Szerző Téma: Edzőterem  (Megtekintve 2402 alkalommal)

Description:

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Karakterlap

Kitagawa Azumi

Shinigami

9. Osztag

*

Szint: 1.

Lélekenergia:

60% Complete
5 500 / 15 000

Hírnév: 1

Infó

Tárcában: 3 900 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Egyéb

Reiatsu szín:
LightSeaGreen

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Kivel áll kapcsolatban?:
-

Post szín:
#F08080

• Profil megtekintése

Nem elérhető Nem elérhető

Re:Edzőterem
« Válasz #30 Dátum: 2019. Márc. 03, 18:18:58 »
Kapitány úr

Nagyon reméltem, hogy ez az edzés sem fog röhögésben végződni, mint a tegnapelőtti. A pusztakezes harcmodornál nagyon is feltűnő, hogy nem éppen arányos az alkatom, és még hogy is mondjam, nem sikerült kidolgoznom egyetlen technikát sem, amiben hasznomra válhatna, hogy hosszabb az egyik kezem, még ha csak egy arasznyival is.
Mivel megbeszéltük, hogy a mai edzésen most én leszek a kapitány úrral, kardforgatásnál, előre is idegesebb voltam a szokásosnál. Nem hazudok, ha két és fél liter erős zöld teát bevedeltem már ennek köszönhetően.
Azért kapitányi szintű egyénnel gyakorolni mégis más, mint a tisztek között, még úgy is, ha esetleg kissé vissza is fogná magát. Bár reméltem, hogy nem teszi. Hol abban a kihívás?
Shinju már alig bírt magával a fejemben.
Na, mi lesz már? Mikor kezdünk?
~Türelem, te búgócsiga, nem lehet mindig kapkodni. Forrófejű. ~ intettem nyugalomra, amennyire lehetett, lélekölőm szellemét. Jó lenne, ha nem vonná el a figyelmem a lényegi dolgokról. Egy csatatéren se szerencsés, nemcsak edzésen. Edzésen legfeljebb jót röhögnek rajtam, egész addig, amíg le nem forrázom őket. Általában a hagyományos egyenruhát szoktam hordani, de mostanság kényelmi szempontból az ujjatlanra kértem engedélyt, tekintve, hogy rám szabni egy hosszú ujjút kissé idegőrlő folyamat, és nem is kényelmes öltözék. Ebben az ujjatlanban, habár védtelenebbnek látszottam, mégis könnyedebben mozgattam a karom. Így mindjárt más.

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Szint: 13.

Lélekenergia:

60% Complete
67 000 / 70 000

Hírnév: 7

Infó

Tárcában: 15 000 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

« Válasz #31 Dátum: 2019. Márc. 10, 14:42:50 »
Kitagawa-san edzése

Nem olyan régen történt, hogy egyik reggel összefutottam egyik legújabb tisztemmel, Kitagawa-sannal. Reménykedtem benne, hogy sikerül ismét beilleszkednie az osztagba, ahogy legutóbb is, mert gondolom jól érezte itt magát és ezért jött vissza. Mivel elég sok tiszt szolgál alattam, ezért sajnos nem jut mindegyikre annyi időm, amennyit szeretnék, de így is megpróbálok kapitányi teendőim mellett mindenkinek segíteni, aki hozzám fordul problémájával.
Az edzéseken is szorgalmasan részt vett Kitagawa-san és meg is keresett az egyik alkalommal, hogy segítséget szeretne tőlem kérni egy következő zanjutsu edzésen. Nem is volt ezzel problémám, hiszen sokszor van szabadfoglalkozás, mivel nem mindenki ugyanolyan stílusban forgatja a kardját. Természetesen azért tanulunk közösen is mozdulatokat, de inkább hagyom, hogy mindenki a maga stílusát fejlessze.
El is érkezett a megbeszélt edzés időpontja, ahol miután jeleztem a társaságnak, hogy kezdhetik a gyakorlást, Kitagawa-san felé vettem az irányt, hiszen most neki fogok segíteni. Máskor csak járkálok a gyakorló tisztek között és próbálok ide-oda egy-egy jótanácsot adni, hogy hibátlanabbak legyenek a mozdulataik, ha mindenki a maga módján edz, vagy ha közös mozdulatsort mutatok az osztagnak, akkor a bemutató után távolról figyelem ki szorul egy kis segítségre.
- Na akkor, Kitagawa-san, mondja, miben tudok segíteni… - elharaptam mondandóm végét, egy pillanatra újra gondoltam a dolgokat és kijavítottam mondatom végét. -… vagyis inkább mutassa meg. - helyesbítettem, majd egy magammal hozott fakardot odadobtam edzőpartneremnek és én is beálltam kezdő pozícióba. Ezután vártam, mit fog nekem mutatni Kitagawa-san, és felkészültem, hogy egyből reagálhassak a kardmozgására.

Karakterlap

Kitagawa Azumi

Shinigami

9. Osztag

*

Szint: 1.

