Szerző Téma: Nagyterem  (Megtekintve 1702 alkalommal)

Description:

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Szint: 15.

Lélekenergia:

60% Complete
77 500 / 90 000

Hírnév: 7

Infó

Tárcában: 22 100 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

Nem elérhető Nem elérhető

Nagyterem
« Dátum: 2014. Júl. 03, 20:59:09 »
Szabadidő eltöltésére szolgáló terem. Üldögélésre, beszélgetésre, unatkozásra, olvasásra, vagy akár alvásra is lehet használni, kinek mihez van kedve.
Az osztaggyűlés is itt szokott megtörténni, mert ez a legnagyobb alkalmas terem, ahova befér az egész osztag.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Aug. 13, 19:31:10 írta Nara Shiratori »

Karakterlap

Kuchiki Sayuri

Eltávozott karakterek

Kidoushuu

*

Szint: 2.

Lélekenergia:

60% Complete
12 000 / 15 000

Hírnév: 3

Infó

Tárcában: 4 000 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Shinigami Gyerekegylet

Reiatsu szín:
Világos rózsaszín

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#E3A2AD | #993355

• Profil megtekintése

Re:Társalgó, (alvó-), olvasó terem
« Válasz #1 Dátum: 2014. Szept. 05, 09:59:13 »
Új első nap

Nagy gonddal, talán gondosabban, mint eddig bármikor, immár utolsó alkalommal rendezgette az irodáját. A volt irodáját. Mégsem hagyhat rumlit maga mögött az utána érkezőnek, legyen az bárki, szép, rendes, tiszta helyiséget kell találnia, amikor először belép. Hagy gondolja, hogy előző használója is ilyen rendes lehetett. Olyan, amilyen valójában sosem volt. Ráadásul, ha rendetlenséget hagyna, Shiranui-san is biztosan utána küldetne, hogy jöjjön vissza eltakarítani a felfordulást. Ezt pedig mindenképp szerette volna elkerülni. Késznek ítélve végigtekintett az irodán, elégedetten bólintva rá a végeredményre. Már senki meg nem mondta volna, hogy alig pár órája az még katasztrófa sújtotta övezet volt. Nagyot sóhajtva lépett ki, kissé szomorkásan hagyva maga mögött egykori irodáját, hiszen mégiscsak ott kezdődött minden, egyedüliként az vigasztalta, ezzel egyben valami új is kezdődik.
Bár korán kelt, rendrakás közben jócskán elszaladt az idő, így sietősen iramodott vissza a szállásokra, ahol már összekészítve, dobozokba rakosgatva várta kevéske holmija. Szobáját már előző nap lakhatóvá tette, annak következő lakója számára még fel is díszítette az általa nagy gonddal készített tarka origami darukkal. Jutott belőlük polcokra, asztalra, az éjjeliszekrényre is, jó pár pedig vígan lengedezett a mennyezeti lámpáról lógva. Egyetlen kupacba rendezve csomagjait kissé meglepődött, az első naphoz képest, mikor ide érkezett, most mennyivel több cucca lett. Főként új ruhákkal és könyvekkel bővült személyes dolgainak listája. Míg utóbbiakat saját kedve szerint válogatta össze, ruhatárának ily mértékű elburjánzását leginkább Samanuskenak köszönheti. Különösebben nem bánta ugyan a dolgot, ha rajta múlt volna, fele ennyi ruhája sem volna, azzal is bőven beérné.
Összességében immár indulásra kész volt, egyetlen hiányzó, ám kétségkívül a legfontosabb dologra is rálelt rövidke keresgélés után. Domino a kedvenc bögréjében összekucorodva, mintha mi sem történne körülötte, békésen szundikált. A kölyökmacska mellett egy másik, újonnan rábízott élőlényt is magához vett indulás előtt, a Shiranui-santól előző nap búcsúajándékként kapott gyönyörű virágot. Az nem csak hogy szép, de igen rendkívüli is volt, egy különleges amarillisz-hibrid, amit ő maga nemesített.  A cserepet a kupac tetejére helyezve bólintva nyugtázta, hogy most már bizonyosan semmi fontosat nem hagyott hátra, indult is, további késlekedést már valóban nem engedhetett meg magának.
Új osztagához érve, valamelyest ismerve már a járást szerencsére ne tévedt el, elsőre megtalálta a kapitány irodáját. Amilyen büszke volt magára, olyan csalódott is lett, ahogy sokadszori kopogtatásra sem érkezett felelet az ajtón túlról. Egy darabig még tanácstalanul ácsorgott, elkóborolnia mégsem kéne, jobbnak látta, ha inkább türelmesen várakozik. Néhány perc toporgás után egy arra járó tiszt érkezett segítségére, elveszettsége láttán készségesen igazította útba a társalgó fele, ez idő tájt a kapitányt ott találhatja meg. Az útmutatást hálásan megköszönve iramodott a megjelölt irányba, meglepetésére gond nélkül lelve meg a keresett termet, odabenn pedig a keresett személyt, épp, ahogy a tiszt mondta.
- Nara taichou! – fülig vörösödve, ám szélesen vigyorogva, lelkesen üdvözölte, jelezve, megérkezett. Köszönésképp meghajlásra is kísérletet tett, ám felhalmozott holmija vészes megdőlt a mozdulattól, leborulással fenyegetve, így inkább felhagyott a próbálkozással.
- Remélem nem zavartam meg semmiben... – továbbra is elpirulva, de már nem mosolyogva vetette fel a lehetőségét annak, hogy rosszkor jött volna, hiszen nem volt előre megbeszélt találkájuk. - Ha szeretné, esetleg visszajöhetek később– ajánlotta fel sietve, meg sem várva a választ tekintgetett az ajtó felé, ha rosszkor toppant volna be, szívesen kerül néhányat a környéken, hogyha Nara-sannak fontos teendői közt épp nem volna rá ideje.

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Lélekenergia:

60% Complete
77 500 / 90 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

« Válasz #2 Dátum: 2014. Szept. 08, 14:56:26 »
Új első nap

Sokszor át kellett gondolnom, hogy tényleg jó ötlet-e leváltani Tomokot, de sokadjára is sikerült meggyőznöm magamat. Valahogy őt sokkal jobban el tudom képzelni egy irodában, mint a harctéren, persze vannak harci képességei, de nem érzem úgy, hogy illene hozzá. Az irodai munkában viszont kiválóan megállja a helyét, ez nem is kétséges, de egy hadnagynak mindkettőben jónak kell lennie. Ezt vele is megbeszéltem és ezentúl csak a szerkesztőségben fog ténykedni, mint főszerkesztő helyettes. Mivel a főszerkesztői pozíciót mindig is a 9. osztag vezetőségéből viselte valaki, ezért magamra vállaltam ezt a feladatot. Bár még nincs tapasztalatom e téren, de Tomoko ott lesz, hogy segítsen nekem és megfelelően el tudjam látni a főszerkesztői feladatköröket is.
Most is éppen egy könyvet olvasok, amit Tomoko ajánlott, hogy jobban átláthassam a főszerkesztői teendőimet, de a változatosság kedvéért a társalgóban ültem le. Mivel általában csak az irodámban ülök, jól fog jön ez a kis helyszínváltozás. Viszonylag kevesen voltak most itt, így csak kisebb susmorgások hangja visszhangzott a teremben, így tudtam nyugodtan olvasni az előttem lévő könyvet.
Valamennyivel később, valaki a nevemet szólította, ezért a hang irányába fordultam és megpillantottam a terembe érkező Takagi-sant. Kezében dobozok voltak és látszott rajta, hogy ki van melegedve a cipekedéstől, ezért gyorsan beljebb akartam tessékelni, hogy letehesse a cuccait és kifújhassa magát.
- Takagi-san! - én is a nevén szólítottam, hogy észrevettem. - Nem zavarsz, gyere beljebb és tedd le a dobozokat nyugodtan. - csuktam be az olvasott könyvet és álltam fel a székről, hogy segítsek neki, ha elejtene véletlenül valamit, biztos nem lenne jó, ha eltörnének a törékeny dolgai.
- Szólhattál volna valakinek az 1. osztagból, hogy segítsen cipekedni, vagy ha tudom, akkor eléd küldhettem volna valakit én is. - még ha nem is sok a cucca, nem két perc átjönni ide az 1. osztagból, hosszabb úton meg a könnyebb dolog is egy idő után nehezebbnek tűnik. Én is a 6. osztagosokat kértem meg, hogy segítsenek költözködni, amikor kineveztek kapitánynak, nincs abban semmi szégyellni való.
- Ülj csak le, utána majd megmutatom az irodádat, ahol lepakolhatsz. - húztam ki neki a mellettem lévő széket, majd én is visszaültem, amíg kiszusszanja magát Takagi-san, addig legalább van időnk pár szót váltani, hiszen máris van hozzá egy kérdésem, ha már a hadnagyom lesz.
- Először is üdv a 9. osztagban, és ha nem nagy kérés egyből így az elején, akkor tegeződhetnénk is, ha már munkatársak leszünk és szólíthatlak Akirának? - egyből úgymond letámadtam kérdésemmel, de hát Tomokot is a keresztnevén szólítom, így sokkal egyszerűbb az élet. Remélem neki sem lesz ez ellen ellenvetése és akkor neki sem kellene magázódnia.

