Szerző Téma: Könyvtár  (Megtekintve 2186 alkalommal)

Description:

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Szint: 15.

Lélekenergia:

60% Complete
79 500 / 90 000

Hírnév: 7

Infó

Tárcában: 23 900 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

Nem elérhető Nem elérhető

Könyvtár
« Dátum: 2015. Ápr. 07, 12:39:02 »
Közvetlen a 9. osztag épülete mellett felépült új létesítmény, ami Nara taichō idején jött létre. Mivel Seireitei falain belül már van egy könyvtár, ezért a 9. osztagnál lévő nem minden témában tart könyveket. Elsősorban a shinigamik edzéséhez szükséges és Soul Society történelmével vagy pedig a művészetekkel kapcsolatos könyvek találhatók itt meg és persze nem felejthetjük el a Seireitei News régebbi számainak egy-egy másolatát is meg lehet itt lelni. A könyvtárban mindig egy 9. osztagos tiszt felügyeli a rendet.
A könyvespolcok elég sűrűn vannak elhelyezve, hogy az egész terem ki legyen használva, ezért csak néhány asztal van elhelyezve. A könyvtár hátuljában egy ajtóval van elválasztva az irattár, már-már szinte elrejtve a kíváncsi szemektől. Itt tárolódnak el az osztag régi iratai, jelentései és bármikor elő lehet venni őket, ha szükségesek, de ide csakis kapitányi vagy hadnagyi engedéllyel lehet belépni. A könyvtár elején egy másik ajtó is van, ami egy kisebb helységbe vezet, ahol pluszban van néhány asztal és szék, ha sokan lennének a könyvtárban, ezeket is lehet használni. Elsődlegesen viszont itt van lehetőség szakkörök vagy kisebb összejövetelek tartására is.

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Lélekenergia:

60% Complete
79 500 / 90 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

Re:Könyvtár
« Válasz #1 Dátum: 2015. Ápr. 07, 16:44:42 »
Új könyvtár

Ismét elég sok régi irat gyűjt össze az osztagban és kellett velük kezdeni valamit, hogy majd legyen helye az újabbaknak. Tomoko is szólt nemrégiben, hogy a polc, amin a Seireitei News kiadványai vannak felsorakoztatva, már betelni készül és szükség lenne oda egy új polcra. Azt viszont tudtam, hogy ott már nem nagyon férne el egy újabb, legfeljebb, ha az egyik asztal felé tennénk egy kisebb polcot, de attól meg inkább zsúfoltabbnak tűnik a helység, hogy minden egyes centimétert kihasználunk valamire.
Ekkor állt össze a kép, hogy ennek létre lehetne hozni egy külön helységet akár, itt az osztag közelében. Eszembe jutott az osztag jelképe a boglárka, ami a feledést jelenti és a jövőbe való tekintést. A feledést nem kell feltétlen mindenre érteni, hiszen a múltunkban is vannak jó dolgok, amiket meg kell őriznünk és nem szabad elfelejtenünk. A jövő generációit is meg kell tanítanunk erre, és ha már úgyis nekilátok valaminek, akkor olyat csinálok, ami erre alkalmas lehet.
El is mentem a könyvtárba, hogy megosszam az ottani vezetővel a tervemet. Szerencsére nem zárkózott el tőlem és talán örült is neki, hogy átveszek a könyvekből. A 9. osztag könyvtárába, amúgy sem lenne mindenféle könyv, szóval itt is maradna elég, és ahogy hallottam, amúgy is volt egy halom könyv, ami nem fér ki a polcokra, így azoknak is lesz helye.
Következő utam a Főkapitányhoz vezetett, akinek szintén előadtam a tervemet, bár nem volt szükséges, hiszen kapitányként azt csinálok az osztaggal, amit akarok, de akkor is meg akartam szerezni a beleegyezését, mielőtt nekikezdünk a munkálatoknak. Amint ez megvolt, ki is adtam a parancsot az illetékes tiszteknek, hogy elkezdhetik az építkezést.
Ezután vissza tudtam térni a munkámhoz, amíg az épület bepakolásra készen nem lesz az épület. Amikor pedig volt egy kis időm, azt tervezgettem, hogy is legyen belül az elrendezés. Ez az időszak elég dolgosra sikeredett, mindenki nagyon elfoglalt volt a rá kiszabott munkával. De a végén mindenki elégedett volt a végkifejlettel, már csak be kellett rendezkedni a Rukongai legjobb ácsa által készített polcokkal, asztalokkal és székekkel, meg persze a könyvekkel.
Én most leszek igazán elfoglalt, mert eddig csak a szokásos feladataimat láttam el továbbra is, az épület felhúzásában nem tudtam részt venni. A berendezést viszont személyesen én fogom irányítani, hogy minden a megfelelő helyre kerüljön. Miután korábban megrajzolt felülnézeti rajzomnak megfelelően el lettek helyezve a polcok, asztalok és székek, már csak a könyvek és az iratok voltak hátra.
A mai nap, mielőtt elindultam volna újdonsült könyvtárunk felé, egy közelben ténykedő tisztnek megmondtam, hogyha valaki az irodám előtt álldogálna, akkor irányítsa a könyvtárhoz, mert ott leszek. Majdnem elfelejtettem, hogy előtte a szerkesztőségbe kell benéznem, hogy pár segítő kéz segítségével átszállíthassam a régi kiadásokat új helyükre, amit a könyvtár elejére terveztem, hogy szem előtt legyenek.
A könyvtárban segítők felét elküldtem, hogy kezdjék el áthordani a könyveket, míg én az itt maradtakkal elpakoljuk őket a helyükre. Amint megérkeztek az első kör könyvvel, már neki is kezdtem a pakolásnak, de volt közben időm gondolkozni, hogyha más osztag is szeretné itt tartani az iratait, akkor az is megoldható, mert a sajátunkon kívül nem akarom a többit is feleslegesen idecipeltetni, meg amúgy ott is maradhat, másokéra nincs szükségem. De ezt majd ha kész van minden, egy kapitányi gyűlésen megemlítem majd.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Ápr. 07, 16:52:01 írta Ayasegawa Yumichika »

Karakterlap

Meiou Hotaru

Shinigami

9. Osztag

*

9.tiszt

Szint: 2.

