Szerző Téma: Új kapitányi iroda  (Megtekintve 753 alkalommal)

Description:

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Karakterlap

Fukui Yoshi

Eltávozott karakterek

Shinigami

5. Osztag

*

Szint: 7.

Lélekenergia:

60% Complete
38 500 / 45 000

Hírnév: 0

Infó

Tárcában: 6 600 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
lila

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Mottó:
"I wouldn't trust a man who wouldn't try to steal a little."

• Profil megtekintése

Nem elérhető Nem elérhető

Új kapitányi iroda
« Dátum: 2016. Jan. 11, 23:34:26 »
Akiyama Akane távozását követően egy másik, az előzőnél tágasabb helyiséget újítottak fel a kapitányi iroda számára - bár lehetséges, hogy a már első ránézésre is feltűnő nagy rend az oka annak, hogy ennyivel nagyobbnak tűnik a szoba. A nagyobb üres falfelületeket bonyolultnak látszó polcrendszer borítja, melyek azonban gondosan témák, illetve betűrend szerint vannak rendszerezve. A könyvek és mappák sorát időnként egy-egy bekeretezett, díszes kalligráfia szakítja meg. Egy nagyobb íróasztal a szoba ablakának közelében helyezkedik el, hogy minél több természetes fény essen a munkafelületre, az egyik üres sarokba pedig egy kisebb, kerek dohányzóasztalt állítottak (a hozzá tartozó székekkel), amelyen egy egyszerű külsejű, porcelán teáskészlet található. Az íróasztal túlsó oldalán is van néhány ülőalkalmatosság a kapitány látogatói számára. A bútorokkal együtt az egész helyiséget egyszerűség és letisztultság jellemzi, azonban ez nem von le semmit annak általános eleganciájából.

Karakterlap

Hidetada Nishigami

Eltávozott karakterek

5. Osztag

*

Nishi, Yuupap, Az Oldal Drogja

Szint: 3.

Lélekenergia:

60% Complete
16 800 / 30 000

Infó

Tárcában: 1 300 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Shinigami Férfiegylet

Reiatsu szín:
fekete

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Bonyolult

Kivel áll kapcsolatban?:
sör

Post szín:
#179a7f

• Profil megtekintése

Re:Új kapitányi iroda
« Válasz #1 Dátum: 2016. Máj. 31, 19:09:09 »
Üdvözlet az alkesztől!

Elég hosszú időre tűntem el a feletteseim szeme elől, ahhoz hogy lefokozzanak, így vesztettem el hadnagyi pozíciómat. Ezt követően pedig eléggé elhanyagoltam a teendőimet, hogy újabb büntetések sora várjon, egészen, amíg át nem helyeztek osztagomból. Nem is igazán értem, hogy miféle változást vártak a piti szankcióiktól.  Ugyanakkor biztos vagyok benne, hogy az új helyen se fogom túlzásba vinni a munkámat. Persze az új környezetben majd kicsit megnyugszom, hátha a nagyok is levetik rólam gondoskodó tekintetüket.

Először azt hittem, egyenesen a négyes osztagba küldenek, ám úgy véltem az túl nagy váltás volna, annyira nagyot, vagy sokat, talán mégsem hibáztam. Bár minden bizonnyal, csak idő kérdése.  Később persze arra is gondoltam, hogy esetleg a hatodik osztagba küldenek vissza, ahol kinevezésem előtt ténykedtem.  Bár már ott sem voltam minta katona, akkor mégsem tűnt fel senkinek. Végül aztán mégsem régi szenvedéseim helyére küldtek vissza, hanem az ötös számjelzésű osztaghoz.

Ezelőtt még nem sűrűn hallottam az említett osztagról. Persze kapitányairól, s hadnagyairól értesültem, de semmi egyébről. Tudom, hogy az áruló kapitányok vezetője is onnét került ki, de engem ez nem bélyegzett meg velük kapcsolatban. Inkább csak egy szürkeségbe burkolt egyszerű egységnek véltem őket. Talán nem is tévedek nagyot, nem tudhatom, míg utána nem járok. Mint, ahogy általában, most is a kapitánynál kellene elsőként jelentkeznem.