Karakterlap

Kuchiki Sayuri

Eltávozott karakterek

Kidoushuu

*

Lélekenergia:

60% Complete
12 000 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Shinigami Gyerekegylet

Reiatsu szín:
Világos rózsaszín

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#E3A2AD | #993355

• Profil megtekintése

« Válasz #3 Dátum: 2014. Szept. 20, 08:02:20 »
Új első nap

Fellélegezve bólintott rá a jó hírre, hogy kivételesen nem olyankor sikerült betoppannia, hogy valami fontosban zavarná meg. Meglehetősen jó érzéke volt hozzá, hogy általában valaminek a kellős közepén rontson rá valakire. Igaz, ezt nyíltan többnyire senki nem szokta a fejére olvasni, a legtöbben udvariasan csak annyit mondanak, fáradjon beljebb. Látszólag azért itt most tényleg nem erről volt szó, megkönnyebbülve mosolyodott el, örülve a különösebb galiba nélküli sikeres megérkezésnek is. Óvatosan egyensúlyozva tette le a két, egymás tetejére pakolt dobozt, nehogy a fentebb levőből kibucskázzanak a már bele nem fért, csak sietve egymásra tornyozott dolgok. A Shiranui-santól kapott cserepes jószág volt leginkább kitéve ennek a veszélynek, de végül az is épségben, szerencsésen vészelte át a földet érést.
- Ugyan, semmiség, egyedül is elbántam velük – na meg korábban vitt már nehezebbet is. Igaz, hogy nem ilyen messzire, meg valójában nem is cipelte, inkább csak maga után vonszolta, de azért az sem volt kis teljesítmény. Ennyi apróság miatt igazán nem akart volna senkit feltartani a munkájában, vagy a szabadidejét rabolni, végső soron egymagában is elboldogult, így valóban felesleges lett volna.
- Rendben – különösebb vonakodás nélkül foglalt helyet a neki szánt helyen, bár a továbbiak hallatán legszívesebben már indult is volna. Saját irodája lesz! Nem mintha eddig nem lett volna, de azért ez mégiscsak más. Meg persze, a hadnagyoknál szokás, hogy van nekik, mert Shiranui-sannak is volt, de azért ez mégis más. Még mindig elég hihetetlen volt számára ez az egész hadnagyosdi, de most, hogy már itt volt, kezdett egészen igazinak tűnni, míg az előző néhány napban győzködnie kellett magát, bizony nem álmodta. Talán a kelleténél indokolatlanul kicsivel többet vigyorgott, és most, hogy már kilátott a dobozai mögül kíváncsian nézelődött, a termet, a bútorokat, a körülöttük levő néhány arcot véve szemügyre, nyughatatlan gyerek módjára zizegve a sok újdonságtól.
- Bocsánat, én csak… – fordult vissza gyorsan, ha már hozzá beszélnek, illene is figyelnie, meg elsősorban mégiscsak Nara-sanhoz jött, bámészkodni lesz még ideje bőven. - Köszönöm – motyogta kissé elszégyellve magát, és érezte is, hogy egy pillanatra melegebb is lett odabenn, a szokásosnál megint pár árnyalattal vörösebbet vett fel.
- Igen, igen, persze, hiszen így hívnak, nem? – kérdezett vissza kissé zavarodottan, abban sem egészen biztosan már, hogy kicsoda. Szerencséjére Nara-san ezzel tökéletesen tisztában volt, így nagyobb kavarodás nem lett a dologból. Afelől is kétségei voltak, hogy vajon a tegeződés két irányú-e, elvégre feletteseivel szemben ez igen szokatlan gesztus, sőt, teljesen egyedülálló volt, hiszen ez idáig se nem használta, se nem hallott olyat, hogy ez megengedett lett volna. 
- Majd’ elfelejtettem! – váltott teljesen más témára, észbe kapva kezdett kotorászni a felső dobozban, mielőtt teljesen kimegy a fejéből mit is szeretett volna. A virágot óvatosan kiemelve a földre tette, átborogatott néhány könyvet a kupac tetején. A doboz sarkából előszedett bögrét oda sem nézve nyújtotta át a kapitánynak, benne a felfordulásra ébredező, álmosan pislogó kismacskával. Tovább keresgélve, hogy már nem volt olyan sok minden útban, hamar meg is találta, amit szeretett volna. Egy nagyobb tányér átmérőjű kerek valamit tartott a kezében, a papírcsomagolás alatt is kivehető volt, hogy valamiféle doboz lehet.
- Egy kis apróság. Amolyan ajándékféle – nyújtotta át mosolyogva szerzeményét, cserébe a bögréért. A csomagolás ugyan nem volt valami szép, egyszerű rizspapírba volt bugyolálva a meglepetés, de úgy volt vele, hogy nem is az a fontos, hanem az, ami benne van. Nyugtalanul fészkelődött, láthatóan szerette volna, ha Nara-san rögvest meg is nézi mit kapott, ami bár illetlenség volt, látni akarta, hogy tetszik-e neki. Ha kibontásra került az ajándék, benne egy kerek üvegdobozkát találhatott, tetején egyetlen nagy, oldalán több, apró hópehelymintával, amit áttetsző kékkel festettek rá. A díszítés saját készítésű volt, némi kérdezősködéssel, egy kevéske utánajárással választotta ki a hozzá illőt.
- A süteményeknek – bár a díszdoboz különösebb magyarázatra nem szorult, ártani semmiképp nem ártott, ha megemlíti, mire is szánta. Két tenyere közt szorongatott bögrére pillantva valami más is eszébe jutott, a felismerésre ijedtében csuklott egyet. A cicáról a sok történés és izgalom miatt teljesen megfeledkezett, korábban meg sem kérdezte, szabad-e náluk egyáltalán háziállatot tartani.   
- Dominonak hívják – mutatta be a bögre peremére csimpaszkodó, óvatosan kifelé kandikáló feketeséget. - Megtarthatom? – kicsit félve kérdezte, ugyan a korábbiakban nem volt különösebb problémája belőle, itt viszont egyáltalán nem volt tisztában az osztag szabályzatával, így kissé tartott a választól. Csak nem olyan rég került hozzá a kismacska, és nem is szerette volna visszavinni Samanuskehoz, ha már egyszer vállalta, hogy gondoskodni fog róla, nem akart csalódást okozni.

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Lélekenergia:

60% Complete
77 500 / 90 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

« Válasz #4 Dátum: 2014. Dec. 05, 12:50:36 »
Új első nap

Szerencsére Akirát nem zavarta a tegeződés, sőt inkább mintha egy semmiségnek gondolta volna az egészet. Pedig ez igenis nagy dolog, legalábbis nekem biztosan az, mert nem mindenkit szólítok a keresztnevén. Ez olyan különleges dolog, amit csak az arra érdemeseknek adatik meg, bár lehet, hogy csak én vagyok így ezzel.
- De, de azért illik megkérdezni az ilyet, szerintem legalábbis. - bizonytalanodtam el egy kicsit, ezért megdörzsöltem a tarkómat, hátha úgy jobban érzem magam. Persze nem akartam ráerőltetni az akaratomat, ha ő így vélekedik erről, akkor vélekedjen így, nekem nincs ebbe beleszólásom.
Mielőtt folytathattam volna mondandómat, amit meg szerettem volna osztani új hadnagyommal, Akira elkezdett valamit keresgélni a dobozaiban. Egyszer csak kézbe kaptam egy bögre... cicát, o.ő amivel hirtelen azt se tudtam, hogy mit tegyek.  Ezt most ajándéknak szánta, vagy micsoda? Úgy tűnt mégsem az volt, mert valami mást is nyújtott felém és kérte vissza a bögrét. Egy kicsit megnyugodtam, hiszen már van otthon egy háziállatunk, nem tudom, hogy kellene még egy.
A becsomagolt ajándékot gyorsan megszabadítottam borításától, hogy megtudjam, mi van benne. Egy rövid ideig csak forgatgattam, nézegettem, hogy mi is lehet ez, de aztán Akira elárulta, hogy a süteményeknek szánta, így már egyből leesett, hogy mi is ez.
- Köszönöm, nem kellett volna. - mondtam köszönetet az ajándék miatt, bár nem értettem miért kaptam. Persze nem terveztem visszaadni, az modortalanság lenne, majd biztos használni fogom. Egyelőre letettem a dobozkát az asztalra, majd ha visszamegyek az irodámba, magammal viszem.
- Persze, amíg nem csinál galibát és figyelsz rá, addig természetesen maradhat. - simogattam meg az egyik ujjammal a kiscica buksiját, miközben a bögrére csimpaszkodott. Eddig még nem volt probléma háziállatokból, bár nem sok tisztnek van, és amíg nem hátráltatnak senkit a munkában, addig nem szólhatok semmit.
- Na, akkor mondok néhány fontos dolgot az osztagról. - kezdtem bele mondandómba, amiben sok lényeges dolgot el akarok mondani, amit jó, ha tud Akira. - Először is, mint a legtöbb osztagban, itt is vannak osztagedzések, amiken a részvétel kötelező, neked meg főleg, mert így legalább gyorsabban megismersz mindenkit. Majd adok egy másolatot a faliújságra kitűzött időpontokról. Aztán, gondolom te is tudod, hogy a 9. osztag felelős a Seireitei Tsuushin kiadásáért, ebbe is bele tudsz majd tekinteni, ha van kedved. Ja, igen, majd Tomoko megmutatja az irodádban, hogy mit hol tartott, ő tudja ezt a legjobban és majd ő el is mondja, mit hogy kell csinálni, szóval tőle nyugodtan kérdezhetsz, meg tőlem is persze. Tomoko általában a szerkesztőségben van, ha keresnéd, majd azt is megmutatom, hol van. - egy kicsit itt elgondolkoztam, hogy van-e még valami, amit el kell mondanom Akirának, de hirtelen nem jutott semmi más eszembe.
- Na, akkor menjünk az irodádhoz. Útközben kérdezhetsz, ha van valami kérdésed. - álltam fel és fogtam meg a dobozok felét, hogy én se üres kézzel menjek és indultam el az ajtó felé, amikor láttam, hogy Akira is megvan. Még azért közben agyaltam, hátha eszembe jut valami fontos, amit elfelejtettem mondani, de ha nagyon fontos lenne, akkor majd csak nem felejtem el.
« Utoljára szerkesztve: 2014. Dec. 05, 13:51:48 írta Ayasegawa Yumichika »