Lélekenergia:

60% Complete
10 400 / 15 000

Hírnév: 3

Infó

Tárcában: 200 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Kardok és Rózsák egylete

Reiatsu szín:
királykék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#37B1FE

• Profil megtekintése

« Válasz #2 Dátum: 2015. Ápr. 07, 17:08:05 »
Új könyvtár

Végül eljött a nap, amikor kiderült hova is osztanak be. Be kell vallanom kicsit izgultam, hiszen több mint kétszáz éve ez volt az első alkalom, hogy új osztagba kerültem. Mindig is érdekelt, milyen lehet az élet más osztagoknál, szóval nem volt ellenemre a dolog, csupán a sok változás, és az új emberek okozták a helyzet kellemetlenségét. Nem mintha eddig is olyan sokat foglalkoztam volna a tiszttársaimmal. A kapitányon és a hadnagyon kívül nem is nagyon beszéltem senkivel, ha nem volt muszáj. Elvállaltam minden takarító, rendszerező, futár, vagy egyéb senki számára nem kedvelt munkát, csak hogy egyedül lehessek. Úgy tervezem, hogy ebben az osztagban sem lesz másképp. A 9. osztag. A kapitányáról sokat hallottam, de még nem volt alkalmam vele személyesen találkozni. Amint elintéztem az osztagváltással kapcsolatos dolgaimat, mint papírmunkák, és személyes dolgok át hozatala, azonnal a kapitányhoz irányítottak. Amint tehettem egyből meg is céloztam az irodáját, amit nem volt nehéz megtalálni, hiszen kétszáz év alatt azért elég szépen feltérképeztem a környéket és az osztagokat. Be is kopogtam az előbb említett helyiség ajtaján, és vártam a csodát, vagy legalább azt, hogy "gyere be". El telt egy perc, el telt két perc, el telt három perc, és sehol senki. Az én türelmem sem volt véges, s újfent bekopogtam, reménykedve hogy itt van, csupán nem hallotta az első próbálkozásomat. Ez sem vált be. Reménytelenül hátat fordítottam, és éppen megindultam az edzőterem felé, amikor egy idegen hang megszólított, hogy ha a kapitányt keresem, akkor menjek az új kialakított helyiségbe, ami most egy könyvtárként épül fel az osztag számára. Nem is tudom melyik szó hallatán csillant fel jobban a szemem. A "kapitány" is jól hangzott, de a "könyvtár" az mindent vitt. Alig vagyok itt pár perce, de már tudom hol lesz a kedvenc rejtekhelyem. Gyors léptekkel meg is indultam az új könyvtár felé, ahonnan már messziről lehetett hallani a szervezkedés alapzajait. Óvatosan odaléptem a bejárathoz, megköszörültem a torkomat, és megszólaltam.
- Elnézést kérek. Meiou Hotaru vagyok, a 8.osztagból. Áthelyeztek a 9.osztagba, és a kapitány urat keresem, hogy  leadhassam a papírjaimat, és szolgálatra jelentkezzek. - húztam ki magam, majd a szememmel elkezdtem keresni a férfit akihez az előbbi szavaim szóltak, hiszen már nagyon kíváncsi voltam ki is lesz "újabb kétszáz évig" a felettesem.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Ápr. 07, 17:10:17 írta Meiou Hotaru »

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Lélekenergia:

60% Complete
79 500 / 90 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

« Válasz #3 Dátum: 2015. Ápr. 07, 20:31:46 »
Új könyvtár és az új tiszt

A nagy pakolászásban eléggé kimelegedtem, ezért levettem magamról a haorit és az egyik székre helyeztem el, hogy extra nehezék nélkül folytathassam a rakosgatást. Időközben viszont feltűnt, hogy mintha a könyvek gyorsabban érkeznének, mint ahogy mi azokat elpakoljuk. Mondjuk részben érthető volt, mert mi meg is nézzük, hogy mit hova rakunk, a hordárok pedig csak hozzák, amit kapnak, nem nézik mi is az. De azért nem kis távolság van a két épület között, egy kicsit lassíthatnának... vagy mi csinálhatnánk gyorsabban...
- Itt vagyok. - intettem a könyvtár ajtajában ácsorgó és engem kereső lánynak. Amíg közelebb nem jött, tovább folytattam a pakolást és csak akkor szólaltam meg, ha elég közel ért. - Jó napot, Meiou-san. Amint látja, egy kicsit elfoglaltak vagyunk, rakja csak le valahova a papírjait. - sajnos most nem tudtam az irodám magányában fogadni, mint ahogy a legtöbb új tisztet szoktam fogadni az osztagban. Különben sem néztem meg ma semmilyen iratot, ami az irodámba érkezett, szóval nem is tudtam az érkezéséről, de nem esek kétségbe.
- Ha van kedve, segíthet a pakolásban, vagy le akár is ülhet, ha nem szeretne. - nem vagyok olyan rabszolgahajcsár, hogy még csak most érkezett, de egyből befogom pakolni az akarata ellenére, ezért mindenképpen fel akartam ajánlani neki a választás lehetőségét. - Mesélhetne is magáról, szeretem megismerni a tisztjeimet, még ha csak a fontosabb dolgokat is. Közben viszont én pakolnék, szeretném, ha még ma be tudnánk fejezni a berendezkedést. - ha ő vissza is utasítja a segítséget, én mindenképpen folytatom a pakolást, nem akarom, hogy túl sokáig elhúzódjon ez az egész és minél előbb visszarendeződjön az eredeti kerékvágásba az osztag.
- Egy pillanat. - siettem oda az egyik cipekedő tiszthez, hogy pár szót válthassak vele. - Nakamura-san, most már elég sok könyv van itt, csatlakozna a pakolókhoz? - vártam, hogy rábólintson, majd csak azután folytattam. - A történelemkönyvekkel még senki nem foglalkozik, azokat oda kell elrakni. - mutattam az egyik üres polcra, majd gyorsan végignéztem a többieken is, hogy rendben van-e minden és ezután tértem vissza újdonsült tisztem társaságába.
- Már itt is vagyok. Akkor hallgatom. - reméltem volt elég ideje, hogy átgondolja, mit is akar velem megosztani. A könyveket is ismét a kezembe vettem, de azért Meiou-san felé is néztem néha, hogy lássa, figyelek arra, amit mond, de azért azt is kellett figyelnem, hogy hova teszem a könyveket, vagyis teljes figyelmemet sajnos nem tudtam rá szentelni.

Karakterlap

Meiou Hotaru

Shinigami

9. Osztag

*

9.tiszt

Lélekenergia:

60% Complete
10 400 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Kardok és Rózsák egylete

Reiatsu szín:
királykék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#37B1FE