Kíváncsiságom azonban, mint mindig most is jobban hajtott, mint kötelezettségeim, így nem zavartatva magamat attól, hogy késésben vagyok, eltévedtem. Illetve igazság szerint nem tévedtem el, csupán egyszerű kutatást végeztem. Azzal, hogy úgy tettem, mint aki segítségre szorul, teszteltem a leendő társaim segítőkészségét. Ahogy pedig egyre több tekintettel találkoztam, az újonnan érkezőkről kialakított véleményükről is tájékozódhattam. Mikor pedig útbaigazítást adtak beszédstílusukból sikerült a legtöbbjük neveltetésére is következtetnem.

Hogy összegezzem a dolgokat, abszolút vegyes érzelmekkel zártam az információgyűjtést, azonban csakis a jó értelemben. Leginkább egyszerű emberekkel találkoztam, akik vagy épp mérgesek voltak az egész világra, vagy teljesen átlagosan viseltetnek minden irányban. A lényeg azonban mégis az, hogy nem sznobokkal vagy fabunkókkal vagyok körülvéve, ami azért kicsit megnyugtatta törékeny lelki világomat.

Végül aztán a sokadik magyarázást követően a kapitányhoz is elértem. Először is megigazítottam a ruhámat, s a hajkoronámat, összegyűjtöttem a gondolataimat, s egy utolsó sóhajt követően bekopogtam. Tekintve, hogy nem szerettem volna újabb szempárt a tarkómra, mindenképp egy normális halálisten benyomását akartam kelteni az új főnökömben.
"Aki harcra született, gyalogos lesz belőle.
Aki vezetésre teremtett, vezér lesz belőle.
Akiknek pedig semmi dolga az életben … azokból lesznek a világ urai."

Karakterlap

Fukui Yoshi

Eltávozott karakterek

Shinigami

5. Osztag

*

Szint: 7.

Lélekenergia:

60% Complete
38 500 / 45 000

Infó

Tárcában: 6 600 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Reiatsu szín:
lila

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Házas

Mottó:
"I wouldn't trust a man who wouldn't try to steal a little."

• Profil megtekintése

« Válasz #2 Dátum: 2016. Jún. 26, 16:58:52 »
//Üdvözlet az alkesztől!//

*Meg kell hagyni, elég ritkán érkeznek új halálistenek - állapítja meg magában, immáron sokadik alkalommal, ráadásul most sem egy frissen végzett shinigamit küldtek az osztagához, hanem az egyik volt hadnagyot... Az akta szerint a 11.-ét. Vajon mi vezethetett el odáig, hogy lefokozzák tisztségéből és még osztagváltás is történjen? Az iratkötegből, amelyet székében hanyatt dőlve olvasgat éppen, nem derül ki túl sok minden ezzel kapcsolatosan, de ez persze érthető is: az ilyesmi afféle szürke zóna lehet, hiszen a volt osztag sem akarja kiteregetni a szennyesét, nehogy pletykákra adjon alapot, emiatt az elvárt tárgyilagosságon kívül óvatosan és szűkszavúan fogalmaznak...
Azt mindenesetre biztatónak tartja, hogy előre megbeszélt időpontban szándékozik ez a bizonyos Hidetada Nishigami megjelenni új kapitányánál. Ennek megfelelően Yoshi már nagyjából fél órával korábban elkezdett felkészülni a látogatásra: rendet rakott (nem mintha túl sok pakolnivaló lett volna), egy tiszt segítségével kerített némi kávét, teát, valamint hozzájuk való aprósüteményeket (ezek most a sarokban, a kis dohányzóasztalon gőzölögnek), most pedig a vendég eddigi pályafutását tartalmazó iratcsomót böngészi, amelyet az osztagváltáshoz fűződő papírmunkával együtt kapott meg. Időnként elégedett pillantást vet munkája gyümölcsére - mindig az előkészületeket szerette a legjobban a tárgyalásokban, és még a Gotei-be való bekerülése előtt tökélyre fejlesztette e tudományt. Az külön örömmel tölti el, hogy milyen kevés dolgot felejtett el ezekből a szabályokból és trükkökből, meg hát legalább addig is lefoglalta magát, és nem a férje eltűnésének rejtélyét próbálta megoldani.
Tervei szerint az inni- és ennivalók nagyjából addigra fognak fogyasztható hőmérsékletűre hűlni, mire az osztag újonca ideér, rövid késést is belekalkulálva. Közben azon gondolkozik, a Nőegyletet és a 12. osztagot meg kellene kérnie egy speciális kannamelegítő eszköz kivitelezésére, hogy minél hosszabb késésre fel lehessen készülni. Úgy véli, erre most szüksége is lenne, mivel egyre több és több idő telik el a megbeszélt időponthoz képest... Amíg végül kopogtatás nem hallatszik az ajtón, amelyre szinte azonnal felhangzik válasza:*
- Nyitva az ajtó, kérem, fáradjon be!
*Miután felbukkan vendége az irodában, bemutatkozik, majd hellyel és kávéval-teával kínálja az érkezőt. Ha pedig minden elrendeződött ilyen téren, felveszi az asztalról a mappát, hogy az iratokat újra átböngéssze, aminek a legvégén végül megkezdi a beszélgetést.*
- Nos, akkor először is meséljen röviden magáról, illetve arról, miért kellett ott hagynia előző osztagát...