Karakterlap

Kuchiki Sayuri

Eltávozott karakterek

Kidoushuu

*

Lélekenergia:

60% Complete
12 000 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Shinigami Gyerekegylet

Reiatsu szín:
Világos rózsaszín

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#E3A2AD | #993355

• Profil megtekintése

« Válasz #5 Dátum: 2015. Jan. 19, 07:12:26 »
Új első nap

Az ajándék doboz láttán semmiféle olyan reakciót nem kapott, amit várt volna. Habár még nem ismeri olyan jól a kapitányát, hogy bármire is következtessen viselkedéséből, elsőre mégis úgy tűnt, hogy nem örül különösebben az ajándék láttán. Persze nem számított rá, hogy ilyen apróságtól majd faltól-falig, fülig érő vigyorral fog örömében szaladgálni, ettől valamivel többet várt volna.
- Igazán, semmiség – legyintett mosolyogva, igyekezve leplezni csalódottságát, elvégre nem egy összecsapott munkáról volt szó, elég sokat dolgozott rajta, hogy tökéletesen nézzen ki. De végül is elég gyorsan túltette magát a dolgon, hiszen lehet, hogy valójában tényleg örül neki, csupán így mutatja ki, és ennyi lelkesedésre futja tőle. Nagyon szeretett volna, mégsem kérdezett rá, egyáltalán tetszik-e neki, de ez egyrészt illetlenség lett volna, másfelől pedig feltehetően úgy sem mondaná meg, ha nem így van. Legfeljebb a legközelebbi alkalomra, ha már jobban megismeri, még ennél is jobb ajándékot talál majd ki neki, aminek egész biztosan örülni fog. Jól jött, hogy témát váltottak, így nem is rágódott tovább a dolgon.
- Nem, nem, ő egy nagyon jó cica. Legtöbbször csak enni kel fel, a nap nagy részét pedig általában átalussza. Nem lesz vele semmi gond, megígérem – szavai hitelességét alátámasztón Domino a kapott simogatás után hatalmasat ásított, majd visszakucorodott a bögréjébe és rögvest el is aludt. Hálás is volt érte, hogy nem cáfolt rá helyből a róla mondottakra, hiszen azok mellett szándékosan elmulasztott megemlíteni egy-két apróságot. Például, hogy nem csupán enni szokott felkelni és arról sem szívesen beszélt volna, milyen is, amikor rájön a bolondóra. Ilyenkor úgy sem igen lesz szem előtt, így valóban senkinek nem fog bosszúságot okozni. Az, hogy nap közben esetleg átrendezi a szállását, vagy tönkretesz néhány dolgot, csakis kettejükre tartozott. Szabadon garázdálkodni pedig úgy sem fogja hagyni, így másnak biztosan nem lesz útban. 
Saját, legfontosabb kérdésén túljutva figyelmesen hallgatta a kapitány közlendőjét. Nem látta szükségesnek, hogy közbeszóljon, csak időnként bólogatott a hallottakra. Nem akadt olyan égető kérdése, mi később ne került volna megválaszolásra, avagy ne lett volna annyira elhanyagolható, hogy inkább magában tartsa még egy darabig.
Újra fellelkesülve pattant fel új irodája említésére, nem kellett noszogatni az induláshoz. A rá maradt dobozainak másik felét magához véve, Domino bögréjét leesésbiztosan elhelyezve benne indult volna Nara-san után, de egy pillanatra mégis megtorpant, elgondolkozva nézett az asztalon hagyott ajándék után. Szólni nem akart miatta, mert nem volt biztos benne, az vajon szándékosan, avagy véletlenül felejtődött-e ott. Amennyiben az utóbbi, ha olyannyira nem tetszene neki, hogy talán szándékosan megpróbálta elveszíteni, úgy illetlenség lett volna rátukmálnia. Mégsem akarta csak úgy ott hagyni, így inkább szó nélkül felrakta a kupac tetejére, majd követte a kapitányát.
Amint rá került a sor, hogy szabadon kérdezősködhet, sorba szedte az imént hallottakat és igyekezett épkézláb formában előadni kérdéseit. Az osztagedzésekkel kapcsolatban alig merült fel kérdése, hiszen az az előző osztagában is rendszeres és kötelező volt, így ez nem volt újdonság számára. Azok időpontjáról pedig úgy is idejében tájékoztatva lesz, így ezzel kapcsolatban sem maradt semmi megválaszolatlan. Egyedül azok menete, hogy vajon mennyiben, ha egyáltalán eltér a korábbiaktól, amitől valamelyest furdalta a kíváncsiság.
- Az edzésekkel kapcsolatban talán… Úgy értem, vannak bevett gyakorlatok, vagy épp specializációja az osztagnak, amire különösebb hangsúlyt fektetnek az edzések során? – az első osztagban az általános erőnléti edzések mellett főleg a kardforgatás, ami nagyobb figyelmet kapott, más egyéb ritkán jutott fontosabb szerephez a gyakorlatok alatt, a kombinált edzések alapját is ez a képzettségük adta. Habár tisztában volt vele, hogy a többiben sem volna szabad elhanyagolható szintet teljesíteni, mégis voltak nyilvánvaló hiányosságai egyes területeken. Nem szerette volna, ha már az első bemutatkozás alkalmával leszerepelne, így legalább ez nem fogja meglepetésként érni.
Osztagtársairól is szívesen érdeklődött volna, egy kicsit többet megtudni róluk, vagy egyáltalán, milyen feléjük az osztag felépítése, de a nevek és pontos beosztások listáját a későbbiekben úgy is lehetősége lesz megtekinteni, majd megtanulni, így erre feleslegesnek tartotta külön rákérdezni. Ha pedig valamit még akkor sem ért, még utólag is lesz alkalma bőven kérdezősködni.
Leginkább saját, osztagban, rangjában betöltött szerepéről érdeklődött volna még, ám első sorban ezeket a dolgokat, azok magyarázatát úgy tűnt, Nara-san szívesebben hagyná korábbi hadnagyára. Ha már egyébként is szóba került, nem ártott volna egy-két dolgot megtudnia róla, hogy ne legyen számára teljesen idegen már az első találkozásra sem.
- Tomoko-san… Esetleg mesélne róla egy keveset? – nem, hogy alig valamicskét, de egyáltalán semmit nem tudott korábbi elődjéről. Nem elhanyagolható kérdés volt, fontosnak találta tudni, kinek is lép a helyébe. Ezzel együtt azt is, milyen mércét kell majd megütnie a későbbiekben, hogy véletlenül se okozzon csalódást, ha már egyszer őt választották helyette. Már látatlanba is sejtette, hogy kínos beszélgetése lesz vele, bármilyen megfontolásból, vagy alapos indokkal is került az ő helyére, már előre zavarban volt az elkerülhetetlen találkozás miatt. Többek közt azt sem tudhatta, vajon ő miként állt hozzá a leváltásához és hogyan fogadja majd a tisztjébe lépő ismeretlent, így emiatt is elég kényelmetlenül érezte magát, de ezt majd úgy is megtapasztalhatja személyesen.

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Lélekenergia:

60% Complete
77 500 / 90 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

« Válasz #6 Dátum: 2015. Ápr. 12, 14:37:55 »
Új első nap

Nincs különösebb bajom az állatokkal, mindenkinek lehet élete a shinigamiság mellett is, amibe nem nagyon szólhatok bele, hiszen legtöbben itt laknak az osztag barakkjaiban. Nem mondhatom, hogy ha állatot akarnak tartani, akkor költözzenek ki. Ha nem akadályozzák őket a munkában, akkor nincs velük semmi bajom.
- Akkor nincs probléma. - válaszolom, miután Akira lemondja, hogy nem nagyon szokott ébren lenni a cica, ezért nem is nagyon tud galibát okozni. Természetesen ezt el is hittem, hiszen ahogy mi is, az állatok is sokfélék és mindegyik különbözik a másiktól.
- Azt minek hoztad magaddal? Nem az irodám felé megyünk. :o - veszem észre Akira dobozainak tetején az ajándékba kapott süteményes dobozt és billegetem a fejem felé, hogy tudja, miről is beszélek. Teli kézzel nem nagyon tudok más módját, hogy mutogassak valamire. Bár ha azt hittem, hogy véletlenül hagytam ott, akkor kedves tőle, hogy utánam hozta, de meg is kérdezhette volna és akkor nem lett volna feleslegesen megsétáltatva a doboz.
- Nincs ilyen. Amire az osztag többsége igényt tart, vagy külön szólnak többen, hogy ezt meg azt akarnák gyakorolni, akkor úgy tervezem meg az edzéseket. - adtam meg válaszomat Akira kérdésére az osztag épületében való séta alatt. Bár azt még én sem tudnám megcsinálni, hogy egyik napról a másikra megváltoztassam az edzést, ahhoz azért idő kell, de egy héten belül általában teljesíteni szoktam a kéréseket.
- Tomoko? - egy kicsit váratlanul ért a kérdés, de nem tulajdonítottam neki különösebb okot. - Hát elég szigorú, szereti betartatni a szabályokat és nem szereti, ha a tisztek lazsálnak, talán az osztag tagjai is valahogy így írnák le. De amúgy tisztességesen elvégzi a papírmunkát és rendben tart mindent. - amikor befejeztem a mondandómat, pont odaértünk az irodához. - Az utóbbira talán itt a legjobb példa. - mondtam, majd eltoltam a lábammal az ajtót, hogy be tudjunk menni. Annak ellenére, hogy nem jártam itt, tudtam, hogy rend lesz és ebben nem is csalódtam, minden szépen rendezetten volt hátrahagyva.
- Még mielőtt elkezdenél berendezkedni, gyorsan körbevezetlek az osztagban, jó? - raktam le a dobozokat az asztalra, majd indultam is az ajtó felé. A berendezkedés fárasztó tud lenni, ezért is akarom, hogy még előtte meg tudjam mutatni, mi hol van.