• Profil megtekintése

« Válasz #4 Dátum: 2015. Ápr. 07, 21:46:28 »
Új könyvtár, új osztag, új kapitány

Amint beléptem a helyiségbe, abban a pillanatban megcsapott a könyvek illata. Régi, új, vékony, vastag, történelmi, művészeti, irodalmi.. nekem mindegy volt. Imádtam őket.. minden egyes fajtájukat. Bár még nagy volt a rendetlenség, és minden szanaszét volt, de már most láttam a sok lehetőséget, amit ez az új könyvtár magában rejtegetett számomra. Ha időm engedi, akkor majd rendszerezem a könyveket, rendet tartok, elhelyezek egy-két kényelmes ülőalkalmatosságot, és se perc alatt otthonosabb lesz ez a hely, mint azt mások valaha is gondolták volna. Talán nem is lesz olyan rossz ez az osztagváltás, legalábbis eddig minden jól sikerült. De nézzük a kapitányt. "Itt vagyok." Tört ki egy idegen hang az egyik könyvrakás mögül. Hamar oda is futottam, és megpillantottam a férfit, aki nagy eséllyel a kapitányom. Nagyon érett, magabiztos, jóképű, és jó kiállású férfi volt. Első látásra sikeresen elnyerte a tetszésem, és reménykedtem benne, hogy a későbbiekben sem lesz rá panaszom, hiszen kellemetlen lenne egy idegesítő kapitány alatt szolgálni. Eddig még nem volt arra példa, hogy a feletteseim érdekesek lettek volna.. de talán ha a sors is úgy engedi, nem is lesz. Nara taicho egyből ki is adta a lehetőségeimet, ami most sajnos nem az irataimmal volt kapcsolatos, hiszen arra nem igen volt ideje. Vagy segíthettem nekik a pakolásban, vagy leülhettem és nézhettem őket, de mindenképpen számított rá, hogy bemutatkozok egy-két szóban. Alapjáraton is segítettem volna, hiszen nem akartam rossz benyomást kelteni így elsőre, na meg persze ki nem hagytam volna egy kis munkát a könyvek között.
- Örömmel segítek, kapitány. Hova menjek, és mit csináljak? - pislogtam csillogó szemekkel, de persze a bemutatkozásomról sem feledkezhettem meg. A kapitány egy pillanatot kért, míg mást is beosztott, ami pont jól jött, mert összeszedhettem a gondolataimat a mondandóimmal kapcsolatban. Mit is mondhatnék magamról? Talán, hogy milyen családból származom, hogy van két bátyám akik szintén itt szolgálnak, és esetleg hogy miben vagyok kiemelkedő. Na meg, hogy mit szeretek csinálni. Talán ennyi elég is lesz. Nem telt bele fél percbe se, mire a kapitány visszatért, és kíváncsiskodó pislantásokkal várta, hogy belekezdjek.
- Nos, a nevem Meiou Hotaru. A Meiou nemesi családból származom, ami a Mizushima ház familiáris ága. Van két bátyám, akik szintén shinigamik, és itt szolgálnak a 10. és a 11. osztagban. Meiou Tokiya, és Meiou Toshizou. - itt egy kis szünetet tartottam, hátha van valami megjegyzése a Mizushima házhoz, vagy a nemességemhez kapcsolódóan de ha nem volt, akkor tovább folytattam.
- Szeretek olvasni, és edzeni. Az erősségem a shunpo, kiemelkedően teljesítettem anno az akadémián ilyen téren. A gyengéim egyelőre a démonmágia, de ezt majd szeretném a közeljövőben egy kicsit tovább fejleszteni. Azt hiszem.. ennyi. Ha nincs más amit még tudni szeretne. - fejeztem végül be, s szememmel a munka lehetőségét kerestem. Amíg nem mondta meg, hogy mit csináljak, addig próbáltam adogatni számára a könyveket, néhol-néhol én is raktam fel egyet-kettőt a polcokra, miután már kezdtem rájönni mi is a sémája a dolognak, de merészebb feladatot még nem mertem bevállalni, amíg nem utasít a taichou. Közben fél szemmel őt figyeltem, és vártam a reakcióját a rövidke bemutatkozásomnak. Remélem eddig nem okoztam neki csalódást, nem szeretek másokban ilyen érzéseket kelteni, főleg a becsületem és az önbizalmam miatt. Elég rosszul érintenek az ilyen dolgok. Mindenesetre szerintem eddig minden jól megy az első napommal kapcsolatban, hiszen nem tettem eddig olyat, ami miatt izgulnom kellene. Legalábbis remélem..

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Lélekenergia:

60% Complete
79 500 / 90 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

« Válasz #5 Dátum: 2015. Ápr. 10, 17:53:54 »

Örültem neki, hogy osztagunk legújabb tisztje élt a lehetőséggel és segít nekünk a pakolásban, mindig elkél egy plusz segítő kéz. Nem akartam messzire küldeni magamtól, hiszen még beszélni akartam vele, ezért ránéztem az asztalon lévő papírlapra, amin a könyvtárról készült rajzom volt. Az is be van rajta jelölve, hogy milyen fajta könyveket, hova is kellene elhelyezni, bár pontos számokat nem tudtam, hány könyv is van, ezért is van itt ez a papír, hogyha változás történni, jelezni tudjam rajta.
- Akkor, ha kérhetem az irodalmi könyveket erre a polcra. - mutattam az egyik közelebbi polcra, majd egy kicsit másokkal is kellett foglalkoznom, reméltem Meiou-san is megérti. Kapitányként mindenkivel kell foglalkoznom, én irányítom őket, nem sajátíthat ki magának senki. ^^"
- Jaj, de modortalan vagyok, be sem mutatkoztam. Nara Shiratori vagyok az osztag kapitánya. Egy kicsit fejetlenség van most, ezért kérem, nézze el. ^^" - amikor Meiou-san elkezdte a bemutatkozását, közbe kellett vágnom, mert én elfelejtettem bemutatkozni, pedig úgy illik, hogy mielőtt mások felől érdeklődök, hogy előtte én is elárulom a nevem. Bár gondolom, hogy a tisztek ismerik a kapitányok nevét, még ha mások osztagból valók is.
- Lehet, hogy már találkoztam velük, a 10. és a 11. osztagban is szolgáltam régebben. - szóltam hozzá Meiou-san beszámolójához bár nem voltam biztos az állításomban, de ha abban az időben is az osztag tagjai voltak, amikor én, akkor látásból ismerhettem őket. Bár ez nem jelent valami sokat és memóriám se valami jó, de azért meg kellett jegyeznem.
- Az osztagedzések alatt biztosan lesz rá alkalma, hogy fejlessze a kidou képességét. - próbáltam néhány bíztató szót mondani Meiou-sannak. Közben lassan befejezni készültem a teaszertartásos, ikebanás és kalligráfiás könyvek egy sorba pakolását, mert nem volt olyan sok belőlük és így is elfértek.
- Lássuk csak... - egy könyvvel a kezemben legondolkoztam, hogy mit is kérdezzek még. - Mért döntött úgy, hogy shinigaminak áll? - tettem fel végül kérdésemet, bár talán furának találhatja, hiszen nem egyenesen az Akadémiáról érkezett, már egy jó ideje shinigami, nem csak most kezdett.
Már szépen haladtunk a berendezkedéssel, ezért úgy láttam, itt az ideje egy kis szünetnek. Még elraktam azt a pár könyvet a helyére, ami a közelemben volt, majd shunpot használva kisiettem a teremből. Tegnap már előkészítettem Tasu segítségével egy kis harapnivalót a segédkezőknek és itt a remek alkalom, hogy ezt idehozzam az irodámból.
- Mindenki tartson egy kis szünetet és egyen egy-két falatot. - nem volt olyan sok idő, míg vissza nem értem egy dobozzal a kezemben. Le is raktam egy szabad asztalra és szépen sorjában kipakoltam az áttetsző ételtartóimat, amikben Katsu Sando és Tamago Sando volt. Mindenki kedvére válogathatott, melyik volt szimpatikusabb és még reggel megkértem Harukit, hogy készítsen Tamagoyakit is, tehát abból is volt, aki nem akart szendvicset enni.
- Remélem, ínyére lesznek az ételek. :) - szerencsére eddig nem tűnt egy elkényeztetett nemesnek Meiou-san, aminek különösen örülök, még szerencse, hogy nem mindegyik nemes olyan, mint az a beképzelt rokubantaichou. Nem szívesen lennék az osztaga helyében. :roll:
- Ha bármi kérdése van az osztaggal kapcsolatban, nyugodtan felteheti, szívesen válaszolok. - evés közben legalább jobban tudok figyelni legújabb tisztemre, ezért most mondom el a fontosabb információkat neki, persze csak azután, hogy feltette a saját kérdéseit.