Karakterlap

Hidetada Nishigami

Eltávozott karakterek

5. Osztag

*

Nishi, Yuupap, Az Oldal Drogja

Szint: 3.

Lélekenergia:

60% Complete
16 800 / 30 000

Infó

Tárcában: 1 300 ryou

Technikatár
Ajándék küldése

Hovatartozás:
Gotei 13

Egyéb hovatartozás:
Shinigami Férfiegylet

Reiatsu szín:
fekete

Egyéb hovatartozás:
Nincs

Kapcsolat cimke:
Bonyolult

Kivel áll kapcsolatban?:
sör

Post szín:
#179a7f

• Profil megtekintése

« Válasz #3 Dátum: 2016. Júl. 14, 21:21:35 »
Üdvözlet az alkesztől!

Kapitányhoz képest is túl hamar jelzett vissza a vendéglátóm, így biztos voltam benne, hogy már várt, vagy pedig egyszerűen, ilyen mértékben túlbuzgó új felettesem. Csak reméltem, hogy az előbbi, hisz’ ha oly’ mértéket öltene munkamániája, az még a saját posztom is veszélybe sodorná. Mindeddig sikerült valamelyest elsimítanom a kisebb hibáimat, azonban, ha ezen a helyen ily’ komolyan veszik a dolgokat, talán új stratégiát kell kitalálnom. No, nem mintha az előző „csinálom, amit akarok, oszt majd kisimul”, oly’ zseniális lenne, hogy büszke lehetek rá, de mindeddig bevált. Valamelyest. Hisz, ha rendesen működne, valószínűleg most nem itt lennék.

Belépek az ajtón velem szemben pedig egy nő ül. Igazság szerint megszoktam már, hogy legtöbb felettesem nő, így komolyabb megrökönyödés nélkül veszem tudomásul. Egy középkorának végénél járó nő a kapitány székében. Krónikus vékonysága, s beteges sápadtsága, elsőre elhitette velem, hogy egy igazi halálistennel állok szembe. Hisz az, aki ennyire el tudja hitetni az emberrel, hogy sörének utolsó kortyait issza, s mégis érdemes egy kapitányi pozícióra, bizonyosan cimborája a halálnak nevezett lénynek. Persze én már nem vagyok mai suhanc, így biztos voltam benne, hogy a látszat csalóka, s a hölgy igenis ereje teljében van, nem muszáj letesztelnem ezt éles küzdelemben.