Karakterlap

Kuchiki Sayuri

Eltávozott karakterek

Kidoushuu

*

Lélekenergia:

60% Complete
12 000 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Shinigami Gyerekegylet

Reiatsu szín:
Világos rózsaszín

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#E3A2AD | #993355

• Profil megtekintése

« Válasz #7 Dátum: 2015. Jún. 16, 10:36:32 »
Új első nap

Értetlenül pislogott néhányat, mire fel a kérdés, hiszen minden cipelt dolga fontos volt, azokból semmit nem szeretett volna elhagyni. Persze, mint kiderült, a kapitány nem is azokra gondolt.
- Én csak… Gondoltam… – próbált mentegetőzni, nem is tudta miért, hiszen nem volt szó róla, mi legyen a doboz sorsa. - Addig is vigyázok rá – nyilván a társalgóban sem kélt volna lába, ha ott maradt volna, de nem szerette széthagyni a dolgait. Különben is, Nara-san ajándéka volt, így nem volt kérdés, hogy szeretné, ha nem is magánál, de legalább a közelében tudni. Nem is fűzte tovább magyarázatát, a doboz jó helyen volt nála. Nem is akart olyasmit feltételezni, hogy a kapitány annak reményében hagyta volna ott, hogy egész véletlenül elfelejtődjön, és ne kelljen megtartania. Elvégre csinos kis doboz volt, ajándékkal meg egyébként sem illik így tenni. Legalábbis nem ilyen nyilvánvaló módon, tehát bizonyára nem megszabadulni akart tőle.
- Majd elkísérem oda is, ha szeretné – zárta rövidre a dobozka körüli mizériát a felajánlással, ha Nara-sannak ekkora teher a cipelése, nagyon szívesen segít benne. Menet közben egy darabig még emésztgette az edzésekkel kapcsolatos információt, s talán nem kellett volna, kis idő múltán szólva újra mégis hozzátette a magáét.
- Tehát nincs semmi, amiben az osztag tagjai kiemelkedően jók lennének, vagy törekednének rá, hogy így legyen – vonta le a következtetést a hallottak alapján, noha meglehet, talán megállapítása némiképp sértőnek hatott, egyáltalán nem annak szánta. Inkább csak hangosan gondolkozott. - Az Ichibantaiban is gyakran voltak kombinált edzések, de inkább a zanjutsu az, ami hangsúlyosabb volt a gyakorlatok során – nem igen volt semmi szándéka azzal, hogy ezt megemlítette, talán mégsem ártott az előbbieket valamelyest megmagyarázni, mielőtt úgy tűnne, bármiféle negatív véleménnyel lenne új osztagáról, csak mert nincs semmi, amiben máshoz képest különösen képzettek lennének.
- Persze nem azt mondom, hogy ez rossz dolog, csupán nálunk nem így működött – vont vállat, aligha számított, mi volt korábban, hiszen már új osztagban volt, kár összehasonlítani, miben és mennyire más, mint az előző. Sőt, talán ez a rendszer még lehet jobb is, hiszen így az eltérő adottságokkal rendelkezők megtalálhatják a saját útjukat, semmi sincs rájuk erőltetve. De lelke válogatja, kinek melyik kényelmesebb, neki sose volt gondja azzal, hogy megmondták, épp mire eddzen. Idővel ezt is megszokja majd.   
Hallgatva a beszámolót Tomoko-sanról, ha lehet, az eddigieknél is jobban elbizonytalanodott afelől, neki mégis mi keresnivalója van itt, az ő helyén. Mégsem lett volna helyénvaló feltenni a kérdést, Nara-san szánt szándékkal választott-e előző hadnagyától merőben eltérő shinigamit a feladatra. Mert, bár olykor ő is rendet rakott maga körül, mikor már kezelhetetlenné vált a káosz, sőt, a papírmunkát is igyekezett többnyire időben elvégezni, egyikben sem volt épp hibátlan. Ráadásul egyáltalán nem szeretett parancsolgatni, vagy utasítani másokat, még akkor sem, ha egyébként szükséges lenne. Valójában már késő volt ezen hibáira és hiányosságaira figyelmeztetni, jobbnak látta mégis szóba hozni. 
- Igazán nem szeretném, ha csalódna, és ne vegye tiszteletlenségnek, de… Azt tudja, hogy én nem ilyen vagyok? – megérkezve és az irodába már csak benézve is biztos volt, jobb még most tisztázni egy-két dolgot, mielőtt kapitánya túlzottan nagy reményeket fűzne hozzá. - Úgy értem, mindenképp igyekezni fogok, hogy rendet tartsak, és a papírok se nőjenek a fejemre… de ha őszinte akarok lenni, egyik sem az erősségem – belépve körbeforgott párszor, s bár sok látványosság nem akadt, elnézelődött egy darabig. Egy földön elszórt cetlit, ott felejtett csészét, annak nyomát, ferdén álló faliképet, vagy akár csak egyetlen porszemet keresve. De semmi. Tisztában volt vele, hogy ez mostantól ugyan a saját irodája, mégis kényelmetlenül érezte magát miatta, tudva, nem sokáig lesz képes ezt az állapotot fenntartani.
- Rendben – pakolta le ő is a dobozokat a többi mellé, de csak egy gondolatnyi idővel később indult a kapitány után. Hezitált egy keveset, vajon most magával vigye-e az ajándékát, de ha már egyszer felajánlotta, hogy azt is útba ejtik és elviszi odáig, már nem hagyhatta ott, így külön kérés nélkül vette fel a kupac tetejéről. Ahogy Dominot se lett volna szerencsés felügyelet nélkül magára hagyni az irodában, sose tudni, mikor ébred fel. Legkézenfekvőbb módja a kismacska szállításának továbbra is a vackául szolgáló bögre tűnt, így végül azt is magához véve követte a kapitányát.

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Lélekenergia:

60% Complete
77 500 / 90 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

« Válasz #8 Dátum: 2016. Jan. 10, 14:10:41 »
9. osztag Nagygyűlés

Most, hogy megválasztottam az új hadnagyomat, sok dolgom lesz az előkészületekkel. Egyből, amikor visszaértem a 10. osztagból, neki is láttam, hogy kihirdessek egy nagygyűlést, ahol bemutathatom az osztag új második emberét. Ezenkívül más tervem is van ezen a gyűlésen, amin már egy ideje dolgozok, és talán itt van a megfelelő alkalom, hogy az osztag elé tárjam terveimet. Neki is álltam, hogy levéssem gondolataimat egy papírra, amit majd az osztag előtt akarok elmondani.
Értesítést is kaptam, hogy új tisztek is fognak érkezni az osztagba, ami talán jó időzítés, hiszen így ők is megejthetnek egy bemutatkozást a gyűlésen. Gyorsan átfutottam a papírjaikat, nem volt időm alaposabban átolvasni, majd holnap úgyis találkozok velük és megismerhetem őket személyesen.
Még mielőtt elfelejtettem volna, gyorsan kitűztem a faliújságra a kiírást a gyűléssel kapcsolatban, hogy holnap délelőtt 11 órakor lesz. Ezután indultam is haza, mert még volt dolgom, hiszen valami harapnivalót is kell biztosítanom az összegyűlt tiszteknek. Bár nem tervezek valami nagy dolgot, nem akarok mindenkit jól lakatni, egyedül nem tudnék annyi mindent csinálni, ugyan Harukit is megkértem, hogy készítsen valamit, de akkor is, ezek csak olyan kóstolók lesznek. Csak falatnyi szendvicseket és fahéjas aprósüteményt csináltam, majd el is tettem magamat holnapra.
Reggel első dolgom volt elkészülés után, hogy a 10. osztag felé vegyem az utamat, hogy elérjem Momo-sant, mielőtt elindulna. Legalább együtt érünk oda az osztaghoz, közben meg válthatok vele néhány szót. Útközben kiásítoztam magamat és remélhetőleg, amikor odaérek, már éberebb leszek.
- Jó reggelt! - köszöntem Momo-sannak és remélhetőleg sikerült meglepnem, hogy elé jöttem. - Ha nem zavar, elkísérlek az osztaghoz. - jelentettem ki, majd ha ő is kész volt az indulásra, elindultunk a 9. osztag felé. - Igazából azért jöttem, hogy figyelmeztesselek, hogy egyből bemutatlak, majd az osztagnak, Momo. Ugye nem baj, ha egyszerűen Momonak szólítalak? - kezdtem bele, amit el akartam neki mondani, és ahogy a többi hadnagyomnál is, Momot is simán a keresztnevén akarom szólítani. - Anao amúgy hogy fogadta, hogy hadnagy leszel? - kérdeztem rá egy idő után, bár nem mintha nem hallgatóztam volna egy kicsit. :roll:
Meg is érkeztünk az osztaghoz, először is az irodámba mentem, hogy magamhoz vegyem a hadnagyi karszalagot, majd odanyújtsam Momonak. Aztán pedig a nagyterem volt a cél, ahol már mindenki összegyűlt. A terem előtt ott is volt a két új tisztünk és a két régebbi, akiket megbíztam, hogy szedje össze őket, ha látnak valakiket, akik nem tudják merre is kéne menniük, mert valószínűleg ők lesznek az újak.
- Szép munka. - hajolt meg a két tisztem, majd bementek a terembe a többiekhez. A két új tiszthez fordultam, hogy köszönteni tudjam őket. - Nara Shiratori vagyok a 9. osztag kapitánya, ő pedig a hadnagy, még ő is új. - mutattam Momora. - Üdvözlet az osztagban. Most viszont fogjuk rövidre a beszélgetést, ugyanis az osztag előtt is be kell mutatkoznotok és majd a gyűlés után hosszabban is tudunk beszélgetni. - be is mentem a terembe és reméltem, hogy követnek a kint lévők is.
- Jó reggelt mindenkinek. Több dolog miatt hívtam össze ezt a gyűlést. Először is az osztag gazdagodott két új tiszttel. Mutatkozzatok be, kérlek. - fordultam feléjük, majd megvártam, amíg eleget tesznek a kérésemnek és csak ezután folytattam. - És egy új hadnagyunk is érkezett. - mutattam Momora és reménykedtem benne, hogy tudni fogja, hogy most neki is hasonlóan kell tennie, mint az új tiszteknek, vagyis bemutatkozni.
- Most, hogy megvagyunk a bemutatkozásokkal, jöjjön egy újabb dolog. Ugyanis terveim vannak az osztaggal, de tényleg még csak terv szintjén van, még nincs teljesen kiforrva. Ezért akárkinek is van hozzá ötlete, észrevétele, megjegyzése, szívesen meghallgatok mindenkit. Na, mivel hogy nekem is és Momonak is, meg legtöbbeknek az osztagból elemi zanpakutouval rendelkeznek, ezért arra gondoltam, hogy a mi osztagunk lehetne elemi specialista. Vagyis az osztagedzések nagy részén is elemi technikákat gyakorolnánk, hogy harcokban még jobban tudjuk őket használni. - tartottam itt egy szünetet, hogy körbenézzek, hátha valaki hozzá akar fűzni valamit, akár a nemtetszését is kinyilvánítani, akármit. Mindenkinek a véleményére kíváncsi vagyok, így elég időt hagyok, hogy mindenki fel tudjon szólalni, aki akar.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Máj. 22, 20:49:40 írta Nara Shiratori »