Karakterlap

Meiou Hotaru

Shinigami

9. Osztag

*

9.tiszt

Lélekenergia:

60% Complete
10 400 / 15 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Kardok és Rózsák egylete

Reiatsu szín:
királykék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#37B1FE

• Profil megtekintése

« Válasz #6 Dátum: 2015. Máj. 23, 11:28:16 »
Új könyvtár, új osztag, új kapitány

Nem is kellett sokat várnom, hogy megkaphassam a feladataimat. A kapitány az irodalmi könyvek közé küldött segédkezni, ami nem kevés örömöt okozott nekem. Amint meghallottam az "irodalmi" szót, azonnal felcsillant a szemem, és megstartoltam a legközelebbi könyvkupacot. Éljen! Legalább én fogom elrendezni a jövőben általam amúgy is sokat látogatott polcot. Persze nem veszhettem el teljesen a feladatban, hiszen közben a kapitány válaszaira és reakcióira is figyelnem kellett. Arra, hogy lehet, hogy ismeri a testvéreimet, csak egy félmosolyt küldtem felé, s közben gondoltam magamban, hogy.. "szerencsétlen." Az "osztagedzések" szó igencsak jól hangzott számomra főleg azért, mert tudtam, hogy a kapitány igencsak jeleskedik a démonmágia ismereteiben. Végül a válaszai után egy újabb kérdés hangzott el tőle, ami egészen megmozgatta a fantáziámat.
- Hát.. elsősorban a családi hagyományt szeretném követni, ami a Meiou családhoz hasonló nemesi családoknál nem ritka. Másodrészt pedig szeretnék minél erősebb lenni, ugyanis van.. vagyis volt egy ismerősöm, akit minél gyorsabban utol szeretnék érni, bár gyakran megfordul az a fejemben, hogy soha nem fog sikerülni. Mindenesetre tényleg a legfontosabb dolgok azok a fejlődés, az erősödés, és a tapasztalat szerzés. Soha nem fogom beérni az aktuális képességeimmel. Mindig többet, és többet akarok elérni, míg legalább - egy pillanatra is, de - megérintem a csúcsot. - miközben az ambiciózusomat fejtegettem, kicsit elbambultam magam előtt, de hamar észhez kaptam, mivel a könyvtárban lévő pakolás alapzaja nem nagyon hagyja elmélázni az embert. Miután a kapitány válaszát megvártam, újra belevetettem magam a pakolásba, amihez nem kellett sok idő, szinte fejlett gyakorlatiassággal bántam a könyvekkel, s azok rendbe rakásával. Egyre inkább éreztem, hogy sok időt fogok itt eltölteni, főleg ha a kapitány is rábólint. A nagy rendrakásban közben észre sem vettem, hogy a felettesem használva hatalmas shunpo tehetségét, elhagyja a termet, majd pillanatokon belül visszatér, azonban nem üres kézzel. Akaratlanul is egy nagy mosoly hagyta el az arcom, hiszen a legtöbb emberből is ezt váltaná ki, ha a kapitánya ennyire figyelne a tisztjeire, mint Nara taichou. Az engedelmével közelebb is léptem az ételekhez, s mivel nem akartam illetlen lenni, elfogadtam egy sando-t.
- Itadakimasu! - haraptam bele az ínycsiklandozó tamago sandoba, aminek épp oly csodálatos íze volt, mint amire lehetett számítani a külleme alapján. Nem tartott sokáig míg bemajszoltam, hiszen a családi közös étkezések után, a táplálkozási sebességem szinte természetfeletti sebességre fejlődött. Hiába, ha valaki olyan családból származik, mint én.. tudni kell gyorsan enni, mert nem tart sok időbe, hogy egy átlagos étkezés hamar kajacsatába torkoljon. Amint végeztem, megtöröltem a számat, a zsebemből előhúzott kendővel, majd feltettem az első kérdésemet a taichou felé.
- Ez az osztag miben más, mint a többi? Vannak olyan feladatkörök, amikben eltérünk a többiektől? Hallottam már sokat erről az osztagról, de a legbiztosabb információ mindig is az elsődleges forrástól való. - mosolyodtam el felé, majd kíváncsian vártam a válaszát. Igazából gyakran elfeledkezem arról, hogy milyen is az alaptermészetem, és ha kellemes társaságba kerülök, nem ritka, hogy mosolyogni látnak. A kapitány hamar elérte ezt az eseményt nálam, bár ezt a jó kedvem is elősegítette neki. Ha a rosszabbik fejem lenne fent, minden bizonnyal úgy kellene kitépni belőlem a szót, hiszen olyankor nem vagyok valami kommunikatív. Hát.. talán így első bemutatkozásnál nem is olyan rossz, ha ezt a formámat hozom.

Karakterlap

Nara Shiratori

Shinigami

9. Osztag

*

9. osztag kapitánya

Lélekenergia:

60% Complete
79 500 / 90 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Halványkék

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Kivel áll kapcsolatban?:
Hayakawa Tasumi

Post szín:
#2256F2

• Profil megtekintése

« Válasz #7 Dátum: 2015. Jún. 01, 12:06:05 »

Bár nem voltam benne biztos, hogy valóban ismerhettem látásból Meiou-san bátyjait, de nem zárhattam ki a lehetőségét. Az arcmemóriám amúgy se a legjobb, meg a névmemóriám se, így bármi megtörténhet, akár még beszélhettem is velük, de ez mind csak feltételezés, nem is mondtam biztosra semmit, mert az emlékezetemre nem tudok támaszkodni.
- Az elengedhetetlen, hogy legyen valakinek célja. - helyeseltem, hogy jó, ha van valamilyen célja és nem csak úgy shinigami lesz, bármilyen értelem nélkül. Csak úgy tudjuk kihozni magunkból a legtöbbet, ha van valami, ami hajt előre minket. Azzal nem lehet elérni sokat, ha csak valaki ránk parancsolt és kényszerből csinálunk mindent.
- Volt? Történt vele valami? - lepődtem meg egy kicsit a múlt időn, nem gondoltam, hogy valakinek egy halott személy a példaképe, akihez hasonló akar lenni. Vagy nem is halt meg, hanem csak nem találkoztak jó rég óta és ezért lehet volt ismerős. - Vagy ha érzékeny témára tapintottam, akkor nem kell róla beszélnie. - nem is gondolkoztam, hogy talán nem kellett volna rákérdeznem, de talán még időben hozzátettem, hogy nem vallatásról van szó, nem kötelező mindent elmondani nekem.
Teljesen természetesnek gondoltam, hogy megvendégeljem a segítőimet egy kis étellel, mert hát nem mindennap van ilyen feladat. Ha már a normáltól eltérő dolgot csináltatom velük, akkor megengedhetem nekik ezt a kis luxust, meg hát valahogy ki kell mutatnom nekik a köszönetemet.
- Hát, elsősorban abban különbözünk, hogy nálunk van a Seireitei Tsuushin szerkesztősége, meg majd ugye lesz egy könyvtárunk is. Talán ezek miatt is, de az osztag tagjainak egy picivel kevesebb járőrmunka jut, úgy körülbelül egy alkalommal kevesebbre kell gondolni, nem többre. De ugye azt az időt is az osztag területén kell tölteni, hogyha vészhelyzet van, akkor minket tudjanak kiküldeni legelőször. - vázoltam fel a fontosabb dolgokat az osztaggal kapcsolatban, de itt egy kis szünetet tartottam, hogy pár falatot harapjak a szendvicsemből. Meg arra is használtam ezt a kis időt, hogy összeszedjem a gondolataimat, mit is mondjak még el Meiou-sannak.
- Korábban már említettem az osztagedzéseket is, az is talán eltér a többitől, bár nem tudom pontosan máshol, hogy is van ez, azt gondolom más osztagokban is van. Nálunk mindennap van, változó időpontokban, amiket meg lehet találni a faliújságon. Minden viszont nem kötelező részt venni, elég egy héten négy alkalommal. Az edzések témája változatosak, leginkább az kerül terítékre, amit sokan kérnek, vagy pedig én találok ki valamit. - magyaráztam egy kicsit az osztagedzésről, ha már egyszer szóba került, most részletesebben is ismertetnem kellett. Példákat nem akartam sorolni, mert úgyis akkor tudja meg legjobban Meiou-san, ha saját szemével látja, hogy is zajlik ez. És mivel az osztag tagja, ezért ez meg is fog történni az első alkalommal, amikor részt vesz rajta.
- Azt hiszem mindent elmondtam, amit el szerettem volna. Majd ha itt végeztünk, még gyere be az irodámba, hogy elintézzük az áthelyezéssel kapcsolatos papírmunkát. Amúgy hogy-hogy áthelyezték ide a 8. osztagból? - vakargattam egy kicsit a fejemet, hogy tényleg elmondtam-e mindent, amit szoktam, de nem jutott eszembe éppen semmi más. A legkézenfekvőbb kérdést az áthelyezésével kapcsolatban pedig eddig még meg sem kérdeztem, hiszen pont ezzel kezdte a bemutatkozásnál. Látszik, hogy akkor éppen nagyon bele voltam merülve a pakolászásba.