Mikor helyet foglaltam az ülőalkalmatosságon, enyhén sajnálkoztam, hogy semmiféle számomra tetsző itallal nem kínál Fukui-sama. Végül beletörődve, hogy ez újfent nem egy kocsma, hanem egy úgynevezett hivatalos helyiség, a kávét választottam. Nem volt már korán, de akkor is inkább egy erős kávéra vágytam, mint egy altató-nyugtató teára. A lé, bár biztos nem frissen készült, mégis, pont jó volt a hőmérséklete. Biztos valami újfajta módszert használ a lötty fogyasztási hőn való tartására.

Egy kortyot ittam, majd elkezdtem végiggondolni mit is mondjak el a múltamból, s mit próbáljak elhallgatni. Esetleg egy-két részletben hazudhatok is, ami talán nem oly’ feltűnő. Menet közben majd még kigondolom.
- Az akadémiát elvégezve elsőként a hatodik osztagba kerültem. A legtöbb időt ott szolgáltam, ugyanakkor nemigen sikerült kibontakoznom azon berkekben. Ezt követően átkerültem a tizenegyedik osztagba, ahol egy ideig a hadnagyi tisztségben tündökölhettem, viszont önkényes döntéseimnek köszönhetően, elsőként lefokoztak, majd pedig, az Ön osztagába helyeztek át. – A szövegelésemet követően egy újabb kortyra van szükségem, hogy befejezhessem válaszom eme részét. - Ez lenne idekerülésem története nagy vonalakban. –

Mégis mit kellene magamról mondanom, amivel nem teszem magam rögvest a koporsóba. Komoly iszákosságom mindenképp egy súlyos véka alatt kell rejtegetni. Így hát beszélek inkább az egyéb viselt dolgaimról.
- Egykeként éltem le az életem, így kedvelem az önálló munkavégzést, persze az sincs ellenemre, ha csapatban kell dolgozni. Alapvetően nem szeretek harcolni, így inkább a felderítésre, távolsági harcra, vagy a stratégiában érzem otthon magam. Vallásomra való tekintettel a hétfői munkanapot nem tartom meg, kérem ezt feljegyezni valahova, ha teheti.
Úgy gondolom, hogy sikerült nagyjából mindent részleteznem magamról, kellemetlen, és emberfeletti mértékeket öltő iszákosságomon kívül. De erről a későbbiek folyamán úgyis értesül majd. Ha nem később, akkor előbb, hacsak nem szóltak már neki, jóval érkezésem előtt. Szó-szó már most nehezemre esik tartoztatni magam attól, hogy ruhám rejtekeiben megbúvó kincseim közül ne bontsak fel egyet rögvest. De ezt most félre kell tennem, és inkább arra kell törekednem, hogy minél ártatlanabb képet alkosson rólam a nagyasszony.

Talán nem ártana néhány dologban kezdeményeznem is, hogy sunyulásom ne legyen olyan feltűnő.
- Ha nem veszi tolakodásnak, szeretném megkérni, hogy hasonlóképp mutatkozzon be Ön is, s az osztagot is szeretném megismerni. – Kis szünetet tartva belekortyoltam egy utolsót a kávéba, s miközben töltöm a következő adagot tovább beszélek. - Bár korábban már hallottam pletykákat az osztagról, s annak tagjairól, ám bizonyos vagyok benne, hogy Ön sokkal konkrétabb és igazabb információkkal tud a számomra szolgálni. – Bár igazság szerint, semmire nem vagyok kíváncsi, mégis érdeklődést színlelek az arcomra, hátha ezzel is sikerül pár bónusz pontot begyűjtenem.

Ezután reflexből adódóan már majdnem meggyújtottam a cigarettámat, mikor ráeszméltem hol is vagyok. Egyrészt nem is biztos, hogy ebben a helységben lehet füstölni, másrészt mindenképp meg kell kínálnom a feljebbvalómat is, mielőtt jómagam belekezdenék a dohányzásba.
- Megengedi?- Azzal egy szálat kilökve a dobozból felé nyújtottam, miközben egyúttal arra is kérdezek, hogy jómagam elfogyaszthatom-e a helyszínen a káros nikotinrudat.
"Aki harcra született, gyalogos lesz belőle.
Aki vezetésre teremtett, vezér lesz belőle.
Akiknek pedig semmi dolga az életben … azokból lesznek a világ urai."