Karakterlap

Kato Akio

Eltávozott karakterek

9. Osztag

*

Szint: 1.

Lélekenergia:

60% Complete
5 000 / 15 000

Hírnév: 0

Infó

Tárcában: 1 300 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Azúr

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

• Profil megtekintése

« Válasz #9 Dátum: 2016. Jan. 10, 22:44:42 »
9. osztag Nagygyűlés

Az osztagváltás ismét zökkenőmentesen végbement. A cuccaimat könnyű volt átvinni régi szálláshelyemről az újra, hisz kevés ingóságom van. Néhány ruha, pár emléktárgy, hangszer és nagyjából ezzel be is zárhatjuk a listát. Ha így haladok, akkor lassan a Gotei 13 összes osztagában otthonosan fogok mozogni, de a váltás úgyis szükséges. Pár év után bárki egyszerűen elfásul, és már nem veszi észre a hibákat, ez pedig számomra megengedhetetlen. Persze a legjobb az lenne, ha egyáltalán nem is kellene váltanom, mert folyamatosan megújulna az osztag vagy legalább a körülmények valamelyest. Akkor nem kellene ilyen drasztikus megoldásokat eszközölnöm.
Szerencsére az átcuccolás napján nem kellett rögvest szolgálatba állnom, így tölthettem azzal is némi időt, hogy körülnézzek az új osztag területén. Bárminemű információm erről a helyről, csak a szóhagyomány és a képzelőerő kettőséből adódott. Lehet, hogy az osztagok strukturális felépítésében nincs különbség, de a különböző létesítmények pontos helyzete sehol sem ugyan olyan. Ezt már tapasztaltam nem is egyszer. Ez alatt a közel sem céltalan bolyongás alatt bukkantam rá a felhívásra, amit az új kapitányom tett közzé. Úgy tűnik, hogy a kellemeset össze tudja kötni a hasznossal, ahogy én is. Legalább lesz alkalmam megismerni a többi tisztet legalább látási szinten. Ez után már csak az érdekelt, hogy az a bizonyos terem ahol leszünk hol is található pontosan, majd zártam is a napomat.
Másnap egy tiszt jött értem. Ahogy azt megtudtam azt a feladatot kapta, hogy elkísérjen engem, mint újoncot, a gyűlés helyszínére. Habár tudtam, hogy hol található, nem utasítottam vissza, ha ezt a feladatot kapta, akkor azt teljesítenie is kell, én nem fogom ebben megakadályozni.
A terem előtt újabb két tiszttel találkoztunk. Csak biccentettem feléjük, különösebben nem akartam értelmetlen és bizonyára kínos, beszélgetésbe elegyedni a várakozási idő alatt.
- Kapitány. - hajoltam meg mikor új felettesem megérkezett, majd bele is kezdett a bemutatkozásba. Amikor az őt kísérő hölgyre mutatott, felé is intéztem egy meghajlást Legalább most már azzal is tisztában voltam, hogy a hadnagyunk hogy is néz ki. Mindez folytatásaként pedig követtem a kapitányt és a hadnagyot a terembe.
- Kato Akio. - léptem előre mikor a kapitány felkért a bemutatkozásra. A nevem elmondása után meghajoltam, majd átadtam a helyemet a másik tisztnek és helyet foglaltam. Ennél többet nem volt, amit mondanom, hisz tiszti rangsorolásom nincs, első napon még nincs is ahonnan legyen, azt majd rám osszák a képességeim és munkám ismeretében remélhetőleg.
A bemutatkozásokat követően a kapitány osztotta meg velünk a gondolatait. A felvetése valóban ésszerű volt, hisz az osztag amúgy is híres az elemi specialistáiról, így teljesen egybevágott ezzel az, hogy ez hivatalos köntösbe is bújtassuk. Mindössze annyi kérdés merült fel bennem, ami a technikai részét illeti, de feltételezem, hogy annak a kifejtése vagy részletezése még hátra van, és most egyelőre csak a visszajelzésünkre, a reakcióinkra van szüksége. Részemről semmi ellenvetés nem volt.

Karakterlap

Miwa Kyoko

Eltávozott karakterek

9. Osztag

*

9. tiszt

Lélekenergia:

60% Complete
8 500 / 15 000

Hírnév: 2

Infó

Tárcában: 900 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Zöld és kék keveréke

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#0988a9

• Profil megtekintése

« Válasz #10 Dátum: 2016. Febr. 21, 01:20:24 »
9. osztag Nagygyűlés

Nem tartott túl sok időbe, hogy a sikeres vizsgatételem után, értesítőt küldjenek az osztagról, melyhez mától tartozni fogok, feltehetőleg ahhoz, amelyikhez a leginkább illek a képességeim alapján. Ahogy Momo -akivel a könyvtárban társalogtam már annyira régen-, mondta, tényleg papíralapon küldik ki az értesítőt. Azt is mesélte, hogy nem égethető, de mégis miért akarnám én kipróbálni egyáltalán, hogy éghető-e? o.O

A levél külseje nem volt túl díszítve. Fel volt tekercselve, viaszpecsét jelezte, hogy melyik szerv döntött felőlem. A pecséttől még egy apró díszszalag indult cicoma gyanánt. Egyszerű, és mégis nagyszerű. Kicsit nehezemre esett a kibontása, ugyanis nem akartam túlságosan megsérteni a csomagolását, de a tartalmát sem szerettem volna, ha megsérül. Micsoda rossz ómen lett volna!
Sokáig csak döbbenten tartom a kezemben a levelet, futom át a sorokat újból és újból.
A Kilencedik osztaghoz osztottak be.
Ahol... a kapitány az... akinek rossz néven mutatkoztam be zavaromban.
- ÁH DE KÍNOS~! - Dőlök végig az ágyamon utoljára, Nijimeka hangosan kacarászik eközben. - Olyan kárörvendő vagy~ - Sírok neki, mire elhallgat. 
~ De Kyoko, erről igazán nem én tehetek... mármint, hogy zavarodban még a saját nevedet is elrontod. ~
Igaza van, teljes mértékben igaza. Bele is törődöm, aztán felülök, és mintha mi sem történt volna előveszem a dobozokat a szekrényből. Készítettem elő két dobozt, mert úgy ítéltem ennyi bőven sok is lesz annak a soknak egyáltalán nem nevezhető tárgynak, ami szerény tulajdonomban állt. Néhány szett szabadidő ruha, akadémiai egyenruha, két pár cipellő, tömérdek fehérnemű, aminek egy része már nem jó rám egy ideje, elvégre sokat nyúltam az Akadémia alatt. Jegyzetek, egy két könyv, miegymás. Aztán ezt a két dobozt a portásnak odaadtam, ugyanis ő kezelte a leveleket, küldeményeket is mindig. Rábíztam, hogy juttassa el a Kilencedik osztag területére, és még így is biztos vagyok benne, hogy a csomagom hamarabb megérkezik majd, mint én. 