Karakterlap

Fuchida Ayumi

Shinigami

9. Osztag

*

Szint: 3.

Lélekenergia:

60% Complete
18 000 / 30 000

Hírnév: 0

Infó

Tárcában: 7 500 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Fehér

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#7d7d7d || #e1d1b8

• Profil megtekintése

« Válasz #8 Dátum: 2016. Aug. 20, 16:09:56 »
Tétova találkozó

A 9. osztag könyvráta egy igen csábító helyiség a tudásra szomjazó lelkek számára. Engem is igencsak vonz legfőképpen az edzésekkel és technikákkal foglalkozó könyvek. Éppen ezért tényleg különleges érzéssel tölt el, amikor ténylegesen betérhetek ide. Elég sűrűn vannak elhelyezve a könyvespolcok, valószínűleg a jobb kihasználtság miatt, ugyanis nem olyan hatalmas. Mindenesetre bemegyek a sorba és keresek pár számomra érdekes című könyvet. Túl sok könyvet egyszerre nem szeretnék levenni, de elég sok könyvön megakad a szemem, amit szívesen elolvasnék, még ha nem is számítok nagy könyvmolynak. Mindössze egy nagyobb és egy kisebb könyvet veszek le a polcról és viszem oda az egyik kisebb asztalhoz. Halovány mosollyal tekintek rájuk, majd a kisebb könyvvel kezdem az olvasást. Nagyon benne vagyok az olvasásba, mikor eléggé megijedek, ugyanis nem vagyok egyedül. Hosszú barna hajú és szemű, nagyon szép lány igencsak megijesztett. Nem szándékosan, de annyira el voltam mélyülve a könyvbe, hogy mikor felnéztem, akkor nagyon csak váratlanul ért. Gyorsan összecsukva leraktam a könyvet az asztalra, én pedig felpattantam az asztaltól és elkezdtem hebegni és habogni.
- Á! Ó! VÁ! … Ömm… Fu-Fu-Fuchida Ayumi vagyok! Naaaagyon örvendek!
Próbáltam bemutatkozni, de nem igazán sikerült valami jól. Most találkozunk először, de nem mondhatom, hogy nem hallottam róla. Ő nem lehet a 9. osztag Hadnagya, Hatakeyama Momo. Igaz, még megvárom a bemutatkozását, de remélem, tényleg jól gondolom, mert nem igazán tudok róla túl sokat. A gyönyörű, hosszú haja és csodaszép árnyalatú szeme amit tudok róla, ami stimmel is, de mivel nem hordja a Hadnagyi karszalagot, ezért nem lehetek benne teljesen biztos. Ha nem is ő, akkor is azt mondhatom, hogy egy újabb osztagtársammal ismerkedhetek meg. Remélem a bénázásom miatt nem csak köszönni fog nekem. Számomra most elég rossz lenne megszólalni, vagy beszélgetést kezdeményezni. Nem tudom, mit mondhatnék. Sajnos nem igazán tudok róla semmit sem. Arról nem is beszélve, hogy lehet, rosszul gondolom személyét. Sajnos nem vagyok túl kezdeményező, az inkább Ayuta, de őt meg véletlenül sem lehet a könyvtár közelébe csalogatni. Őt sokkal jobban érdekli az edzőterem, így jelenleg ő most ott van. 

.

« Utoljára szerkesztve: 2016. Aug. 20, 16:41:04 írta Fuchida Ayumi »

Karakterlap

Hatakeyama Momo

Shinigami

9. Osztag

*

Szint: 4.

Lélekenergia:

60% Complete
20 000 / 30 000

Infó

Tárcában: 22 800 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Hideg rózsaszín

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Kapcsolatban

Kivel áll kapcsolatban?:
Aoyama Shouta

Post szín:
#e25355

• Profil megtekintése

« Válasz #9 Dátum: 2016. Aug. 26, 22:40:18 »