Lélekenergia:

60% Complete
5 500 / 15 000

Hírnév: 1

Infó

Tárcában: 3 900 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Egyéb

Reiatsu szín:
LightSeaGreen

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Kivel áll kapcsolatban?:
-

Post szín:
#F08080

• Profil megtekintése

« Válasz #32 Dátum: 2019. Márc. 20, 18:23:20 »
Kapitány úr
Ó, már meg is érkezett Nara-san. Igen, még mindig szokatlan, hogy kapitány úrnak szólítsam, de majd csak ehhez is hozzászokom. Az mindenesetre elmondható róla, hogy nem egy rossz alak, sőt, kellemes csalódásnak ígérkezik. Csak ígérkezik, mert nem iszom előre a maci bundájára. A sajátomra se, mert nincs is, pont, kérdéskör lezárva. Nem is állna jól nekem.
Mivel azt kérte, hogy mutassam meg a célzott problémát, előre nyújtottam mindkét karom, hogy jobban lássa, ami talán így, hogy a testem mellett pihentek, nem annyira feltűnő.
- Ez a gond. Valami olyan technikára lenne szükségem, ami könnyen és gyorsan megoldja, mert előfordulhat még, hogy közelharcba keveredem az ellenséggel. A távolsági fegyverem nem feltétlenül jelenti azt, hogy erre nem kerülhet sor, és én bajban leszek, ha nem tudom összekoordinálni a mozgást a különböző hosszúságú karommal. Ráadásul még balkezes is vagyok – fűztem még hozzá a saját gondolataimat, hogy elkerüljük a hasonló félreértést, mint az első reggelemen. Legalábbis az ő parancsnoksága alatti első reggelemen.
Kimondottan jól jött ehhez a segítség, mert egyedül nehezebb kidolgozni egy technikát, és nem rossz jószerivel egyből kapitányi szintű egyéntől tanulni. Felvettem a támadó állást, és a bal kezemmel lendítettem felé a kardomat. Kíváncsi voltam, hogy vajon mit tudunk ebből kifőzni közös kútfővel, amit kombinálhatok azzal, hogy a forró víz-shikaira senki se szokott számítani, és elsőre nem is nagyon hiszik el, hogy ilyen a kardom. Egész addig, amíg nyakon nem borítom őket a vízostor segítségével.

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Szint: 13.

Lélekenergia:

60% Complete
67 000 / 70 000

Hírnév: 7

Infó

Tárcában: 15 000 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

« Válasz #33 Dátum: 2019. Ápr. 21, 20:57:36 »
Kitagawa-san edzése

Kitagawa-san eleget tett kérésemnek és megmutatta, mivel is kapcsolatban van szüksége segítségre. Egy kicsit meglepődtem, hogy a két karja nem ugyan olyan hosszú, valami sokkal hétköznapibb problémára gondoltam volna legelőször, mondjuk, hogy hogyan tudja megfelelően tartani a kardot, vagy valami hasonló. Ilyennel még nem találkoztam, ezért mindenképpen kellett egy kis gondolkodási idő.
- Értem, akkor mutasd meg, mit tudsz, hogy felmérhessen, min tudnánk javítani. Támadj meg, ahogy jól esik. - mondtam, majd beálltam alapállásba és vártam a támadást. Ezzel sikerült egy kis gondolkodási időt nyernem és egyben első kézből tapasztalhattam meg Kitagawa-san problémáját. Nem kell itt komoly harcra gondolni, inkább csak egy kis bemelegítő kardcsapkodásként lehetne elképzelni.
Ezt a kis bevezetőt arra használtam, hogy megfigyeljem Kitagawa-san mozdulatait, mivel is lehet pontosan a problémája. Nem telt sok időbe, hogy feltűnjön, mire is gondolt edzőpartnerem. Egyből kitűnt, hogy Kitagawa-sannak lassabban megy, amikor egyik kezéből a másikba akarja rakni a kardját. Nem volt olyan nehéz dolog ezt felfedezni, de majd meglátjuk, hogy fog menni ennek a helyrehozása.
- Kitagawa-san, mennyire ragaszkodik az egykezes kardforgatáshoz? - tettem fel a kérdésem, de még mielőtt választ kaptam volna, ismét megszólaltam. - Nem kell még azonnal döntenie, próbáljon meg más féle stílust és utána gondolja át, hogyan is tudja a legkényelmesebben, leghatékonyabban forgatni a kardját. - fejeztem be egy kicsit, hogy Kitagawa-sannak legyen ideje megemészteni az elhangzottakat. Ha mindenképpen egykezes szeretne maradni, akkor bizonyára egyből hangot ad ennek, de ha viszont elgondolkozik a dolgon, ahogy javasoltam, akkor talán olyan választ ad, amit később biztos nem fog megbánni.
- Ha két kézzel forgatná a kardját, akkor szerintem nem kellene aggódnia a rendellenessége miatt, például. – mielőtt válaszolhatott volna valamit Kitagawa-san, mondtam még egy tippet, ami felé elindulhat, de természetesen ezen kívül más megoldás is lehet, én csak egyet kiemeltem a sok közül. Nem akartam szájbarágósan megmondani, hogy mik a választási lehetőségei és válasszon belőlük, önállóan kell rátalálnia a saját stílusára, én csak segíthetem a keresésben.
- Ránézek egy kicsit a többiek edzésére is, hogy haladnak, nemsokára visszatérek és elmondhatod, hogy milyen irányban szeretnél elindulni. – mondtam, majd a többi tiszt felé vettem az irányt, így hagyva egy kis időt Kitagawa-sannak, hogy egymaga eldöntse, mit is szeretne. Nem akartam siettetni, ezért is volt jó, hogy egyedül hagyhattam és majd csak azután tértem vissza, hogy tettem pár kört a többi tiszt között, megválaszolva a lehetséges kérdéseiket.