Hosszú bóklászást követően találtam meg csak újdonsült osztagomat. Valamiért azt hittem, egyetlen egy épület az egész, de több épületkomplexumból áll ez is. Szinte feladom már, hogy valaha is lepihenhetek majd az új szobámban. Esélytelen, hogy odataláljak. Éhes is vagyok, meg már szomjas is, és fáj is a lábam a meneteléstől, amikor szemetszúr az éjszakai lámpafénynél, hogy ahol az osztag területére léptem, ott van egy irány mutató tábla.
- ÚH *-* - Szökkenek oda, majd tüzetesen átvizsgálom. - Lakosztályok... jobbra egyenesen. Ilyen egyszerű az egész? - Szégyellem el magamat, amiért korábban bármi rosszat is gondoltam a Kilencedik területéről, és mert minden ok nélkül keseregtem.

Az új szobámat is elég könnyen találtam meg, köszönhetően a porta szerű helynél kirakott épület-térképnek, ami a szobák számozásáról, és elhelyezkedéséről tájékoztatott.  Zuhanyzás meg miegyéb nélkül estem be az ágyba, éppen csak annyira futotta az erőmből, hogy elhatározzam, másnap bemutatkozom a Kapitány bának végre rendesen is. 
Ébredni viszonylag későn és nehézkesen sikerült, de nem tudtam még mennyi az idő, mivel újdonsült szobámnak nem tartozéka az óra... egyelőre. Zuhanyzást, és az alapvető tisztálkodást követően kettessével vettem a lépéseket, csak tudnám merre? 
Végül amikor egy fekete hajú, velem nagyjából azonos magasságú shinigami lány alakját pillantom meg, ahogy halad valamerre, és úgy döntök követem. Valahová csak kilyukadok alapon, nem is tűnik rossz ötletnek, még akkor sem ha észrevesz és mérges lesz rám. Valójában minden problémámtól megszabadulnék, ha odaköszönnék neki, esetleg segítséget kérnék tőle, hogy merre találom meg a Taichout ilyenkor, de az túl egyszerű lenne. 
Megtartom a tizenöt-húsz lépés távolságot, a szememet pedig nem veszem le a lányról. Ha észre is veszi a jelenlétemet - mert amúgy nem köntörfalazom egyáltalán -, akkor sem mutatja bármi jelét annak, hogy érdekelné, miért követem, vagy úgy különösebben, hogy zavarná. Talán túl macerás volna neki, egy magamfajtának elmagyarázni, hogy merre is menjek, hogy oda lyukadjak ki, ahová szeretnék mellékesen. Ki tudja, talán egyáltalán nem lenne segítőkész akkor sem, ha leszólítanám. Netán el akar csalni valahová, most hogy ilyen készségesen követem... Q-Q. Vaaaaagy... csupán zavarban van, és meg sem mer fordulni Q-Q. 

~ Nyűű~~ ~ Elhatározom, hogy leszólítom mikor már egy épület belsejében bóklászok utána, de pont ekkor fordul be egy saroknál, majd áll meg velem szemben egy nyitott, kétszárnyú ajtónál, mely mögött sok shinigami tiszt tartózkodik. 
- Hm? - Pislogok rá, a férfire aki nem messze mögötte áll, illetve egy kisebb termetű, vörös leányzóra is. Valahogy mindenki egyszerre húzza ki a hátát, ami már csak azért is meglepő, mert a jelenlétem nem indokolja az efféle formális viselkedést, éppen ezért magam mögé pillantok, akkor is ha talán nincsen ott senki sem. Pedig van! Nara taichou és.... és Momo!
- Momo! De rég láttalak! - Futok oda hozzá, a kapitány bácsinak biccentve. Aztán leesik, hogy most nem bálycsevegnem kellene, hanem a kapitány bácsinál lejelentkezni.. az irodájában, mellékesen! Ehelyett máshol futunk össze teljesen véletlenül. Nem tudom eldönteni, hogy ez most ciki-e avagy sem, mindaddig amíg meg nem dicséri a fekete és a vörös hajú lány munkáját, akik azzal a lendülettel be is lépnek a terembe. ~ Biztos volt valamit megdicsérni akkor :o ~ Könyvelem el magamban, habár nem tudom, mit dicsért nekik Nara taichou. 
Ahogy a lányok bementek, a kapitány bácsi felém illetve a férfi felé fordult. Bemutatkozott, és ami több, bemutatta Momot, mint a hadnagyát :o Hirtelen nyelni nem tudtam, de amint magamhoz tértem a kábulatból hatalmas vigyorral fordultam volna az újdonsült Fukutaichoumhoz eltökélt szándékkal a gratulációhoz, a szavakat viszont belém folytotta Nara taichou. Bemutatkozás, bent.. mindenki előtt! Q_Q Még mielőtt eluralkodhatott volna felettem a pánik, azért még egy hüvelykujjal megdobtam ám Momo fukut.
Nem unszol minket túlságosan, nem is terelget. Ez nagyon jó! Ha eluralkodik rajtam a lámpaláz, örülök, ha nem áll mögöttem senki eltorlaszolni az utamat! 
A férfi kezébe veszi az irányítást és a felvezető után elsőként mutatkozik be az osztagnak. Röviden, már-már túl tömören is. ~Khm. Karót nyelt...~ Jegyzem meg magamnak, mire kacarászik Meka. 

~ Mások is lehetnek zavarban... :3 ~ Hallom a hangjában, hogy most én következek, és hogy butaság volt talán ilyen hamar ítélkeznem. 
- A-a nevem M-Miwa Kyoko. Nem rég végeztem az Akadémián. K-kérem, viseljék gondomat! - Hajolok meg mélyen, mélyebben, mint kellene, miközben vidám kacarászása hallatszódik a zanpakutou szellememnek. Kárörvendő >.>
Mire leülök, szerencsére abbahagyja, így teljes figyelmemet tudom szentelni a gyűlés témájának, melyet a Kapitány bácsi vezet fel. Elemi zanpakutouja van mindenkinek? Az igen :o Kidous lesz az osztag? Nekem valahol ez nagyon is pozitív, elvégre ahhoz értek a lehető leginkább mégiscsak. Nagyobb esélyem van jól teljesíteni, ha ez alapján ítélnek majd meg. Viszont valahol aggályaim támadtak affelől, hogy ez mennyire tesz majd minket sebezhetőbbé a többi, "multifunkcionális" osztaggal szemben. Értem ezalatt azokat az alkalmakat, mikor nincs lehetőség kidouzni a saját hibánkon kívül, akkor mi lesz? Ha kidoukra fekszünk rá, az azt is jelenti, hogy minden más készség berozsdálhat, az ilyen mélységű specializálódás okozhat némi fejfájást a későbbiekben.

Úgy döntök, hogy aggályaimnak hangot adok, és felemelem a kezemet, majd csak akkor szólalok meg, ha a Kapitány bácsi rám emeli a tekintetét, és szóban bíztat a véleményem megosztására, de ezután már nem kell noszogtatni.
- Úgy hiszem, semmi mást sem szabad hanyagolni azért, akármennyire kézenfekvő számunkra a specializáció. Nem azt mondom ezzel, hogy nem tetszene az ötlet, pusztán azt, hogy akkor hakuda oktatásra, tréningre kérjünk fel egy külsős osztagot segíteni, akár interjúval egybekötve. - Kis gondodlkozást követően hozzáteszem még. - Illetve a zanpakutouink használatában is gyakorlottnak kell lennünk, nem csak elemi támadások ellen. 

Karakterlap

Hatakeyama Momo

Shinigami

9. Osztag

*

Szint: 4.

Lélekenergia:

60% Complete
20 000 / 30 000

Infó

Tárcában: 22 800 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Hideg rózsaszín