Nem gyakran járok a könyvtárba. Legalábbis abba nem, ami a kilencedik osztagnak van. Persze, nagyon szép és tágas, de valahogy nincsenek benne olyan könyvek, amik engem érdekelnének, egyszóval mangák. Most mégis idehozott a sors, ugyanis megtudtam, hogy a helynek van egy irattár része is, melyben az osztaggal kapcsolatos régi dolgokat tartják. Ide elvileg csak az léphet be, akinek Nara kapitány, vagy én engedélyt adunk. Ez gondolom, azt jelenti, hogy én is bemehetek. *w* Szóval irány titkos dokumentumok után kutatni :3. Ha már a kényelmetlen karszalaggal ilyen dolgok is járnak, akkor kihasználom őket, mert.... mert miért ne :o?
Ahogy belépek a helységbe, megcsap a szokásos könyvtárszag, amit végül is szeretek. Körbenézve meg kell állapítanom, hogy elég kevesen vannak itt. Csak egy fehér hajú lányt látok az egyik asztalnál, amint egy könyvet olvas. Ez elég gyér :S. Lehet, ki kéne találnunk valamit Nara kapitánnyal, hogy többen járjanak ide? Valószínű, de elképzelésem sincs arról, hogy mit >o<.
Mindenesetre ezen nem tudok tovább gondolkodni, mert a tiszt, aki párperccel korábban fogadott a könyvtárban - gondolom ő a könyvtáros, vagy valami hasonló - egy kulcsot ad oda. Aha! Mondjuk gondolhattam volna, hogy a titkos részlegbe nem csak egy tolóajtó vezet. Most olyan menőnek érzem magam *____*.
A tiszt elmagyarázza, hogy merre menjek, azonban a második jobbra utasításnál elveszek. Kissé értetlenül nézek rá, amit szerintem észre is vehet, mert egy hatalmas sóhajtással kezdi el magyarázni, immáron kézjelekkel, mutogatva. Nem sokkal leszek okosabb, de azért a kulcsot szorongatva bólintok, majd elindulok. Végül is, valahol csak kell lennie egy ajtónak, amit a kulcsi kinyit ^^”.
Mindenesetre erősen koncentrálva próbálom felidézni, hogy mit hallottam, kétszer is. Így történhet meg, hogy véletlenül neki megyek az egyik asztalnak, pontosan annak, amin a lány olvas. Láthatóan nagyon megijesztem, amit meg is értek >___<. Nem mindennap zavarják meg ily módon az embert.
- Sajnálom, sajnálom, sajnálom - kezdek el egyből szabadkozni, mire ő bemutatkozik. Hát oké :o. - Én Momo vagyok, szintén nagyon örvendek ^-^ - mosolygok rá. Remélem, hogy valóban nem ijesztettem rá nagyon. Azt hiszem, hogy most mondanom, vagy kérdeznem kéne valamit. De „mit csinálsz itt”-re a válasz túlságosan is adja magát, ezt még én is tudom. Ez egy könyvtár, az emberek olvasnak itt, könyveket. Áhhh! Megvan 8).
- Mi jót olvasol? - mutatok az általa olvasott könyvre, miközben leülök az előtte lévő székre. Amíg várom a válaszát a nemrég kapott kulccsal játszadozom az asztalon. Azonban a figyelmem egy pillanatra sem veszem le róla, hiszen bármikor beszélni kezdhet.

Karakterlap

Fuchida Ayumi

Shinigami

9. Osztag

*

Lélekenergia:

60% Complete
18 000 / 30 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Fehér

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#7d7d7d || #e1d1b8

• Profil megtekintése

« Válasz #10 Dátum: 2016. Aug. 28, 00:59:07 »

.

Tényleg, igencsak meglepődtem és megijedtem. De Háromszor is jelezte, hogy "Sajnálja". Meglepett még az is, hogy mindössze a keresztnevét árulta el, így elég fura is lenne, ha a vezetéknevén szólítom. Amit el sem árult. Még ha úgy is lenne illendő. Én csak örülök, hogy nem olyan merev és nem várja el az ilyenkor szokásos formaságokat. Ez egyben megnyugtató, hogy elég Momo-nak hívnom, és remélem ő is majd csak a keresztnevemen fog majd szólítani. Tényleg nagyon szép és kedves Hadnagyom van, akinek szíven segítenék, amiben csak tudok. Tényleg különleges és irigylésre méltó aurája van, amire csak felnézni lehet. Mosolya is nagyon édes.
- Mi jót olvasol?
- Ez a kisebb, különféle olyan technikákat tartalmaz, amiket harcközben hasznosak lehetnek. Van itt kardpárbaj helyzet, pusztakezes hárítás és visszatámadás, de pár hasznos gyors Mágia is kapott helyett. Ez a már-már lexikon nagyságú, olyan Kidou-kat tartalmaz, amiket az Akadémián nem volt lehetőségem megtanulni. Zanpakuto képességein túl Kidou használatban jeleskedtem, de ebből még többet tanulhatok.
Fel is emeltem az említett könyveket. Ez mindössze a töredéke azon könyveknek, amelyeken megakadt a szeme. Már csak a címeket nézve. Mindenesetre ezeket vettem le végül, és kezdtem el olvasni. Feleltem és közben egy kicsit beszéltem is magamról.
- Valószínűleg jobban jártam volna, ha hoztam volna egy füzete, amibe leírom a fontosabb információkat. … Te is valami olvasnivalóért látogattál ide?
Próbáltam visszakérdezni, hogy esetleg ő miért jött ide. Remélem nem haragszik meg közvetlenségem miatt. Azért kérdeztem meg, mert könnyen lehet, hogy ez a törzshelye. Nem lenne rossz, mert az azt jelentené, hogy az irodáján kívül esetleg még itt van lehetőségem megtalálni. De könnyen lehet, hogy csak véletlen egybeesés, hogy itt és most összefutottunk. Szeretnék több mindent megtudni róla, de valójában egy kicsit félek is. Mindenesetre nem biztos, hogy olyan első benyomást nyújtottam, amit szerettem volna, így valahogy javítani szerettem volna, de nem tudom, hogyan tehetném. Ayuta-nak valahogy mindig olyan könnyedén megy.

Karakterlap

Hatakeyama Momo

Shinigami

9. Osztag

*

Lélekenergia:

60% Complete
20 000 / 30 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Hideg rózsaszín

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Kapcsolatban

Kivel áll kapcsolatban?:
Aoyama Shouta

Post szín:
#e25355

• Profil megtekintése

« Válasz #11 Dátum: 2016. Szept. 26, 11:23:49 »

Úgy fest, hogy jó kérdést tettem fel, mert tud rá válaszolni. Mindig is tudtam, hogy zseni vagyok, de ez kezd bebizonyosodni 8) . A válasza mindenesetre kifejtős, én pedig mosolyogva és érdeklődve hallgatom végig, mert szeretem mások történeteit. Olyan nagyon izgalmasak *w*. Jobbak, mint az enyémek. Bár, ez most nem sikerül olyan hosszúra, de lesz ez még jobb is.
- Értem, tehát végül is tanulni szeretnél. Ez jó – legalábbis aztat szokták mondani, hogy új dolgokat tanulni jó, de én nem szeretem. Unalmas és fájdalmas dolog, ha gyakorlatról van szó :S. – De szerintem, ha technikákat szeretnél tanulni, akkor azt nem könyvekből kéne tenned. Na jó, a kidout igen, mert az idézéseket máshonnan nem lehet bemagolni, de a többihez jobb az edzőterem, meg az osztagtársak. Bár végül is te tudod, hogy mi a te módszered. – Nem fogok okoskodni neki, mikor Jégmadár egyfolytában engem oltogat, hogy így meg úgy vagyok lusta. Szerintem nem vagyok az, csak magasabb a pihenési igényem, mint másoknak ˘o˘. Ezt ő is igazán megértheti, vagyis megérhetné, mert nem teszi. Esze ágában sincs :|. De lényeg, hogy én aztán nem fogom kioktatni Ayumit, csak kifejtettem neki, hogy szerintem harcot könyvekből nem lehet megtanulni. Ahhoz, hogy valaki sikeres legyen, gyakorlat kell.
~ Mondod ezt úgy, mintha te olyan gyakorlott lennél. Mikor is jöttél ki az akadémiáról :roll: ? ~
Ez… ez olyan gonosz :sad:. Nagyon jól tudja, még nincs két éve se annak, hogy végeztem és csatlakoztam a Goteihez. Ezen idő alatt pedig egészen a hadnagyi pozícióig jutottam, szóval egy szava sem lehet. Főleg úgy, hogy ő kényszerített a pozíció elfogadására :|.
- Hát, ha nincs olyan memóriád, amivel egyből megjegyzed a dolgokat, akkor lehet valóban nem ártott volna egy füzet, de a könyv nem fog elszaladni innen, valószínűleg már évszázadok óta itt van :3 – mosolygok rá, kedvesen, miközben felveszem az eddig bizergált kulcsot, majd a zsebembe csúsztatom. – Hogy én? Titkos hadnagyi teendők miatt ;) kacsintok rá, mert végül is így van. Kíváncsi vagyok a titkosított részlegre a könyvtárban, ha már magát nem lelek itt :S. Lehet, fel kéne vetnem Nara kapitánynak, hogy csináljunk ilyen szabadirodalmi, vagy milyen részleget, ahol nem csak technikás, vagy művészeti könyvek vannak. Biztos több ember járnia ide, ha lenne ilyen.
- Egyébként az tök jó, ha valaki jó kidous ^^ - folytatom a beszélgetés, mert végre van mibe kapaszkodnom azt illetően *o* -, én nagyon nem szeretem a varázslatokat, valahogy olyan macerásak és sokat kell koncentrálni, meg ilyenek. De a többiben azt hiszem, hogy elég tűrhető vagyok. Egyébként, tudom, hogy nem vagy itt hosszú ideje – legalábbis a szavaiból ez jön le. Igazából elképzelésem sincs arról, hogy mióta van itt >_<”. Egy ideje nem nagyon nyitottam ki azokat a leveleket és hasonlókat, amiket az első osztag küldött. Bár lehet, ideje lenne már neki állnom a bontogatásnak lassan hónap vége és meg kéne csinálni, a szükséges papírmunka fennmaradó részét. – Szóval az eddigi tapasztalatok alapján hogy tetszik az osztagunk :3?

