen hivatalos vonatkozásban és a nála lévő minden, azonosításra alkalmas dolog irat hamis – kivéve a nem régiben kapott Wandenreich medálját. Ezért is tartotta lenyűgöző eredménynek, hogy Köhler képes volt felgöngyölni a szálakat és név szerint meghívnia, sőt mi több, úgy tűnt, mintha a szülei halálának körülményeiről is lenne némi információja.
- Ha megengedi, nekem is lenne egy kérdésem, ami foglalkoztat. Maga szerint mi oka lehetett Köhler úrnak, hogy előszedjen engem? Azon a vacsorán rajtam kívül rengetek neves, nagy múltra visszatekintő családból is voltak jó páran, akiknek a támogatását megnyerni érdekében állhatott, viszont mi okból kellek én a Wandenreichnak? Egy egyszerű eldobható katona miatt miért mennének ilyen messzire?

Karakterlap

Elisa Aschenbrenner

Wyvern

Quincy

*

Lélekenergia:

60% Complete
18 400 / 20 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Független

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Kék zöld árnyalattal

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#007A99

• Profil megtekintése

« Válasz #6 Dátum: 2019. Febr. 05, 12:56:14 »
Milyen nyersen fejezi ki magát Mr. Feuerstein barátunk. Aki eljátszotta a bizalmát, lényegében hullazsákban végezte? Lehet, hogy magam is nagyon lényegre törően kellet volna fogalmaznom, hogy általában, akit átszoktam kutatni, életével fizetett, mielőtt egy kicsit eljátszadoztam vele! Annyira elkapna most nyomban a nevetés, de tudom muszáj most türtőztetnem magamat, hiszen éppen egy kihallgatást vezénylek le. Muszáj odafigyelnem a hírnevemre és természetesen Mr.Shinzou hírnevét is védenem kell ahogyan csak lehet! Szívesen megnézném vajon mikor lehetne őt igazán megtörni? Mely pont lenne az, amitől elvesztené a fejét? Talán valamelyik kínzás elérhetné ezt? Általában, ha valakit az őrületbe akarok kergetni akkor egy nagyon speciális cellába vitetem az áldozatot, ahol a fejének egy pontjára víz csöpög és nincs esélye elmozdulnia onnan! Általában az esetek kilencven százalékában beleőrülnek! Emlékszem hány megtört lelket láttam szenvedni abban a cellában. Mennyei érzés volt végig nézni, ahogyan vergődni próbálnak, ujjaik már teljesen véresre csiszolódtak miután annyit kapirgálták a falakat! Nála vajon beválhat? Sajnos ez addig nem fog kiderülni amíg egy botlást el nem vét vagy netán később ki nem derülne róla, hogy egy áruló! Gemischt quincyknél állítólag ötven százalék az esély. Vajon ő is beletartozik? Az egyik felem valahol reméli, de a másik valahol nem, hiszen be kell látnom, hasznos kis kutyának tartom a képességei miatt.
- Én is úgy tudom, hogy Herr Köhler igazán karizmatikus személyiség, bár számomra nem igazán különleges. Az biztos, hogy vagyona temérdek. A kérdés, hogy vajon a vagyon és a hatalom által megmaradt-e még a realitás érzéke? Nincs jogom ugyan ítélkezni, nem is igazából ítélkezem csupán spekulálok. Elvégre ez a munkám része. Spekulálni! Ami pedig a fiút illeti a személyleírás megegyezik annyi különbséggel, hogy már fiatal felnőttnek lehetne nevezni a kora miatt. Rövid fekete haj stimmel.  Szóval háromszor találkozott vele ezek szerint? Mit tudna elmondani róla? Hogyan teljesített? Egyáltalán igazak azok a kósza pletykák, hogy a fiú képes újra használni a képességét ennyi év után? Lehet magának ez a kérdés nagyon homályos, de informátoraim szerint a fiú a Semaforos incidensnél képes volt újra előhívni quincy képességeit, ami szinte lehetetlen lenne! Bár lehet ezt ön nem igazán érti, nem is kell! Én csupán megerősítést szeretnék kérni, hogy valóban igaz, hogy a fiú nem elég, hogy képes használni újra a képességeit, de számtalanszor a Sternritterek karmai közül is megszökött!
A végén kicsit már megemeltem a hangomat, de szerencsére hamar észrevettem. Kicsit megköszörülöm a torkomat majd folytatom tovább a mondandómat.
- Elnézést ezért a kis intermezzóért Mr.Feuerstein, de tudja nem szeretem, ha egyes quincy inkompetensek. Nem tudom elképzelni, hogy azok a Sternritterek nem kaptak rá az alkalmon, hogy elkapják. Elvégre úgy tudom a fiú híres arról, hogy szökött quincy.
Még mindig azon a véleményen vagyok, hogy sajnos a Wandenreich szervezetén belül, alapos tisztogatást kellene végezni és esetleg másnak kéne vezetnie. Egy méltóbb egyénnek. Mint például Mr.Shinzounak! Ő tökéletes lenne! Ha ő lenne a vezetője, nem lenne tele holmi inkompetens bagázzsal! Nem is értem, hogy egyes quincyk hogy kaphattak hatalmat! Szégyent hoznak az egyenruhára, a népünkre! Ha rajtam múlna talán egy átnevelő táborba végeznék, ahol még talán hasznosabbakká válnának vagy esetleg ők lennének az élő pajzsok a csatában. Elvégre áldozatok mindig lesznek a háborúba, hát küldjük előre a kutyákat hiszen erre valóak. Meghalni az ügyünkért. Mr.Feuerstein arckifejezése nagyon is tetszik. Megfogtam! Nem is tudja leplezni meglepettségét! A híres Feuerstein aki annyi ideje titkolja valódi kilétét, még is valaki leleplezi! Milyen kár viszont, hogy nem én voltam az első! Viszont én még megtörhetem nem?