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Kapcsolatban

Kivel áll kapcsolatban?:
Aoyama Shouta

Post szín:
#e25355

• Profil megtekintése

« Válasz #11 Dátum: 2016. Márc. 28, 18:08:28 »
9 osztag. Nagygyűlés

Kissé kialvatlanul ébredek, alig tudtam aludni >w<. Ma van az első napom a kilencedik osztagnál. Azt hiszem, kicsit félek a dologtól, de azért izgulok is, mivel el sem tudom képzelni, hogy milyen lehet egy osztag második emberének lenni. Vagy ettől is félek >w<? Magam se tudnom eldönteni, csak azt tudom, hogy egy kisebb görcs van a gyomban, ami jelen pillanatban arra késztet, hogy visszafeküdjek. De sajnos nem tehetem, ezt még én is tudom :/. Így nagy nehezen feltápászkodom a futonomról, majd a szokásos reggeli rutinomat elvégezve felöltözöm és elkészítem magam az induláshoz. Az induláshoz egy olyan helyre, amiről nem tudom, hol van >w<. Így az első tervem az, hogy előkerítem a szomszédomat és megkérdem, hogy vigyen el, mert múltkor megígérte.
- Nara kapitány? Jó reggelt - lepődök meg teljesen, mikor vele találom magam szembe. Már éppen meg is kérdezném, hogy mit keres erre, mikor pont megválaszolja ezt a kérdésemet. - Ohh! Nagyon szépen köszönöm *o*! - mondom hálásan majd követem Nara kapitányt. Talán jobb, ha most nem találkozik Naoval, nem csak neki, hanem mindenkinek >w<. A kérdésére meglepve nézek rá. Miért kéne megkérdezni, hogy szólíthat-e a keresztnevemen. Én azt hittem, hogy úgy fog szólítani kérdés nélkül is. - Nem baj :o, jobban is szeretem, ha úgy szólítanak - mondom azért, mert nem szeretném, hogy bunkónak higgyen, meg azért kérdezett, tehát mégis csak illik rá válaszolni, vagy mi a szösz. Arra, hogy bemutat az osztagnak, nem csinálok mást, csak bólintok. Gondolom ez valahogy úgy fog zajlani, mint mikor bemutattak a tizedik osztagosoknak. Legalábbis egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy hogyan másképpen lehetne olyat. Biztosan nem hív össze valami osztaggyűlést csak ezért. Tök nevetséges lenne a dolog, nem ^^? 
- Nao hogy fogadta? Hát… - inkább nem fejezem be a mondatot, csak a kapitányra mosolygok. Van egy olyan érzésem, hogy hamarosan megtudja, hogy Nao hogyan is fogadta az áthelyezésem hírét. Mondjuk Nara kapitány nem tűnik butának, így csak sejti, hogy nem jól.
Mikor megérkezünk az osztaghoz, első utunk a kapitányi irodába vezet, ami nem olyan, mint a tizedik osztagban, hanem üres és egyhangú :|. Van egy olyan érzésem, hogy az én irodám is ilyen lesz, így ha Nara kapitány mindent elmondott, amit szeretetne, meglesem és belekezdek a feldíszítésébe. Igen, ez jó ötlet. Mikor a kezembe adja a karszalagot, furcsán érzem magam. Valahogy olyan az egész, mintha nem is az enyém lenne, csak oda kéne adnom valakinek. Mindenesetre, miközben a rangjelzésemet szorongatom, eldöntöm, hogy nem fogom hordani, csak akkor, ha nagyon muszáj. Attól, hogy kaptam egy ilyet nem lettem jobb a többieknél.
Amint itt letudtuk a formaságokat elhagytuk az irodát. Azt hittem, a kapitény az enyémet mutatja meg, de nem. Hosszú és teljesen ugyanolyan ToT - el fogok tévedni! - folyosókon megyünk keresztül, mígnem egy olyan ajtó elé érünk, ahol sok tiszt áll.
Hoppá! Vajon mit osztogatnak ingyen a kilencedik osztagnál *o*? Ezen filozofálok egészen addig, míg Nara kapitány száját el nem hagyja a „gyűlés” szó. Hogy mi a szösz :O.O:? Tényleg valami nagy osztag összeröffenésen mutat be? Ez így nem buli >w>. Az meg pláne nem az, hogy hajolgatnak előttem. Oké, a tisztelet jele, de én még fiatal vagyok ehhez, a százat sem töltöttem még be :/. Talán tovább is gondolkoznék ezen a témán, ha nem szólítana a nevemen egy ismerős hang. Ki, mi, hol? Zavartan nézek körbe, míg észre nem veszem a körülbelül velem egy magas, szőke hajú lányt. Kicsit megváltozott de…
- KYOKO *o* - ölelem meg gondolkodás nélkül a lányt. Hadnagy vagyok, megtehetem. - De megnőttél *w*, hirtelen fel sem ismertelek. Olyan régen találkoztunk, majd ha túl vagyunk ezen a gyűlésen, akkor majd menjünk el valahová megbeszélni a dolgokat ^-^. Ha akarod, meghívlak, most emelték fel a fizetésem 8) - persze, nem olyan sokkal, de annyival azért igen, hogy ne haljak bele valami teába vagy hasonlóba. Válaszolni sajnos már nincs ideje, mert Nara kapitány és a többiek is elindulnak befelé, vagyis nekünk is menni kell. Kokyo még felmutatja nekem a hüvelyk ujját, ami szerintem a helyeslése jele, így bólintok. Akkor megyünk teázni *w*. 
Bent, még többen vannak. Egy egész osztag. Amint ezt meglátom, lesápadok, nem is kicsit. Ezt ugye nem gondolta komolyan a kapitány? Bár a kérdést sajnos nincs értelme feltenni, mert úgy fest, hogy de. Komolyan gondolta Q.Q. Illedelmes ember lévén megvárom az újonc fiút és Kyokot, hogy mutatkozzanak be, majd én jövök, mikor felkonferálnak.
- Öm… Sziasztok ^-^ - mosolygok a tisztekre, majd veszek egy nagy levegőt. Megpróbálhatnám megjátszani magam, hogy hű de komoly vagyok, de nem fogom. Az nem én lennék, én azt szeretném, hogy engem szeressenek. Ugye szeretni fognak ToT? - A nevem Hatakeyama Momo, de szólítsatok nyugodtan Momonak, az rövid és jobban hangzik, mint végigmondani, hogy Hatakeyama fukutaichou. Ugye milyen hosszú @.@? Valamint még gondolom lesz egy irodám, ahol bármikor megtalálhattok, ha valami gond lenne ^^. Nyugodtan jöhettek, nem harapom le senki fejét, de aki esetleg ilyentől fél, az nyugodtan hozhat sütit, azt jobban szeretem, mint a lelkeket :3. És öm… azt hiszem ennyit akartam mondani - mosolygok az új osztagtársaimra. Remélem nem lesz róla rossz véleményük és bátran fordulnak majd hozzám a mindenféle gondjaikkal >w<. Kivéve, ha annak a papírokhoz van köze, akkor Nara kapitányt kell keresniük ^-^.
Ez után nem tudom, hogy mitévő legyek, így inkább visszaállok a kapitány mellé, aki egy rövid beszámolót tart arról, hogy mit is szeretne kezdeni az osztaggal. Ez érdekesen hangzik, én nem találok benne semmi kivetni valót.
- Szerintem Nara kapitány semmit sem szeretne hanyagolni, legalábbis semmi ilyesmit nem mondott, csak hogy az edzések nagy részében az elemi technikákra lene fókuszálva :o - nézek Kyokora, majd rájövök, hogy a nélkül szólaltam meg, hogy engedélyt kértem volna ToT. No már mindegy, ha elkezdtem befejezem. - De ez nem azt jelenti, hogy például a hakudát nem fejlesztenénk, én bevallom nem sokat értek a mágiához, ezzel ellenben a hakuda jól megy. Így gondolom a hozzám hasonlók számára, meg egyébként mindenkinek lesz lehetőség az edzéseken arra, hogy az elemi technikákat mondjuk hakuda fogásokkal párosítsuk és így teljesen egyéni támadásokat hozzunk létre ^-^. Akár saját magunk, akár az osztag számára, De ez természetesen megcsinálható a kardforgatással is, meg bármivel - vonom meg a vállam, mert én tényleg nem éreztem úgy a kapitány szavaiból, hogy bármit is hanyagolni szeretne. Az ötlet pedig nem tetszik, hogy hívjunk külsősöket. Nem hiszem, hogy nekünk egy második osztag szintű hakuda vagy egy tizenegyedik osztag szintű zanjutsu edzés kéne >w<. De persze ezt nincs jogom megvétózni, így inkább nem szólok semmit. Valamint reménykedem, hogy a kapitány nem lesz mérges, amiért így közbeszóltam ToT. Tényleg engedélyt kellett volna kérnem :S.
« Utoljára szerkesztve: 2016. Márc. 28, 18:15:02 írta Hatakeyama Momo »

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Lélekenergia:

60% Complete
77 500 / 90 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

« Válasz #12 Dátum: 2016. Máj. 22, 20:48:52 »
9. osztag Nagygyűlés

Momo meglepődött, amikor előtte teremtem és köszöntem neki, bár várható volt, hiszen nem szóltam előre neki, hogy ért fogok jönni. Viszont mindenképpen szólni akartam neki a gyűlésről, hogy ne érje váratlanul, mert vannak, akik nem szeretnek kiállni nagy közönség elé és fel kell rá készülniük. Meg hát így mást is meg tudtam vele beszélni, például, hogy a keresztnevén szólíthassam.
- Nem kell többet mondanod, értem. - amikor Anao felől érdeklődtem, Momo elharapta mondandójának végét, de nem is kellett befejeznie, hogy tudjam, mit akar mondani. Nem csak azért, mert egy kicsit hallgatóztam, :roll: hanem a hangsúlyából és a befejezetlen mondatból is ki tudtam volna találni, hogy nem valami jól fogadta. De majd később átmegyek hozzá beszélni, hogy nem akartam ezzel semmi rosszat tenni, és ha most nem is, egyszer majdcsak meg fog bocsátani miatta. Remélem...
Egy-kettőre meg is érkeztünk a 9. osztaghoz, hiszen nincs olyan messze a 10. osztagtól, főleg ha egy kis shunpot is használunk az úton. De különben is elhelyezkedése miatt Seireitei majdnem közepén, szinte mindenhonnan viszonylag gyorsan megközelíthető az osztag.
- Ti ismeritek egymást? - meglepődve nézek Momo felé, amikor megérkeztünk a két új tiszt elé és az egyikük köszöntötte Momot. Micsoda véletlenek vannak. Most viszont nem sok időnk van fecserészni, hiszen az osztag vár ránk, nem lenne szép dolog megvárakoztatni őket.
A gyűlés elején gyorsan át is adtam a szót az új tagjainknak, hogy megejthessék a bemutatkozásukat. Egyértelműen Momo bemutatkozása tetszett a legjobban, hadnagyhoz méltóra sikeredett. Ezután pedig előhozakodtam az ötletemmel, az osztag specializálódásával kapcsolatban.
- Én sem válaszolhattam volna jobban. Pontosan úgy van, ahogy Momo mondta. - egyetértettem Momo válaszával, kifejezetten örültem neki, hogy helyettem válaszolt a kérdésre és nem értette félre a mondandómat. Ebből is látszik, hogy jó hadnagyot választottam magamnak. 8) - Ha akarnánk, sem tudnánk teljesen elhanyagolni a többi képzettséget, hiszen elég szorosan kapcsolódnak egymáshoz, ha az elemi technikákat nézzük. Hiszen az elemi technikák alatt nem csak a kidout értem, ha kardunk elemi típusú, akkor annak támadásai is elemiek és a zanpakutounkat használjuk hozzá, vagyis egészen közel van a zanjutsuhoz. És ahogy Momo említette az elemi technikákat kombinálni is lehet mással, nem csak kidoukkal, akár hakudával is. És eddig is megvolt mindenkinek a lehetősége, hogyha az osztagedzéseken valamiből nem volt neki elég sok, akkor saját maga megpróbálja bepótolni ezt osztagedzésen kívül, mert ugye nem csak együtt edzünk, hanem önállóan is. Szóval nem hanyagolunk el semmi, csak kicsit kevesebb lesz, de inkább mondhatjuk, hogy változatosabbak lesznek az edzések, mint eddig. - részletesebben kifejtettem, amit Momo röviden elmondott, hogy senkinek se legyen semmi kételye. Miwa-san még úgy sem ismeri, milyen is egy osztagedzés, hiszen csak most érkezett az Akadémiáról, így neki minden új lesz. Igazából jó, hogy hozzászólt, így ezt is el tudtam mondani.
- Mielőtt bárki megkérdezné, elmondom, hogy azokat sem tervezem kitenni az osztagból, akiknek nincs elemi zanpakutoujuk. - kezdtem bele egy újabb mondandóba, amit a nem elemi zanpakutouval rendelkezőknek címeztem. Mert természetesen ilyenek is vannak, az lenne meglepő, ha egy 200 feletti létszámmal rendelkező osztagban mindenki elemi zanpakutouval rendelkezne. Bár tény, hogy az elemi zanpakutousok vannak többségben, ezért is támadt ez az ötletem. - Természetesen nekik egy kicsit nehezebb dolguk lesz az edzéseken, de aki vállalja ezeket és továbbra is az osztag tagja akar maradni, azt szívesen látom. Aki viszont úgy látja, hogy ezután már nem neki való az osztag és nem fog megváltozni a véleménye az nyugodtan jelentkezhet nálam áthelyezési kérelemmel, nem fogom megutálni ezután se, ha ő így döntött. - ezt mindenképpen el kellett mondanom, még ha nem is szívesen tettem, de meg kellett adnom mindenkinek a választási lehetőséget, ha nem akarnának részt venni az osztag további életében.
- Egyelőre ennyit szerettem volna. - szólaltam meg egy kis szünet után, hogy közben mindenki megemészthesse a hallottakat. Nem várom el, hogy ilyen hirtelen kelljen véleményt nyilvánítani és ötletelni a specializálódásról. Később úgyis megkeresnek majd azok, akiknek támad valami ötletük hozzá. - Mindenki nyugodtan egyen pár falatot a kirakott ételekből, majd visszatérhet a teendőihez. - zárta rövidre mondandóm végét, majd Momo felé fordultam, hogy közöljem vele, mit csinálunk ezután.
- Menjünk az irodámba, ott nyugodtabban tudunk beszélni. - intettem a két másik új tisztnek is, hogy ők is kövessenek, hiszen velük is akarok beszélni. Mentem legelöl, hogy mutassam az utat a többieknek, akik még nem ismerik az osztag területét.