Karakterlap

Fuchida Ayumi

Shinigami

9. Osztag

*

Lélekenergia:

60% Complete
18 000 / 30 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Fehér

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#7d7d7d || #e1d1b8

• Profil megtekintése

« Válasz #12 Dátum: 2016. Szept. 28, 20:03:08 »

.

Roppant izgatott vagyok. Kicsit izgulok is, hogy valami rosszat mondok. Nem is tűnhettem valami okosnak, mert egy egyértelmű dologra hívta fel a figyelmemet. Az Akadémián is annyit hallottam már.
– De szerintem, ha technikákat szeretnél tanulni, akkor azt nem könyvekből kéne tenned. Na jó, a kidout igen, mert az idézéseket máshonnan nem lehet bemagolni, de a többihez jobb az edzőterem, meg az osztagtársak. Bár végül is te tudod, hogy mi a te módszered.
- Igyekszem a tanultakat a gyakorlatban alkalmazni, de én úgy vélem jobb a dolgoknak utána olvasni, megtanulni és csak utána, miután biztosak vagyunk magunkban, a tanultakat a gyakorlatba átültetni. A bátyám pont az ellenkezője mellett áll ki teljes vállszélességgel, miszerint a gyakorlat teszi a mestert, és ha nem jó elsőre, akkor jó lesz századjára. Nem szereti a könyveket és az iratokat, inkább lelesi valakiről és azt sajátosan visszaadni. Ezért is megy neki jobban a kardforgatás és bízik jobban a saját erejében. Most is inkább az edzőteremben van. … Még teljesen új vagyok, így osztagtársaim közül nem tudom, hogy kivel tudnék még gyakorolni.
Ayuta-n kívül mással még nem is gyakoroltam. Az Akadémián is a "Válasszon mindenki magának egy párt!" felszólításra mindig egymást választottuk, aminek én természetesen örültem, de így mással nem edzettem párban. Az osztagban is még új vagyok, így nem tudom, kit kérhetnék meg, vagy ki vállalná el, hogy edzene velem. De tényleg én úgy vélem előbb érdemes megtanulni és utána kísérletezni a megvalósításával. Nehogy egy varázslat felrobbanjon a kezemben vagy meghúzzam az egyik izmomat.
- Hát, ha nincs olyan memóriád, amivel egyből megjegyzed a dolgokat, akkor lehet valóban nem ártott volna egy füzet, de a könyv nem fog elszaladni innen, valószínűleg már évszázadok óta itt van. … Hogy én? Titkos hadnagyi teendők miatt.
- Nem rossz a memóriám, csak talán jobban rögzül, ha a lényeget még magamnak külön leírom. … Akkor nem kíváncsiskodok.
Érdekelt volna, de biztos nagyon titkos dolog, amit egyébként sem osztana meg velem. Nagyon aranyosan kacsint. Tényleg nagyon rokonszenves a számomra. Örülök, hogy ilyen szuper Hadnagyom van.
- Egyébként az tök jó, ha valaki jó kidous. Én nagyon nem szeretem a varázslatokat, valahogy olyan macerásak és sokat kell koncentrálni, meg ilyenek. De a többiben azt hiszem, hogy elég tűrhető vagyok. Egyébként, tudom, hogy nem vagy itt hosszú ideje.
~ Én buta pedig annyiszor szóvá tettem, megjegyeztem. Én buta. Legszívesebben fejbe vágnám magam. … De akkor Ayuta-val össze lehetne kötni.
– Szóval az eddigi tapasztalatok alapján hogy tetszik az osztagunk?
- Nagyon tetszik! … Nagy megtiszteltetés és öröm számomra, hogy a 9. osztag tagja lehetek.
Gondolkodás nélkül rávágtam a választ, de észbe kaptam, hogy bizony a Hadnagyommal beszélgetek, és szépen kell válaszolnom. Mosolyogtam, mert azért azt nem mondhatom, hogy egy vágyam teljesült azzal, hogy a 9. osztagban, Nara Shiratori Kapitány alatt szolgálhatok. De most már azt is kijelenthetem, hogy a bájos Hatakeyama Momo Hadnagy alatt szolgálni is nagy öröm.

Karakterlap

Hatakeyama Momo

Shinigami

9. Osztag

*

Lélekenergia:

60% Complete
20 000 / 30 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Hideg rózsaszín

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Kapcsolatban

Kivel áll kapcsolatban?:
Aoyama Shouta

Post szín:
#e25355

• Profil megtekintése

« Válasz #13 Dátum: 2016. Okt. 29, 17:08:00 »