- Az legyen az én titkom. Se több, se kevesebb.
Válaszolok, miközben egy halvány mosolyt intézek. Minden lapomat nem fogom felfedni. Bolond lennék, ha ezt tenném! Így is kapott némi információt arról, hogy vannak informátoraim. Na de hogy kik, nos azt már nem mondhatom el! Mr.Shinzounak mondhatni a quincy nemesek közül az egyik legnagyobb hatalma van! Információk birtokosa, hálózata szinte ki ismerhetetlen. Én csupán tökéletesíteni tudtam! Nem is tudják szegények, de minden quincy az emberek világában és természetesen az árnyékvilágban megvannak figyelve! Elmondása szerint a Wandenreich az első hivatalos szervezett, akivel dolga volt. Szóval akkor ebből arra tudok kikövetkeztetni, hogy hébe hóba felbérelhették és ő busás jutalom keretén belül, elintézte a munkáját. Egy valódi zsoldos, akinek van esze. Kiváló eb a seregben. Kérdésére elgondolkodok egy keveset, bár tudom a választ. Elsősorban a Köhler féléknek pajzsra van szüksége, afféle feláldozható egyénekre. Nem mondhatok ilyesmit viszont felé, így pöppet hazudnom kell! Az ő érdekében!
- Talán mert felfigyeltek a képességeire Mr.Feuerstein. Egy maga való zsoldos katona, aki képes volt ily hosszú idő után is életbe maradni, arra enged következtetni, hogy magát nehezen lehetne kinyírni és még ravasz is ami szintén előnyös. Mondhatni hasznos. Nem feláldozható katona. Ha én vezetném magát, informátorként szolgálna. Kiváló lenne ebben vagy esetleg bérgyilkosként foglalkoztatnám, akinek az lenne a feladata, hogy az áruló quincyket miszlikbe aprítja. Bár én jobban szeretek foglalkozni az áldozattal mielőtt örök nyugalomba részesíteném.
Mily kegyes vagyok olykor, hogy még láthatják a kék eget, egy darabig lélegezhetnek, sőt érezhetik a fájdalmat, ami az élet egyik kulcsszerepét játssza. Hát nem ezt jelenti a kegyelem? Emlékeztetni az áldozatot, hogy még életben van? Azt hiszem itt lenne az ideje a kis tesztünknek! Eleget fecséreltem az időt, itt az ideje kideríteni, hűsége tényleges a valóságot tükrözi. Csettintek egyet Alfrediusnak aki belső zsebéből előkotorja a kis fémdobozt amiben a kártyák lapulnak. Amint kezem ügyébe kerül, felnyitom a fedelét, aminek a tetején a Shinzou ház jelképe virít és kiveszem a kártyákat. Szerencsére már előkészítettem őket így nem kell sorba raknom. Noteszem is készen áll arra, hogy a tesztet elkezdhessük.
- Nos Mr.Feuerstein. Úgy hiszem itt az idő egy kis személyiség tesztnek nem gondolja? Nem kell aggódnia. Általában a valódi hűséges katonáknak pillanatok alatt sikerülni szokott! Tudom biztos megkérdezi magában, hogy jó magam miért is teszem ezt, de legyünk őszinték. Olyan világot élünk, ahol a bizalom nagyon magas árat követel. Kérem bizonyítson! Egyszerű lesz! Még egy bazári majom is képes megcsinálni! Lerakok két kártyát nyolc alkalommal. Ha mind a nyolcat sikeresen eltalálj azzal bebizonyította, hogy hűséges. Ha az első botlás megtörténik a tesztnek vége. Wunderbar! Kezdjük hát!
A két képet lerakom Mr.Feuerstein elé az asztalra majd a többi kártyát magam közelében helyezem el. Ezután jön az érdekesebb része. Előveszem Luger pisztolyomat, a tárat belehelyezem, ami kattanással jelzi, hogy készen áll arra, ha golyót kéne eresztenem. Ezután a pisztoly csövét felé fordítom majd kellő mosollyal nyugtázom, hogy nem fogom lelőni. Még!
- Nos akkor, melyiket választja? Eins vagy Zwei? Ez a teszt része. Ne foglalkozzon a pisztollyal. Addig nem lövök, míg nem látom értelmét. Természetesen, ha elfut vagy erőszakot fog alkalmazni, a pisztoly elfog sülni. Ha szót fogad és jól választ, akkor egy-egy golyót kiveszek a pisztolyból maga előtt. Drasztikus időket élünk, kérem értse meg, hogy mindenképpen muszáj a tesztet elvégeznem magával, hiszen ez a munkám! Nézze a jó oldalát! Ha a tesztemmel átmegy, senki nem fogja megkérdőjelezni a hűségét. Mivel az én tesztem, hírhedten pontos! Nem beszélve arról, hogy akkor a Shinzou ház védelmét is élvezheti természetesen, ha akarja. Szóval? Eins vagy Zwei? Melyik legyen? Tudja a választ nem igaz?
Figyelem alaposan minden mozdulatát. Alfredius is a hátam mögött figyel, nehogy valami turpisságot műveljen. Embereim is készen állnak arra az esetre, ha netán Mr.Feuerstein végül úgy véli elrohan.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Febr. 05, 12:58:53 írta Elisa Aschenbrenner »