Karakterlap

Miwa Kyoko

Eltávozott karakterek

9. Osztag

*

9. tiszt

Lélekenergia:

60% Complete
8 500 / 15 000

Hírnév: 2

Infó

Tárcában: 900 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Zöld és kék keveréke

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#0988a9

• Profil megtekintése

« Válasz #13 Dátum: 2016. Jún. 21, 01:49:42 »
9. osztag Nagygyűlés

- Áh így már mindjárt más! - Nyugszom meg mind Momo, és mind a vele egyetértő Nara taichou magyarázata hallatán. Igen, reális azért, hogy nem csak és kizárólag kidouban kimagasló teljesítménnyel rendelkező tagjai vannak az osztagnak, amin közben gyorsan végigfuttatom a szememet. Nara taichou elmondása alapján ez egy újítás, tehát eddig egyáltalán nem volt ehhez kapcsolódó bevett szokása az osztagnak, mint hogy megválogassa a tagjait. 
A helyiség megannyi kilencedik osztagos shinigamival volt tele. Mind nemben mind pedig korban vegyes a társaság, s csak néhány kisebb közelebbi baráti társaságot vélek felismerni azalatt, míg a több száz tagon végig nézek. 
~ Nem valószínű, hogy számozott tiszti rangot kapjunk... ~ Gondolom, s egyben közlöm Nijimekával, aki mintha vállat rántana a dologra; őt hidegen hagyja. Meg valahol engem is, elvégre az osztagban való teljesítményem alapján mászhatok még ranglétrát, kaphatok számot. És talán annak még jobban is örülnék, ha maga a Nara taichou közölné, hogy meg van elégedve a munkámmal, ezért tessék itt egy szám. Ki ne lenne büszke erre? 
Egy kicsit fészkelődök a helyemen, ezzel visszatérve a gondolataimból a jelenbe. 
Nara kapitány, egy rendes, megfontolt kapitányhoz illően megadta a szabad véleménynyilvánítás lehetőségét azoknak, akik ezután nem gondolnak tovább maradni az osztag kötelékein belül. Ugyanakkor szabad utat is adott nekik átjelentkezésre. Erre kisebb morajlás támadt, de elhanyagolható, meg egyáltalán nem zavaró, épp csak annyi érzékelhető mindebből, hogy egy általános susmorgás vált a beszélgetés háttérzajává.
A meeting rövidre zárult azáltal, hogy a kapitány úr felajánlotta mindnyájónk számára a kikészített sütemények, édességek hadából való válogatást. Én céltudatosan elindultam Momohoz - kizárva tudatomból, hogy még nem reggeliztem-, csak hogy néhány szót tudjak váltani vele, meg esetleg elhívjam valamerre, mire rá kellett jönnöm, hogy a Taichounak is van még vele megbeszélni valója. Erre nem különbben jöttem rá, minthogy intett neki. Nem kellett azonban elkeserednek egyből, mivel azt követően felém fordította a tekintetét, s ugyanolyan mozdulatokkal magához intett. S nem csupán engem, de a nem sokkal mögöttem álló Kato Akio névre hallgató friss tagot is. Mikor mindhárman hallótávolságon belül voltunk már Nara taichounak, az egy újabb helyszínre invitált bennünket; az irodájába. Végül csak ott kötök ki, ahová eredetileg elindultam. Kár, hogy az útvonalra már cseppet sem emlékszem. 
~ Én figyeltem ~ Füllentett Nijimeka. Tudom, hogy nem mondhat igazat, különben már évekkel ezelőtt GPS-ként használtam volna. Mennyi kellemetlen helyzettől, kínos késéstől mentett volna meg.
Az iroda irányába követem Nara taichout, aki mellé szegődik Akio, de a figyelmemet teljesen az köti le, hogy Momo inkább mellettem óhajt jönni.
- Bocsi, butaság volt felvetnem ezt a hanyagolós témát. Gondolhattam volna, hogy Nara taichou mindenre gondolt már korábban is. - Szabadkozom kicsit. - Gratulálok a hadnagyi ranghoz :3 ! - Villantok őszinte vigyort. - Nem tartott sokáig... meddig is voltál a tizedik osztag tagja? :o - Így belegondolva biztos furcsa lehetett neki, oda már beilleszkedett, de azonnal kapta is a kinevezést vagy felkérést máshová. Most pedig kezdheti előről. Úgy hiszem, vagyok annyira jó helyen a mellékelt ábra szerint, hogy nem örülnék a közeljövőben felsőbb utasításra áthelyezésnek, de még olyan kinevezésnek sem, ami máshova kötelezne. Még talán pityeregnék is, hogy ne kelljen :'( - Mit szóltak a barátaid az osztagnál? 
- Én azért örülök, hogy te leszel a hadnagyom. Jobbat nem is kívánhatnék. ^_^ De tényleg! Nara Taichouhoz egyetlen egyszer volt szerencsém, amíg akadémista voltam. Órát tartott. Veled teljesen véletlen ismerkedtünk össze, aztán teljesen véletlen küldtek veletek az emberek világába is. A többi osztagot nem ismerem még ennyire sem. - Közben gondolkozok, hogy kihez is volt szerencsém. Yoriko taichouhoz a tizenkettedik osztagból, a harmadik osztagtól Hiraokához meg Takához, amikor küldetésre mentem velük meg Momoval. Nara kapitányhoz hasonló helyzetben találkoztam Chirouchiba taichouval a negyedik osztagtól. Mindazonáltal nem mondanám ezeket közeli ismerettségeknek, és nem is annyira a közelmúltban történtek, hogy könyítettek volna az osztaghoz történő alkalmazkodásomon. 
- Képzeld! - Eszembe jutott az első beszélgetésünk, amikor panaszkodtam, hogy nem tudom, milyen lesz a zanpakutoum. - Bemutatkozott *-* - Remélem veszi a lapot és nem kell túl magyarázni. - És és és...! Víz típusú *-* Amikor ráérsz, szívesen megmutatom! 
~ Hihihii- ~ Kuncog Nijimeka, és mintha magam előtt látnám, ahogy éppen az eget veri a nózija, annyira büszke. Van is mire, na!   
- És és! Az egyik tanár anélkül, hogy megkérdezett volna beajánlott a záróvizsgára oO Mondtam én neked, emlékszel, hogy az egyik nem csíp! Pedig én aztán tényleg titokban próbáltam tartani, hogy megtudtam a lélekölőm nevét! - Duzzogok.
Fel sem tűnt, hogy időközben megérkeztünk az uticélunkhoz, mindaddig, amíg majdnem nekisétáltam újdonsült kapitányom hátának. >-< 
- Tehát ez a kapitányi iroda? - Pislogok nagyokat, közben pedig próbálom megjegyezni, hogy ha egyszer ide kell jönnöm, akkor mit is kell keresnem. Egyébként csak úgy magamtól kérdeztem, nem vártam rá tényleges választ.