Mint oly sokszor mostanában, értetlenül nézek a lányra. Megint nem értek valamit, ez nem különösebben meglepő, azt hittem már hozzászoktam, de nem :/. Lehet az a különbség, hogy kivételesen tudom, mi a téma és miből hová jutottunk el. No, de mindegy, a lényeg, hogy meglehetősen értetlenkedve nézek a lányra.
- De ez teljesen butaság, kivéve, ha csak nem kidouról van szó. Ott tényleg meg kell tanulni az összes idézést, különben besül az egész >__< - és hogy ez milyen, de milyen kellemetlen dolog, arra egyszerűen szó nincs :S. - De például egy hakuda technikánál tök felesleges, mert neked úgy sem úgy fog sikerülni, ahogy a könyvekben van írva. Hiszen többek között más a testalkatod, a magasságod és a súlypontod - hívom fel arra a figyelmét, amit én saját tapasztalatból tanultam meg. - Tehát maximum kiinduló alapnak jó. No meg, ha teszem azt, elkap egy arrancar és te még csak elméletben tudod azt, amit alkalmazni akarsz, azt kell mondjam, semmi esélyed arra, hogy sikerüljön ^^” - vagyis van, de csak nagyon, nagyon kicsi. Már-már annyira, hogy én biztosan nem bíznám rá sem a testi épségem, sem az életem. - Ellenben a begyakorolt technikák reflexből jönnek, tehát nem kell rajta gondolkozni és általában sikerülnek is :3. De a te dolgod igazából, hogy mit csinálsz, ha neked így jó, akkor hajrá ^o^! - mosolygok rá kedvesen, mert nekem tényleg mindegy, nem érzem úgy, hogy az én tudásommal jogom lenne beleszólni más gyakorlásába. Bár… csak olyan dolgokat mondtam, amiket tapasztalatból tudok.
~ Kivételesen egész értelmes dolgokat sikerült összehoznod ~ száll be egy pillanatra a zanpakutoum egy dicsérettel *o*. Olyan ritkán kapok ilyet, hogy ha tehetném, akkor ugrálnék örömömben, de nem hiszem, hogy az túl jó fényt vetne rám, Ayumi biztos furcsának tartaná. Pedig… szerintem nem is lenne az :/.
- Gyakorolni egyébként szerintem bárki gyakorol veled, akit megkérsz. A kilencedik osztagban mindenki olyan kedves, nekem is mindig segítenek *w* - és még sütit sem kérnek érte, pedig mindig megkínálom azt a kedves tisztet, aki éppen visszakísér az irodámhoz, mert éppen rosszkor fordulok le :/. Pedig mostanában már egyre jobban megy a tájékozódás, például sikerült megtanulnom, hogy három folyosó előre, ott lefordulva végig kell menni és már az irodánál is vagyunk. Vagy várjunk csak? Lehet négy folyosó az és az ötödiknél kell lefordulni :S? Nem tudom, de valahogy is van >w<.  De most nem ez a lényeg, hanem az, hogy az osztagtársaim mindig olyan kedvesek és aranyosak, hogy egy zokszó nélkül a helyemre kísérnek, szóval nem hiszem, hogy Ayumi ne találna magának edzőpartnert, csak meg kell kérnie valakit :3.
- Én nem azt mondtam, hogy a rossz a memóriád, csak azt, hogy nem tudod egy olvasás után szó szerint megjegyezni a dolgokat - világosítom fel erről mindenféle félreértés elkerülése végett. Legalábbis azok alapján, amit elmondott nem hiszem, hogy ilyen lenne, hiszen, akkor ne sopánkodna, hogy nem hozott magával jegyzetfüzetet. :o Legalábbis a saját logikám alapján, hiszen, ha így működne az agya, akkor miért lenne szüksége arra, hogy jegyzeteljen :S?
- Az jó *w*, jó kis hely ez, csak kell egy kis idő, amíg megszokja az ember, nekem is beletelt pár hónapba. Bár… néha még ma is eltévedek az osztag területén :S. A hálórész túl nagy és miden hol ott van >w< - ez pedig igen csak nagy baj, hiszen én nem ott lakom, nem járok arra, így ha betévedek oda, akkor sosem tudom, hogy merre kell kikavarodni, mert minden ajtó egyforma :|. Lehet, szorgalmazni fogom, hogy mindenki tegye ki a nevét az ajtajára egy saját készítésű, vagy igazából bármilyen táblával, az jól mutatna és tudnám merre jártam már korábban *w*.

Karakterlap

Fuchida Ayumi

Shinigami

9. Osztag

*

Lélekenergia:

60% Complete
18 000 / 30 000

Infó

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
Fehér

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Egyedülálló

Post szín:
#7d7d7d || #e1d1b8

• Profil megtekintése

« Válasz #14 Dátum: 2016. Nov. 01, 23:30:43 »

Akkor rossz lenne az elképzelésem? Igazán elbizonytalanodtam ezzel kapcsolatban. Eddig egészen jól bevált, ezért sem gondoltam, hogy különösebb probléma lenne vele. Rosszul gondoltam?
- Zanjutsu-ban és Hakuda-ban nem vagyok valami jó. De igyekszem ezen javítani, ahogy csak tudok. Sok különleges mozdulatot lehet kiolvasni egy-egy szakkönyvből, de tudom a gyakorlás sem elengedhetetlen. … Tudom.
Nem akartam mondani, de én találkoztam egyel és elmondhatom, hogy esélyem sem lett volna ellene. Akár begyakoroltam egy mozdulatot vagy technikát, akár nem. Tényleg elismerésem azok számára, akik rendszeresen harcolnak ellenük. Én túlságosan is gyengének érzem magam hozzá. Nem fogom soha sem reflexszerűen mozogni. Ayuta-val ellentétben én nem leszek sosem olyan jó.
- Gyakorolni egyébként szerintem bárki gyakorol veled, akit megkérsz. A kilencedik osztagban mindenki olyan kedves, nekem is mindig segítenek.
Ezt igazán jól esik hallani. Bár mivel ő Hadnagy, ezért vele természetes, hogy mindenki tisztességesen és kedvesen bánik. De azért remélem, hogy én is szimpatikus leszek az osztagtársaimnak annyira, hogy majd segítsenek nekem. Nem szeretnék a Hadnagyomra sem rossz benyomást tenni. Ámbár kicsit úgy érzem, hogy nem igazán lopom be magam jelenleg a szívébe.
Igaza van abban is, hogy hiába nem rossz a memóriám, mégis jobban megragad bennem, ha azt egy papírra is leírom magamnak, hogy később elővéve fel tudjam eleveníteni a fontos dolgokat. El is süllyedek szégyenembe, de nem gondoltam volna, hogy első alkalomra ilyen kincsekre fogok bukkanni. Hanyagságom problémát okozott.
- Az jó, jó kis hely ez, csak kell egy kis idő, amíg megszokja az ember, nekem is beletelt pár hónapba. Bár… néha még ma is eltévedek az osztag területén. A hálórész túl nagy és miden hol ott van.
Tényleg érdekes ezt hallani. Nem gondolná az ember, hogy az osztag barakkjain belül még időnként a Hadnagy is eltéved. Ez igazán édes dolog és közben egy kicsit vicces is, de semmi esetre sem fogom kinevetni. Távol álljon tőlem! Pláne, ha kiderül, hogy azért nem tájékozódik jól, mert koordinációs problémái vannak.
- Megkérdezhetem, hogy milyen technikákat ismersz? Volt dolgod Arrancar-ral? Mármint, vívtál velük komoly küzdelmeket? Másképp kell velük harcolni, mint egy átlagos Lidérccel. Miként lehet rájuk felkészülni? Egyáltalán felvehetjük velük a harcot?
Kérdeztem kicsit aggodalmas tekintettel. Tényleg jó lenne valami trükköt megtanulni ellenük. Sajnos úgy érzem, hogy pusztán saját erőmből és képességeimet tekintve képtelen lennék győzelmet aratni felettük. Nem arról van szó, hogy nem bízok meg a saját erőmben vagy képességeimben. Egyszerűen csak túl erősnek tartom őket. Ki kerültem az akadémiáról, de most olyan dolgokat is meg kell tanulnom, ami nincs benne a könyvekben és talán pont Momo tud ebben segíteni. Sokkal bölcsebb nálam. Nem véletlenül ő a Hadnagy.